Čtvrtek 14 Leden 2016

facebook twitter google plus rss

Můj osobní blog, je pro mě místo kde prezentuji svůj názor a pohled na věc.

Banner
Banner
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 
Tweet

Představovat nějakou dobu běžící affiliate program od Student Agency asi nemá moc smysl, program využívá již dost lidí, ale já mám dnes na srdci trošku něco jiného, co se tohoto affiliate programu týká a vlastně se to týká tak trochu i affiliate programu od Invie. Je to asi malé zamyšlení hlavně pro Invii, která mi poslední dobou přijde, jak se říká "drobet v křeči".

Kdo by snad neznal affiliate program od Student Agency, propagující jejich cestovní agenturu Dovolená.cz, tak doporučuji přečíst článeček u kolegy Lukáše, který tento program hezky shrnul při jeho spuštění, a dozvíte se tam vše podstatné. Článek o affiliate programu Dovolená.cz najdete na blogu o Podnikání na internetu.


Vrátím se ale k tomu, proč o tomto affiliate programu chci psát, je tomu pár dní, co jsme na Webdealu debatovali o tom, jak upravit vyhledávač který nabízí Invie, přes soubor CSS. Proč máme potřebu upravovat vyhledávač od Invie? No kdo ho někdy viděl a pokusil se ho implementovat do stránky, aby zapadl, tak ví, o čem píšu, je to s prominutím "hnus fialovej" ten vyhledávač je z prostě z pravěku a bohužel Invia se nějak nemá k tomu, aby situaci partnerům nějak usnadnila, kdo má zájem zde je možno diskuzi na WebDealu vidět.

Co se ale nestalo, jako kdyby to u konkurence někdo tušil, po přihlášení do affiliate systému dovolena.cz jsem se nestačil divit. V systému přibilo několik věcí, kteréEditace vyhledávače. jednak usnadní partnerovi život, ve formě implementace vyhledávacího formuláře a při výběru prvků, přes které chce odkazovat. To na co čekáme u Ivnie roky, pochopila Student Agency velmi brzy. V systému se objevily nové možnosti, jako je vlastní vyhledávač. Řeknete si, že vlastní vyhledávač má i Invie, no jo jenže není vyhledávač jako vyhledávač, teď si můžete vyhledávač od dovolená.cz nakonfigurovat jak je jen libo, vybrat prvky které chcete, aby vyhledávač měl, a stávající prvky nastavit do výchozího zobrazení, které potřebujete. Takže pokud já chci implementovat vyhledávač na stránku zabývající se eurovíkendy, tak je jasné že nepotřebuji polovinu elementů, protože ty jsou pro eurovíkendy zbytečné.

Výběr rozměru.

Nastavit jde opravdu vše, typ dopravy, země, lokalita, odlet, návrat, délka pobytu, kolik dospělých, dětí, jaké CK jestli jen české anebo i německé, stravování, kategorie hotelu, název hotelu, ikona hotelu, typ zájezdu, cena za osobu, firs i last minute a výběr letišť. To vše si můžete libovolně konfigurovat a nastavovat na výchozí hodnotu, kterou návštěvník uvidí, aniž by na vyhledávač sáhnul, vše přednastavíte tak jak to potřebujete. Už to je u vyhledávače obrovská výhoda, a pokud by zůstalo jen u tohoto vylepšení, byl bych spokojen, protože vyhledávač dovolena.cz vypadá dobře a pokud se dá takto upravovat, je dobře použitelný.


Student Agency jde ale zase dál. Ano i přes úžasné volby a konfigurace vyhledávače, pořád zůstává otázka implementace formuláře tak aby zapadl do stránek. A to jeVzor souboru CSS. další z novinek, kterou si affiliate program od Studen Agency připravil, vyhledávač lze totiž upravit, souborem CSS podle vašich potřeb. Teď si asi řeknete, no a co, ten předpotopní od Invie jde taky upravit podle CSS souboru. No to sice jde, ale málokdo ví jak. Dovolená.cz to vyřešila úžasně, nad náhledem vyhledávače je totiž umístěn odkaz a v něm se skrývá originální, konfigurovatelný zdroj CSS souboru. Huráááá, stáhnete si CSS soubor a jde se na to, změnit můžete cokoli, rozměr, pozadí, rámeček, tlačítka, barvy, umístění, ikony, na co si vzpomenete. Dokonce je tento vzorový soubor komentovaný a tak i člověk, který se CSS nezabývá, dokáže i s minimální znalostí tento soubor upravit tak jak jej potřebuje mít a tak aby mu perfektně zapadl do webu. Po úpravě souboru si ho nahrajete na web a adresu tohoto upraveného souboru přidáte v affiliate systému do políčka URL vlastního CSS a je to, pak stačí vygenerovat kód formuláře a je vymalováno. Ten pak může vypadat třeba jako na obrázku níže.

Nový vzhled.

Tento počin mě velmi mile překvapil a doufám, že se někdo u Invie taky probudí a bude se partnerům věnovat a bude poslouchat to, co po něm chtějí. Závěrem bych se ještě chtěl zmínit o tom, jak si stojí u mě affiliate od Studen Agency. Jak už jistě víte, dovolená.cz to jsou 2% a Invia je 1% (nebo 2% u ubytování, ale bez kliků) a k tomu max. 500 prokliků po 1,2 Kč, nebo 0,80 Kč bez odkazu. Takže dost záleží, jak bude program konvertovat a po kolika proklicích prodáte zájezd. Vyzkoušel jsem tedy nasadit affiliate dovolena.cz místo zdechlého affiliate od Travel.cz a výsledek od začátku měsíce můžete vidět na obrázku dole. Jestli by to u Invie bylo lepší, to posuďte sami.

