Středa 13 Leden 2016

facebook twitter google plus rss

Můj osobní blog, je pro mě místo kde prezentuji svůj názor a pohled na věc.

Banner
Banner

Co je microblading a jeho 10 výhod

Někteří z vás už vědí co je microblading, jiní o něm možná ještě nikdy neslyšeli. Tak i tak, určitě jste zaznamenali zvýšenou pozornost věnovanou ženskému obočí. Není se čemu divit, říká se, že krása ženy je v jejích očích a obočí vždy podtrhuje jejich půvab a dodává obličeji celkový výraz. V následujících řádcích se dočtete nejen, co je microblading, ale i jaké jsou jeho hlavní výhody.

Co je microblading a pro koho je vhodný

Trik spočívá v tom, že obočí je zvýrazněno s ohledem na jeho přirozený tvar a strukturu. Pomocí této techniky permanentního make-upu dosáhnete symetrického hustého obočí, které rámuje váš obličej a podtrhuje přirozený půvab očí. Zákrok se provádí ručně pomocí speciálních jehel – čepelek, kdy je řez veden v místě růstu obočí napodobující tvar a směr původních chloupků. Obočí vypadá na první pohled jako pravé a působí přirozeně.

Původ vzniku

O historii vzniku této metody toho příliš nevíme, nicméně tato technika je zřejmě stará tisíce let. Metoda microbladingu se začala rozvíjet přibližně před 25 lety v Asii spolu s tím, jak vizážisté experimentovali s různými úpravami obočí. V USA jeho historie není příliš dobře zdokumentována, protože se technika vyvíjela pod několika různými názvy. V České republice je záležitostí několika posledních let a stává se stále více vyhledávanější kosmetickou procedurou.

Výhody oproti jiným procedurám

  • přirozený výsledek – tenké linie tvořené speciálními čepelkami respektují vrozený tvar vašeho obočí, takže na první pohled vypadají jako chloupky a jsou nerozeznatelné od pravých
  • flexibilita – nezáleží na tom, zda chcete kompletní rekonstrukci či jen dokreslení chybějících chloupků, tato metoda se přizpůsobí přání zákazníka
  • bezbolestnost – ačkoliv některé zákaznice popisují zákrok jako mírně nepříjemný, dá se říci, že microblading není bolestivý, protože tenké ostří neproniká do kůže příliš hluboko a navíc se při každém ošetření aplikuje anestetický gel
  • rychlost – samotný zákrok trvá cca 1, 5 hodiny
  • stoprocentní hygiena – při aplikace je použito desinfekce a sterilních nástrojů
  • rychlé hojení – pokud dodržíte pokyny a věnujete obočí správnou péči, pak se místa aplikace hojí rychle a netrvá více než 1 týden
  • bez omezení – zákrok vám zásadně nenaruší běžný den, nicméně je dobré se vyvarovat velké fyzické zátěži, koupání a opalování
  • úspora času – nemusíte trávit po ránu čas složitým vykreslováním vašeho obočí, nesmyje se ani po návštěvě bazénu
  • dlouhotrvající efekt – samozřejmě záleží na typu a stáří pokožky, dodržování pokynů a správném ošetřování obočí po zákroku, nicméně efekt vydrží 1 - 3 roky

Na co si dát pozor

Procedura s sebou nese i řadu rizik, která byste měli zvážit. Mezi ně patří například alergická reakce, kožní problémy nebo špatně odvedená práce. Vždy je dobré si pečlivě rozmyslet, koho si pro aplikaci zvolíte. Dobrým znamením je, když salon vlastní certifikát, nabízí fotografie provedených zákroků a má reference od spokojených zákazníků.

Pozor na akce

Nenechávejte se zlákat nějakou výhodnou nabídkou nebo slevou. Vždy pečlivě zvažte, ke komu se objednat a pokud si nejste výběrem jistí, raději se ohlédněte po někom jiném. I když se nejedná o trvalou změnu, nepovedený zákrok vás může mrzet hodně dlouhou dobu.

Každý, kdo je nespokojený se svým obočím, má nyní možnost splnit si svá přání a podstoupit poměrně nenáročnou a efektivní proceduru označovanou jako microblading.

Stačí zvážit všechny výhody a nevýhody a rozhodnout se podle vlastního uvážení. Tak či tak, vždy je dobré vědět, že možnosti tu jsou.

Myšlenky

Jak napsat ebook
Esho Ebook

Nové komentáře

Výběr webhostingu je při stavbě webu velmi důležitý...

Placla a Kupčlánek s novým vedením zavádí FB Share, nová metrika hodnocení webů.

Jak asi již víte, služby Kupčlánek a Placla změnili majitele. S touto změnou přichází i nová metrika hodnocení webů, kterou v systémech najdete. O co vlastně jde? Kde tuto metriku najdete? A hlavně bude to vůbec k něčemu dobré?

Kdo jsem já?

foto blog Jsem člověk, který má několik koníčků a směrů zájmu. Mezi tyto patří tvorba webu, internet, cestování, jídlo, fotografie a v neposlední řadě auta. Koníčků je dost a času na ně není vždy tolik, kolik bych si představoval. Zde na blogu najdete můj osobní názor na věci, co mě nějak zaujmou a chci je publikovat veřejně.

Jak jsem právě zjistil, práce pomocí pomodoro jsem vůbec neznal a přesto ho používám

Právě jsem se přes několik blogů proklikal k článku o pauzách při práci, kde člověk využívá techniku „pomodoro" . Tak já jsem zatím pomodoro znal tak maximálně jako výbornou odrůdu rajčat, ale to je tak asi vše. Jak jsem se ale začetl, zjistil jsem, že vlastně přesně takto pracuji už několik let, že je to ale pomodoro, jsem skutečně netušil.