Středa 13 Leden 2016

facebook twitter google plus rss

Můj osobní blog, je pro mě místo kde prezentuji svůj názor a pohled na věc.

Banner
Banner

Nerezový dřez – klasika českých domácností je stále velmi žádaná!

Nerezový dřez je i v současné době nejčastěji voleným typem při zařizování kuchyně. Z odhadů vyplývá, že ho najdete až v 80 % českých domácnostech. Nic na tom nemění ani fakt, že v dnešní době je nabídka použitých materiálů daleko bohatší. Vybírat můžete z různých barev, jak v přírodním, například granitovém provedení, tak ze speciálních vysoce odolných syntetických látek. Samozřejmě i tyto materiály nabírají na oblibě. Zatím to však vypadá, že nerez ještě nějakou dobu bude hrát v našich bytech prim!

 

Nerezový dřez – nízká cena za vysokou kvalitu

Hlavním důvodem při volbě tohoto typu dřezu jsou často nízké pořizovací náklady. V případě, že máte omezený rozpočet, může to být dobrý tip, kde při plánování kuchyně ušetřit, aniž abyste jí ubrali na kvalitě a funkčnosti. Když k tomu připočítáme velmi snadnou instalaci vhodnou pro všechny typy linek a dlouhou životnost, není divu, že velká část zákazníků o jiné volbě ani neuvažuje. Nerez navíc odolává korozi a poradí si i s vysokými teplotami. Dostupný je v široké variantě různých velikostí tak, aby si vybral každý podle svých potřeb a prostor.

Naproti tomu ostatní nabízené druhy moderních materiálů jsou sice velmi designové, jejich cena je ovšem výrazně vyšší. Zatímco v nerezu seženete bez problémů kvalitní dřez už kolem 1 500 Kč, ceny těch granitových začínají zhruba na 4 000 Kč a částky za ty luxusnější se šplhají až do desetitisícových částek. Více o jednotlivých materiálech se dočtete, když kliknete sem.

Češi jsou sice ochotní dát do vybavení své domácnosti stále více peněz a pořizují si tak samozřejmě i dražší kuchyně. Za vyšší cenu si ovšem představují hlavně vyšší kvalitu a delší životnost. V případě, že zvolí nerezový dřez, nemusejí dělat žádný kompromis a ústupky. Získají, co chtějí, aniž by museli zaplatit víc!

Příliš levná cena by vás měla odradit!

Ačkoliv nerezové dřezy patří k těm nejlevnějším na trhu, i mezi jednotlivými kusy a hlavně značkami mohou být značné rozdíly, a to nejen v ceně, ale i v kvalitě. Až podezřele menší cena oproti konkurenci by vás měla od nákupu odradit. Často jsou takto nabízeny dřezy, které jsou opravdu velmi tenké – mají sílu plechu menší než 0,5 mm. Jejich životnost samozřejmě není dlouhá. Brzy začnou být poškrábané. Jsou navíc náchylné na vibrace, prohýbají se a lehce se poškodí, pokud do nich ťuknete třeba těžkým hrncem. Setkáváme se s tím hlavně u firem pocházejících z Polska nebo Číny, i když to samozřejmě není pravidlem. Přesto volte raději prověřené a kvalitní značky s dlouhou působností na trhu. Velmi oblíbená je například německá značka Franke! Ta je v oblasti nerezových dřezů skutečným odborníkem a lídrem na trhu. Více o tom, jak vybrat vhodný dřez, se dozvíte i tady.

 

Lesk nebo mat?

Nerez opravdu není jen jeden! To, jakou povrchovou úpravu a tedy vzhled zvolíte, záleží jen na vašem osobním vkusu. Mimo lesklého a matného provedení si můžete zvolit i některý z modernějších designů, jako jsou tzv. tkané struktury nebo kartáčovaný povrch. Obě tyto úpravy působí elegantním matným dojmem. Pokud se vám líbí, jistě vás potěší, že jsou velmi nenáročné na údržbu a nejsou na nich tolik vidět škrábance.

Ostatně málem bychom zapomněli zmínit další velkou výhodu nerezu, kterou právě snadná údržba je! Nemusíte se bát a můžete na něj použít jakékoliv v domácnosti běžně dostupné čistící prostředky, neublíží mu nic. Dokonce se nemusíte bát poškození, ani když se vám na něj dostane silnější chemie určená třeba k čištění potrubí odpadu. Nerez jí s přehledem odolá.

Myšlenky

Jak napsat ebook
Esho Ebook

Nové komentáře

Výběr webhostingu je při stavbě webu velmi důležitý...

Placla a Kupčlánek s novým vedením zavádí FB Share, nová metrika hodnocení webů.

Jak asi již víte, služby Kupčlánek a Placla změnili majitele. S touto změnou přichází i nová metrika hodnocení webů, kterou v systémech najdete. O co vlastně jde? Kde tuto metriku najdete? A hlavně bude to vůbec k něčemu dobré?

Kdo jsem já?

foto blog Jsem člověk, který má několik koníčků a směrů zájmu. Mezi tyto patří tvorba webu, internet, cestování, jídlo, fotografie a v neposlední řadě auta. Koníčků je dost a času na ně není vždy tolik, kolik bych si představoval. Zde na blogu najdete můj osobní názor na věci, co mě nějak zaujmou a chci je publikovat veřejně.

Jak jsem právě zjistil, práce pomocí pomodoro jsem vůbec neznal a přesto ho používám

Právě jsem se přes několik blogů proklikal k článku o pauzách při práci, kde člověk využívá techniku „pomodoro" . Tak já jsem zatím pomodoro znal tak maximálně jako výbornou odrůdu rajčat, ale to je tak asi vše. Jak jsem se ale začetl, zjistil jsem, že vlastně přesně takto pracuji už několik let, že je to ale pomodoro, jsem skutečně netušil.