Středa 13 Leden 2016

facebook twitter google plus rss

Můj osobní blog, je pro mě místo kde prezentuji svůj názor a pohled na věc.

Banner
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Tweet

S příchodem nového roku přišel i nový kontroverzní a často diskutovaný občanský zákoník. Člověk otevřel noviny, změny v zákoníku, pustil televizi, změny v zákoníku, otevřel zpravodajský portál a zase změny v zákoníku, už jsem měl strach otevřít i ledničku. Jak ale změna občanského zákoníku zasáhne affiliate? Něco bych tu měl.

Jedna ze změn, která nás affiliate partnery ovlivní je změna v oznámení a upozornění návštěvníka o tom, co a jak budete dělat s jeho osobními údaji. Týká se to prakticky všech služeb, které formou affiliate na svých webech máte, resp. jde vyloženě o propagační prvky, které na webu máte formou iframe a podobného formátu zobrazení.

Protože návštěvník, který si hodlá pořídit nějakou službu, musí být upozorněn na to, proč chcete jeho osobní údaje a jak s nimi budete zacházet a již není možné ho odkázat někam do hloubek stopadesáti stránkových obchodních podmínek, musí tato informace být uvedena viditelně před odesláním osobních údajů. To samozřejmě není starost vaše, jakožto majitele webu, kde prvek běží, ale starost partnera, který bude s těmi osobními údaji pracovat.

Z toho vyplívá, že většina provozovatelů affiliate programů, kde máte možnost v iframe dostat nějakou kalkulačku, nebo srovnávač plynu a podobné věci, bude muset své formuláře upravit tak, aby odpovídali novému občanskému zákoníku. No a taky se to již začíná dít.

A tady je právě ten kámen úrazu. Provozovatel affiliate programu toto většinou provede v tichosti, protože nejde o změnu podstatnou pro vás, ale ono vlastně jde. Protože váš prvek běží v iframe, nebo je v šabloně nastaven tak, že má nějakou pevně danou výšku, můžete mít po změně formuláře problém. Mohou nastat vlastně dvě situace. Máte li nastaven iframe tak, aby se vám při změně výšky doplnil posuvník, je to ta lepší varianta. Pokud to tak nemáte, můžete mít problém.

iframe uprava oz

Formulář se natáhne na výšku poměrně dost, pokud vám nenaskočí automaticky posuvník, můžet mít problém.

Do formuláře totiž přibude nějaký text, tři až čtyři řádky. Tento text zvedne výšku formuláře o nějakých 50 px někde i víc. To způsobí jednu nemilou věc, zatržítko pro souhlas se zpracováním osobních údajů vám odjede mimo viditelnou oblast iframe okna a je tu problém. Bez zatržení tohoto okénka, není možné odeslat formulář a návštěvník se prostě dál nedostane. Pokud nekontrolujete své weby a hlavně funkčnost iframe kalkulaček denně, můžete na to snadno přijít až po několika dnech či týdnech a to tak, že vám najednou přestanou přibývat konverze a vy nebudete vědět proč.

Malá změna, která na první pohled nemusí znamenat problém pro nikoho, vás ve finále může stát tisíce na ztracených konverzích. Změny v novém občanském zákoníku se postupně projeví na více místech a bude jich víc. Doporučuji proto zkontrolovat prvky, u kterých taková změna hrozí a provést případnou úpravu šablon a iframe prostoru, je škoda přicházet o peníze z neuskutečněných konverzí.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Affiliate marketing

Jak napsat ebook
Esho Ebook

Nové komentáře

Výběr webhostingu je při stavbě webu velmi důležitý...

Placla a Kupčlánek s novým vedením zavádí FB Share, nová metrika hodnocení webů.

Jak asi již víte, služby Kupčlánek a Placla změnili majitele. S touto změnou přichází i nová metrika hodnocení webů, kterou v systémech najdete. O co vlastně jde? Kde tuto metriku najdete? A hlavně bude to vůbec k něčemu dobré?

Kdo jsem já?

foto blog Jsem člověk, který má několik koníčků a směrů zájmu. Mezi tyto patří tvorba webu, internet, cestování, jídlo, fotografie a v neposlední řadě auta. Koníčků je dost a času na ně není vždy tolik, kolik bych si představoval. Zde na blogu najdete můj osobní názor na věci, co mě nějak zaujmou a chci je publikovat veřejně.

Jak jsem právě zjistil, práce pomocí pomodoro jsem vůbec neznal a přesto ho používám

Právě jsem se přes několik blogů proklikal k článku o pauzách při práci, kde člověk využívá techniku „pomodoro" . Tak já jsem zatím pomodoro znal tak maximálně jako výbornou odrůdu rajčat, ale to je tak asi vše. Jak jsem se ale začetl, zjistil jsem, že vlastně přesně takto pracuji už několik let, že je to ale pomodoro, jsem skutečně netušil.