Středa 13 Leden 2016

facebook twitter google plus rss

Můj osobní blog, je pro mě místo kde prezentuji svůj názor a pohled na věc.

Banner
Banner

Pánské košile – nestárnoucí a nadčasové

Pánské košile rozhodně nejsou nejnovějším kusem pánského oblečení, první dochovaný nález je z egyptské hroby, ale opravdu módním oděvem se stala až ve dvacátém století. Předtím byla nošena pouze jako spodní prádlo, které bylo nemyslitelné nosit odhaleně. Od dvacátých let minulého století prodělala pánská košile velký vývoj a prošla mnoha zásadními změnami. Svého času byl tento kus oblečení relativně na ústupu, protože byla považována za přežitek a symbolizovala příslušnost ke starší generaci. V posledních letech prošly pánské košile renesancí a dostaly se náhle do hledáčku mladých mužů, kde už zůstaly.

 

Pánské košile – z čeho vybírat?

Pánské košile je možné jednoduše rozdělit na formální a neformální. To je dáno pochopitelně účelem, pro který jsou pořizovány. A s tím také souvisí to, zda je jejich použití svázáno s nějakým jasně nastavenými pravidly, nebo zda nabízí prostor pro vlastní kreativitu.

Formální košile, většinou klasického střihu, jsou nejčastěji kombinovány s oblekem či smokingem a neobejdou se bez kravaty a motýlka. V tomto segmentu asi není moc velký prostor pro vlastní designové kreace. Nicméně rozhodně je nelze považovat za nudné a jednolité. Odlišujících prvků je celá řada. V první řadě jsou to límečky, které mohou být tak variabilní, až je to udivující. Liší se mimo jiné velikostí, výškou a tvarem. Dále pak je důležité, zda rukávy jsou klasicky zapínatelné nebo jsou použity manžetové knoflíčky a těch jsou zase na výběr mnohé typy, nevyjímaje ani rozdílné možnosti tvaru a šířky manžet. 

Mnohem zajímavější a zábavnější jsou košile neformální. Může jít o ležérní košile, které jsou často něčím nápadné. Velmi oblíbeným typem poslední doby jsou kontrastní límec a manžety.  Nejsou příliš formální, ale současně poskytují dostatečný stupeň důvěryhodnosti jejich nositele.

 

Pánské košile – jak je nosit?

Neformální pánská košile je nejčastěji kombinována s džíny. Mladistvé, vypasované košile, často s výrazným designem jsou samy o sobě dostatečným módním prvkem. Nicméně pánské košile nabízí mnohem více alternativ.

V chladných měsících jsou nanejvýš vhodné keprové košile, obzvlášť v kombinaci se stylovým svetrem. Toto spojení sice není nic nového, ale jednak je vysoce funkční, ale hlavně vizuálně působí velmi dobře. Pravda je, že v tomto případě je nutné dbát na to, aby košile a svetr byly barevně dobře sladěny, ideálně v tónových variacích, protože jinak může dobrý záměr vyznít při nejlepším komicky.

Jinou alternativou je kombinace košile a trička. Málokdo ví, že toto byla původní verze nošení košil mimo formální příležitosti. Posléze se z tohoto dvouvrstevného oděvu staly dva samostatné kusy oblečení. No a po nějaké době se tato variace košile, nošené přes tričko, objevila opět, tentokrát jako stylingový trik, který mimo jiné zpopularizoval například Kurt Cobain a následně tento styl převzala generace a kultura „skejťáků“.

Tato kombinace se pak stala inspirací pro další módní kreace. Co takhle košile, barevně dobře sladěná s pánským rolákem? Toto spojení působí ve výsledku úhledný a sofistikovaným dojmem.

Samostatnou kapitolou jsou pak denimové košile, které se dají nosit buď samostatně, nebo jako součást vrstveného oblečení. Jsou pro muž naprosto ideální, neboť džínovina je příjemný materiál, který je lehký a dobře drží tvar.

Během posledních let se staly hitem také kostkované košile. Ty byly dříve nazývány jako dřevorubecké košile a v podstatě se staly na dlouhý čas synonymem pracovního oděvu. Dnes se dostaly do popředí zájmu mužů všech věkových kategorií. Popravdě se staly jedním z nejmódnějších kousků, které může mít muž v šatníku. Nepřekonatelná je kombinace s džínami a hnědými koženými botami.

Ležérní letní outfit se pak neobejde bez lehké, nejlépe bílé košile, nošené přes kalhoty. Obvykle jsou tyto košile delší a spodní část není rovná, ale naopak tvarovaná tak, aby dokreslovaly celkový moderní styl. Sázka na jistotu jsou pak tmavé kalhoty a tmavé mokasíny nebo světlé safari kalhoty a mokasíny vhodné barvy.

Neformální styl je často spojován s černou barvou. Černá stylová košile, černé úzké džíny a kožená nebo denim bunda nabízí elegantní a prakticky univerzální outfit. Nicméně přidáte-li těžké černé boty tak spolu s koženou bundou mohou působit až rustikálně.

Zkrátka a dobře, při výběru pánské košile je nutné mít na zřeteli pět základních bodů, na které je třeba myslet, a nemůžete neuspět. A které to jsou? No přece velikost a s tím související střih, materiál, barva, příležitost a touha po vrstvení oblečení. Koneckonců košile je jednoznačně základním stavebním kamenem pánského šatníku.

Myšlenky

Jak napsat ebook
Esho Ebook

Nové komentáře

Výběr webhostingu je při stavbě webu velmi důležitý...

Placla a Kupčlánek s novým vedením zavádí FB Share, nová metrika hodnocení webů.

Jak asi již víte, služby Kupčlánek a Placla změnili majitele. S touto změnou přichází i nová metrika hodnocení webů, kterou v systémech najdete. O co vlastně jde? Kde tuto metriku najdete? A hlavně bude to vůbec k něčemu dobré?

Kdo jsem já?

foto blog Jsem člověk, který má několik koníčků a směrů zájmu. Mezi tyto patří tvorba webu, internet, cestování, jídlo, fotografie a v neposlední řadě auta. Koníčků je dost a času na ně není vždy tolik, kolik bych si představoval. Zde na blogu najdete můj osobní názor na věci, co mě nějak zaujmou a chci je publikovat veřejně.

Jak jsem právě zjistil, práce pomocí pomodoro jsem vůbec neznal a přesto ho používám

Právě jsem se přes několik blogů proklikal k článku o pauzách při práci, kde člověk využívá techniku „pomodoro" . Tak já jsem zatím pomodoro znal tak maximálně jako výbornou odrůdu rajčat, ale to je tak asi vše. Jak jsem se ale začetl, zjistil jsem, že vlastně přesně takto pracuji už několik let, že je to ale pomodoro, jsem skutečně netušil.