Středa 13 Leden 2016

facebook twitter google plus rss

Můj osobní blog, je pro mě místo kde prezentuji svůj názor a pohled na věc.

Banner
Banner

Jak vybrat dřez Blanco: 5 užitečných rad, které Vám výběr usnadní

Přemýšlíte nad tím, jak vybrat dřez Blanco? Jaký materiál zvolit? S odkládací plochou nebo bez? Kam ho umístit a jakým způsobem? Tento článek Vám pomůže při rozhodování, ušetří Váš čas a možná i nervy, protože podcenit výběr vhodného dřezu se nevyplácí.

Jak vybrat dřez Blanco? V první řadě myslete na materiál

Při výběru nové kuchyňské linky, můžete vhodně zvoleným dřezem docílit dokonalého vzhledu celé kuchyně. Veškeré nabízené materiály dobře snáší vysoké teploty a jsou odolné proti chemickým látkám a poškození.

Nerez

Působí neutrálně a lze jej snadno kombinovat s barvou kuchyně. Můžete zvolit kartáčovaný, profilovaný nebo hladký povrch. Síla materiálu by měla být alespoň 0,6 mm, jinak může docházet k poškrábání, deformacím nebo problémům s udržením baterie.

Granit

Jedná se o velmi tvrdý přírodní materiál, vznikající spojením drcené žuly s pryskyřicí. Granitové dřezy jsou dostupné v mnoha barevných provedení.

Keramika

Nadčasovou eleganci poskytují keramické dřezy. Vyrábí se v široké paletě barev, které jsou stálobarevné.

Zvažte velikost a typ dřezu

Používáte na mytí nádobí hlavně myčku a dřez vám slouží pouze na opláchnutí potravin? Nebo jste zastáncem ručního mytí? Podle své domácnosti zvolte také typ dřezu.

· Jednodřezy - jen jedna hlavní vanička. Využití najde v menší kuchyni nebo v domácnosti, kde je využívána hlavně myčka nádobí.

· Dvojdřezy - druhý dřez může sloužit k odložení umytých potravin a nádobí. Při mytí nádobí poslouží jeden dřez pro mytí a druhý pro opláchnutí nádobí. Hodí se především do větší kuchyně.

· Dřezy s odkapávací plochou - jedná se o klasickou variantu, která se hodí i pro menší kuchyně.

· Dřezy s přídavnou vaničkou - vanička poslouží k oplachování ovoce, zeleniny, rozmrazování masa nebo na odkládání drobného nádobí. Tento typ je vhodný pro menší kuchyně nebo pokud preferujete mytí nádobí v myčce.

· Dřezy s přídavnou vaničkou a odkapávací plochou - uplatní se především v kuchyních bez myčky nádobí nebo v náročnějších domácnostech.

· Rohové dřezy - pro tento typ je možné vybírat ze stejných variant, jako u klasických dřezů.

· Modulové dřezy - montáže je přímo skříňku, kdy je viditelná čelní strana dřezu.

Vaše záda ocení vhodně zvolenou výšku dřezu

Jestliže dřez využíváte často na mytí nádobí, tak myslete na jeho umístění do takové výšky, abyste z rovného postoje bez problémů spustili ruce až na dno dřezu. Předejděte bolestem zad.

Možnosti montáže

Existuje více možností pro montáž dřezu. Některé typy montáže jsou vhodné jen pro některé materiály pracovních desek, jinak může dojít k poškození.

Montáž shora

Umístění dřezu na pracovní desku je jedním z nejčastějších způsobů montáže. Hodí se pro jakýkoliv materiál pracovní desky a dřezu.

Integrovaná montáž

Některé typy granitových a keramických dřezů, je možné umístit do roviny s pracovní deskou, která by měla být z kompozitních materiálů nebo přírodního kamene. Nejčastěji využívaná dřevotříska s laminem, by se při frézování speciální drážky mohla poškodit.

Spodní montáž

Další možností je umístění dřezu pod pracovní desku, která by měla být nejlépe z kompozitního materiálu, přírodního kamene, skla nebo mramoru.

Modulová montáž

Nejčastěji se tento typ montáže využívá pro keramické modulové dřezy. Tento typ dřezu se instaluje přímo na kuchyňskou skříňku s nosností alespoň 50 kg.

Myslete do budoucna

Zařizujete si byt jen pro sebe, v kuchyni se moc nezdržujete, a tak volíte malý dřez? Buďte ale opatrní a myslete i na budoucnost. V kuchyni můžete za pár let trávit více času a malý dřez Vám už nebude vyhovovat.

Při výběru nového dřezu myslete na barvu Vaší linky, zvažte materiál, typ montáže, umístění dřezu, jeho velikost a v neposlední řadě myslete do budoucna. Už máte představu, jaký dřez zvolíte pro Vaší novou nebo původní kuchyňskou linku? Ať je tomu jakkoliv, oceníme Váš názor v komentářích.

Myšlenky

Jak napsat ebook
Esho Ebook

Nové komentáře

Výběr webhostingu je při stavbě webu velmi důležitý...

Placla a Kupčlánek s novým vedením zavádí FB Share, nová metrika hodnocení webů.

Jak asi již víte, služby Kupčlánek a Placla změnili majitele. S touto změnou přichází i nová metrika hodnocení webů, kterou v systémech najdete. O co vlastně jde? Kde tuto metriku najdete? A hlavně bude to vůbec k něčemu dobré?

Kdo jsem já?

foto blog Jsem člověk, který má několik koníčků a směrů zájmu. Mezi tyto patří tvorba webu, internet, cestování, jídlo, fotografie a v neposlední řadě auta. Koníčků je dost a času na ně není vždy tolik, kolik bych si představoval. Zde na blogu najdete můj osobní názor na věci, co mě nějak zaujmou a chci je publikovat veřejně.

Jak jsem právě zjistil, práce pomocí pomodoro jsem vůbec neznal a přesto ho používám

Právě jsem se přes několik blogů proklikal k článku o pauzách při práci, kde člověk využívá techniku „pomodoro" . Tak já jsem zatím pomodoro znal tak maximálně jako výbornou odrůdu rajčat, ale to je tak asi vše. Jak jsem se ale začetl, zjistil jsem, že vlastně přesně takto pracuji už několik let, že je to ale pomodoro, jsem skutečně netušil.