Tabulka konverze.

Graf objednávek.

Komentáře   

 
Radek
0 #1 Radek 2012-03-23 09:13
Ano, technicky to zvladnute maji dobre, ale ja propaguji tento affil na dvou travel webech zamerenych na zabavni evropske parky a zde jsou me vysledky. Dle me nic moc.

pocet kliku 4456
Počet objednávek: 19
Počet prodaných zájezdů: 5
Konverzní poměr: 0.43%
Průměrná cena zájezdu: 19353. 8,- Kč
Žebříček destinací: Fran cie (3), Španělsko (1), Chorvatsko (1)
Provize: 2025.19,- Kč
Průměrná cena za proklik: 0.45,- Kč

Jinak bych opravil, Invia ma 500 kliku nebo kliky do vyse 3 % z ceny zajezdu.
Citovat
 
 
Josef P.
0 #2 Josef P. 2012-03-23 13:54
Pravda při tak velkém počtu prokliků, bude lepší Invia, to máš pravdu. Tobě to vychází skoro přesně 500 prokliků na jeden prodanej zájezd. V tvém případě, bych ale viděl zásadní problém v tom, že na dovolená.cz zájezdy do Disneylandu nejsou, na Invii ano, takže jestli to nebude tím, že když lidé ty zájezdy do zábavních parků na dovolená.cz nenajdou, tak je nemůžou koupit. Maximálně ubytování někde blízko toho parku.
Citovat
 
 
Radek
0 #3 Radek 2012-03-23 16:51
Nabídka zájezdů do Disneylandu je i na Dovolena.cz dovolena.cz/.../...
Citovat
 
 
Josef P.
0 #4 Josef P. 2012-03-23 17:13
Já jsem je totiž onehdá zkoušel vyhledávat a nenašlo mi to nic, ale teď jsem to zkoušel s omezením na autobusovou dopravu a už to vyhledává, tak to je potom jiná. Každopádně těch prokliků je hodně na 5 prodaných zájezdů, připomíná mi to affil od Newtravel.cz co mám taky nasazen, tam je to podobné 4000 prokliků, 30 objednávek a jen 4 prodané. No nemáme to jednoduché :-(
Citovat
 
 
Vlasta
0 #5 Vlasta 2012-07-04 12:15
Nevite jak to u Dovolena.cz chodi s "dotazem na zajezd" respektive jake tam jsou konverze? Ja mam vsechny dotazy bez objednavek...
Citovat
 
 
Josef P.
0 #6 Josef P. 2012-07-04 13:17
Pravda je, že dotazy na zájezd mají o něco nižší konverze. Je to asi způsobeno jednak tím, že klient který odešle dotaz, většinou shání opravdu konkrétní dovolenou, málokdy někdo do dotazu napíše "chci na dovolenou 8. června a je mi jedno kam" i když i takové dotazy už jsem u sebe našel. Mě osobně to vychází zhruba jeden prodaný zájezd na 10 dotazů. Každopádně už se mi ale stalo, že klient přišel na stránku dovolena.cz přes vyhledávač, pravděpodobně nenašel co hledal a tak použil dotaz na zájezd. Tam mám konverze lepší, když už nenašel přes vyhledávač, napsal si dotaz a dovolenou koupil. Je to podle mě ale dost individuální a při dotazu na zájezd hodně záleží, kdo se toho ujme na straně student agency.
Citovat
 
 
Roman
0 #7 Roman 2013-07-28 13:13
Nasadil jsem na svoje stránky www.skytour.cz affil program od dovolena.cz a moje výsledky jsou za období od 22.7.13 do 27.7.13 následující:

Počet prokliků: 113
Počet objednávek: 5
Počet prodaných zájezdů:0
Konverzní poměr: 4.42%
Průměrná cena zájezdu: 0.00,- Kč
Žebříček destinací: -
Provize: 0.00,- Kč
Průměrná cena za proklik:0.00,- Kč

Co si o tom myslíme, podle mě docela slušný, jen mě znepokojuje, že jsou to všechno Dotazy na zájezd :/ ... a z 5ti objednávek jsou 2 neaktivní :/ ...
Citovat
 

Affiliate marketing

Jak napsat ebook
Esho Ebook

Nové komentáře

Výběr webhostingu je při stavbě webu velmi důležitý...

Placla a Kupčlánek s novým vedením zavádí FB Share, nová metrika hodnocení webů.

Jak asi již víte, služby Kupčlánek a Placla změnili majitele. S touto změnou přichází i nová metrika hodnocení webů, kterou v systémech najdete. O co vlastně jde? Kde tuto metriku najdete? A hlavně bude to vůbec k něčemu dobré?

Kdo jsem já?

foto blog Jsem člověk, který má několik koníčků a směrů zájmu. Mezi tyto patří tvorba webu, internet, cestování, jídlo, fotografie a v neposlední řadě auta. Koníčků je dost a času na ně není vždy tolik, kolik bych si představoval. Zde na blogu najdete můj osobní názor na věci, co mě nějak zaujmou a chci je publikovat veřejně.

Jak jsem právě zjistil, práce pomocí pomodoro jsem vůbec neznal a přesto ho používám

Právě jsem se přes několik blogů proklikal k článku o pauzách při práci, kde člověk využívá techniku „pomodoro" . Tak já jsem zatím pomodoro znal tak maximálně jako výbornou odrůdu rajčat, ale to je tak asi vše. Jak jsem se ale začetl, zjistil jsem, že vlastně přesně takto pracuji už několik let, že je to ale pomodoro, jsem skutečně netušil.