Středa 13 Leden 2016

facebook twitter google plus rss

Můj osobní blog, je pro mě místo kde prezentuji svůj názor a pohled na věc.

Banner
Banner

Pronájem bytů v Praze nemusí být nuda, pronajměte si loft. Víte, čím se liší od klasického podkrovního bytu?

Řešíte právě pronájem bytů v Praze? V tom případě by vašemu zájmu neměl uniknout hit posledních let, kterým se stal takzvaný loft. Víte, co se pod tímto pojmem skrývá? A tušíte, v čem se liší od klasického půdního bytu? Zjistěte to a možná si loftové bydlení zamilujete na první pohled.

Podkroví vs. loftový byt

Nejprve si řekněme, v čem tedy spočívá rozdíl mezi podkrovním a loftovým bytem. Podkroví je umístěno v horní části libovolné budovy hned pod střechou. Často přitom bývá využíváno pro uskladnění sezónních věcí nebo jako místnost pro spaní. Nevýhodu ovšem symbolizuje fakt, že v horní části domů bývá opravdu vysoká teplota. V posledních letech však můžeme zaznamenat trend, že se podkroví izolují, aby se snižovaly náklady na vytápění.

Oproti tomu loftový byt je takový byt, který se vestaví do dříve průmyslových budov. Často se tak pro loftové byty využívají nemovitosti, které mají v prvním podlaží umístěny komerční prostory a místo nad prvním podlažím slouží k bydlení.

Loftové byty jsou charakteristické také tím, že je tvoří jedna velká místnost určená ke spaní. Nad touto místností obvykle najdeme kuchyni s obývacím pokojem.

Ideální pro umělce

Z dlouhodobého hlediska můžeme zaznamenat zájem o tento druh bydlení zejména u mladých umělců. Dá se říct, že po tomto typu bydlení sahají spíše mladší jedinci, kterým nevadí otevřený prostor. Pravdou také zůstává, že loftové bydlení není úplně nejlevnější. Obvykle je za vznikem loftu spousta práce a mnohdy také nákladná rekonstrukce průmyslové budovy, která se pochopitelně na výši nájemného musí odrazit.

Pronájem bytů v Praze nemusí být drahý, je třeba hledat

Pokud vám loft přijde příliš finančně nákladný, určitě se podívejte po klasických možnostech nemovitostí. Ceny za pronájem v Praze jsou pochopitelně vyšší než v ostatních městech České republiky. Ceny nemovitostí zřejmě budou růst i nadále.

Ale astronomických výšin nedosahují všechny pražské nemovitosti. Stačí, když budete hledat. Historické centrum samozřejmě symbolizuje dražší variantu než panelákové bydlení v okrajové části města. Na druhou stranu, pokud se rozhodnete pro bydlení spíše na kraji města, lze předpokládat vyšší výdaje například za dopravu. Výběr lokality je pro budoucí bydlení opravdu klíčovým.

Realitní servery

Pokud jste nyní ve fázi hledání nového bydlení, pravděpodobně jako první navštívíte nejrůznější realitní servery. Ty pochopitelně sdružují velké množství nabídek pro pronájem nemovitostí a výběr je tak široký. Nevýhodou je skutečnost, že často musíte zaplatit realitní kanceláři za zprostředkování. Taková částka se může vyšplhat do výše třeba jednoho nebo dvou nájmů.

Zeptejte se přátel

Pokud nechcete zbytečně zvyšovat vaše náklady platbami realitním kancelářím, symbolizuje ideální volbu kontaktování vašich přátel nebo známých, kteří již v Praze bydlí. Často se stane, že zrovna v jejich okolí někdo hledá nové nájemce a díky takovému zprostředkování může být výsledné měsíční nájemné poměrně nízké.

Nebo zvolte spolubydlení

A pokud si i tak říkáte, že měsíční nájemné je stále vysoké, můžete ještě zvážit možnosti spolubydlení. V našem hlavním městě je naštěstí mnoho příležitostí, a tak se můžete vydat cestou společné domácnosti s přáteli nebo zkrátka poznat nové lidi. V takovém případě je třeba přitom zvážit především to, zda chcete místnost obývat sami, nebo vám nevadí obývat pokoj i s dalším nocležníkem. Od těchto podmínek se poté z pochopitelných důvodů odvíjí i cena.

Myšlenky

Jak napsat ebook
Esho Ebook

Nové komentáře

Výběr webhostingu je při stavbě webu velmi důležitý...

Placla a Kupčlánek s novým vedením zavádí FB Share, nová metrika hodnocení webů.

Jak asi již víte, služby Kupčlánek a Placla změnili majitele. S touto změnou přichází i nová metrika hodnocení webů, kterou v systémech najdete. O co vlastně jde? Kde tuto metriku najdete? A hlavně bude to vůbec k něčemu dobré?

Kdo jsem já?

foto blog Jsem člověk, který má několik koníčků a směrů zájmu. Mezi tyto patří tvorba webu, internet, cestování, jídlo, fotografie a v neposlední řadě auta. Koníčků je dost a času na ně není vždy tolik, kolik bych si představoval. Zde na blogu najdete můj osobní názor na věci, co mě nějak zaujmou a chci je publikovat veřejně.

Jak jsem právě zjistil, práce pomocí pomodoro jsem vůbec neznal a přesto ho používám

Právě jsem se přes několik blogů proklikal k článku o pauzách při práci, kde člověk využívá techniku „pomodoro" . Tak já jsem zatím pomodoro znal tak maximálně jako výbornou odrůdu rajčat, ale to je tak asi vše. Jak jsem se ale začetl, zjistil jsem, že vlastně přesně takto pracuji už několik let, že je to ale pomodoro, jsem skutečně netušil.