Středa 13 Leden 2016

facebook twitter google plus rss

Můj osobní blog, je pro mě místo kde prezentuji svůj názor a pohled na věc.

Banner
Banner

Dermatologie v Praze využívají vlastností kyseliny hyaluronové

Kyselina hyaluronová (KH) je přirozeně vyskytující se látka v těle, kterou dermatologie v Praze využívají pro její hydratační schopnosti, omlazující účinky a dobrou snášenlivost, je tak vhodná v celkové péči o tělo. Existují různé způsoby aplikace KH, které se odvíjí od chtěného výsledku.

Do dermatologie vedla cesta přes Japonsko aneb trocha historie

Kyselina byla objevena a pojmenována v roce 1934 ve sklivci skotu, k jejímu patentování však došlo o osm let později maďarským vědcem. Ve 40.letech byl vynalezen způsob, jak izolovat kyselinu hyaluronovou v dostatečném množství. Zdrojem jí byly kohoutí hřebínky. Pro kosmetickou oblast a korektivní dermatologii kyselina začala být zajímavá při zkoumání japonské vesnice Yuzuri Hara, kde se lidé dožívali vysokého věku a zároveň se díky minimálnímu zvrásnění kůže zdáli být mladší, než ve skutečnost byli. Hlavní roli tam hrála vysoká konzumace kyseliny hyaluronové. První přípravky kyseliny, které mohly být podány injekčně, byly schváleny v roce 2003 v Americe. Šlo o přípravu biotechnologickým způsobem, který tedy neobsahoval žádné živočišné bílkoviny a nezpůsoboval alergické reakce.

Co je to kyselina hyaluronová

Jedná se o lineární polysacharid s vysokou molekulovou hmotností přirozeně se vyskytující v extracelulární matrix (mezibuněčné prostory). V organismu se nachází spíše jako sůl hyaluronát.

Funkce

Tato veliká molekula vytváří sítě, do kterých zachytává vodu. Výsledná hmotnost vody absorbovaná kyselinou může činit až tisícinásobek hmotnosti KH. V extracelulárním prostoru funguje jako bariéra pro viry a bakterie, které se tak nedostanou k buňkám. Stimuluje proliferaci buněk a napomáhá hojení bez vzniku jizev. Velkou koncentraci najdeme ve škáře, kde obstarává hydrataci kůže a zároveň udržuje hladinu kolagenu. S postupem věku kyseliny ubývá a dochází k dehydrataci spojené se vznikem vrásek, na který se mimo jiné podílí i stres.

Jak dostat KH do těla

Kyselinu můžeme do těla dostat perorálně tedy pomocí tablet či transdermálně pomocí krémů. I přes svou velikou hmotnost se molekula díky svým vlastnostem dokáže přes pokožku vstřebat, krémy však musí obsahovat kyselinu nikoliv její sůl. Dalším způsobem s rychlejším účinkem je injekční podání.

Výplňový materiál

Jako výplňový materiál se často injekčně aplikuje v oblasti nosoretních rýh, očí a rtů. Touto metodou je také možno zvětšit rty a ňadra. Oblast aplikace se znecitliví lokálním anestetikem v podobě krému, následně je kyselina formou gelu zavedena tenkými kanylami na daná místa. Po zákroku postupně dochází k hydrataci a úplný výsledek je vidět přibližně po měsíci. V místě se na den až dva může objevit otok, který následně mizí. Za rok dochází ke vstřebání kyseliny a zákrok je nutno opakovat. Velkou výhodou oproti jiným metodám je přirozený výsledek, jelikož v obličeji nedochází k utlumení mimických svalů a v případě zvětšení rtů a ňader kromě přirozeného vzhledu taky minimální doba rekonvalescence v porovnání s chirurgickými zákroky.

Mezoterapie

Jedná se o hloubkovou hydrataci v okolí obličeje, krku, dekoltu a rukou. Po znecitlivění kůže krémem je pacientovi mikrojehličkami vpichována do hloubky asi 0,4 mm kůže kyselina hyaluronová obohacená a další látky prospěšné pro regeneraci. Díky vstřebávacím účinkům dochází k hydrataci a také tvorbě kolagenu, které se projeví zlepšením struktury pleti a vyhlazením drobných vrásek. Zákrok i s aplikací krému trvá do hodiny.

Kombinace s dalšími terapiemi

KH se velmi často pro své hydratační účinky přidává k dalším terapiím fungujícím na jiném principu. Příkladem může být kombinace s botulotoxinem při vyrovnávání vrásek nebo s autologní plazmou v plazmaterapii.

Myšlenky

Jak napsat ebook
Esho Ebook

Nové komentáře

Výběr webhostingu je při stavbě webu velmi důležitý...

Placla a Kupčlánek s novým vedením zavádí FB Share, nová metrika hodnocení webů.

Jak asi již víte, služby Kupčlánek a Placla změnili majitele. S touto změnou přichází i nová metrika hodnocení webů, kterou v systémech najdete. O co vlastně jde? Kde tuto metriku najdete? A hlavně bude to vůbec k něčemu dobré?

Kdo jsem já?

foto blog Jsem člověk, který má několik koníčků a směrů zájmu. Mezi tyto patří tvorba webu, internet, cestování, jídlo, fotografie a v neposlední řadě auta. Koníčků je dost a času na ně není vždy tolik, kolik bych si představoval. Zde na blogu najdete můj osobní názor na věci, co mě nějak zaujmou a chci je publikovat veřejně.

Jak jsem právě zjistil, práce pomocí pomodoro jsem vůbec neznal a přesto ho používám

Právě jsem se přes několik blogů proklikal k článku o pauzách při práci, kde člověk využívá techniku „pomodoro" . Tak já jsem zatím pomodoro znal tak maximálně jako výbornou odrůdu rajčat, ale to je tak asi vše. Jak jsem se ale začetl, zjistil jsem, že vlastně přesně takto pracuji už několik let, že je to ale pomodoro, jsem skutečně netušil.