Středa 22 Červenec 2015

facebook twitter google plus rss

Můj osobní blog, je pro mě místo kde prezentuji svůj názor a pohled na věc.

Banner
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Tweet

 Jak jste se už asi dozvěděli, internetový gigant, obchod Mall.cz byl před několika dny prodán. Zajímavé je, za jakou cenu, jde bezesporu o jeden z největších obchodů s webovým projektem v historii českého internetu. Co bude ale s affiliate programem, který Mall.cz provozuje? Možná, že nedávné změny v affiliate programu něco naznačili, bude mít nový vlastník o affiliate partnery vůbec zájem?

Humbuk kolem prodeje internetového obchodu Mall.cz je poměrně veliký, není se také čemu divit. Cena, za kterou byl odchod prodán, je vskutku obrovská a jen málokdo, by si troufnul odhadnout takovou sumu, zvláště pokud ví jaký má odchod Mall.cz obrat a jak má nastaven prodejní směr. Mall.cz jede systémem nízkých marží, dočtete se, že hrubé marže jsou někde kolem 13%, což při nějakém menším odlivu zákazníků, může mít na zisk poměrně velký vliv. Každopádně obdiv patří majiteli, který dokázal prodat Mall.cz za neuvěřitelných 5,7 miliardy korun. Detaily o firmě Mall.cz a o tomto obchodu můžete najít například na blogu o podnikání v USA kde se John o tomto obchodu zmiňuje, nebo koukněte na motejlek.com, kde je poměrně precizní článek o prodeji a historii Mall.cz.

 

Proč se o tomto prodeji zmiňuji já? Protože mě zajímá, co bude s affiliate programem Mall.cz. Před nedávnem se totiž v programu událo pár poměrně důležitých změn, které mnoho partnerů chápalo, jako nezájem o ně a systematické ztěžování podmínek. Mohlo to s tímto prodejem nějak souviset? Kdo neví, o co jde, tak něco málo napíši. Mall.cz a jeho affiliate program zhruba v lednu začal velmi intenzivně kašlat na své affiliate partnery, následně upravil podmínky affilu a to ve stylu, naházíme partnerům co nejvíce klacků pod nohy a oni sami odejdou. Velmi zajímavá byla například úprava podmínek pro výplatu provizí. Jednalo se o to, že pokud jste měli nárok na výplatu provize, Mall.cz vám poslal do 10 dne následujícího měsíce na email podklady k fakturaci a měsíční přehled. Následně ale upravil podmínky tak, že partner je povinen do 5 dnů vystavit příslušnou fakturu a odeslat na Mall.cz pomocí emailu, pokud byste to nestihli anebo měli něco na faktuře jinak než si Mall.cz vymaní, přijdete o celou provizi za celý měsíc!

 

Následně začala podpora affiliate programu Mall.cz z vysoka kálet na své affiliate partnery a neobtěžuje se odpovídat a ani posílat měsíční výpis s podkladem pro fakturaci. Poslední třešinkou na dortu jejich podmínek, bylo zvýšení výplatního minima a opětovná úprava podmínek ve stylu "nebudeš nám točit velké obraty, my tě vykopneme" protože pokud nebudete generovat Mall.cz alespoň 100 tisíc bez DPH měsíčně, tak je to důvod k tomu aby vás Mall.cz vyloučil ze svého affiliate programu. Kdo má zájem může se na problémy affiliate programu Mall.cz a jeho partnerů podívat na fórum affilaci.cz a počíst si něco zajímavého.

 

Na mě osobně to s nynějším prodejem působí tak, že nový majitel Mall.cz nemá o menší affiliate partnery zájem a systematicky na ně kašle a postupnou změnou podmínek affilu je jednak znechutí a oni sami odejdou anebo je podle nových podmínek vyhodí, protože mají malé obraty. Soustavnou nekomunikací se to rozhodně vyřeší samo, nebo si to alespoň Mall.cz myslí. Je to poměrně škoda a přijde mi to ve vztahu s affiliate partnerem jako velmi velká prasečina. Doufám jen, že se takto nezachovají také jiné velké obchody, jako třeba kassa.cz a nebo eproton, kde affiliate program také funguje. Nicméně pro konkurenci by to mohl být přínos, protože většina menších affiliate partnerů uteče právě ke konkurenci. Pokud na to máte jiný názor anebo víte podrobnosti, které zde nejsou zmíněné, podělte se v komentářích.

 

Komentáře   

 
Honza
0 #1 Honza 2012-04-24 19:24
Mall bych nebral. Nemám tyhle podmínky minimálního obratu rád. Je to podobné jako Hodinky.cz a spol., nic pro malé hráče.
Je to prostě takto nastavené, měli by dávat vědět dopředu změny, ale při takové velikosti si mohou dovolit prakticky vše.
Citovat
 
 
Central
0 #2 Central 2012-04-26 15:36
jelikož v prodeji došlo teprve nedávno a není schválena netvrdil bych, že to co se děje souvisí s novým majitelem. Právě naopak jsem si říkal, že nový majitel by mohl vidět v affiliatu potenciál.. v zahraničí je přeci úroveň programů o mnohem výš..
Citovat
 

Affiliate marketing

Jak napsat ebook
Esho Ebook

Nové komentáře

Výběr webhostingu je při stavbě webu velmi důležitý...

Placla a Kupčlánek s novým vedením zavádí FB Share, nová metrika hodnocení webů.

Jak asi již víte, služby Kupčlánek a Placla změnili majitele. S touto změnou přichází i nová metrika hodnocení webů, kterou v systémech najdete. O co vlastně jde? Kde tuto metriku najdete? A hlavně bude to vůbec k něčemu dobré?

Kdo jsem já?

foto blog Jsem člověk, který má několik koníčků a směrů zájmu. Mezi tyto patří tvorba webu, internet, cestování, jídlo, fotografie a v neposlední řadě auta. Koníčků je dost a času na ně není vždy tolik, kolik bych si představoval. Zde na blogu najdete můj osobní názor na věci, co mě nějak zaujmou a chci je publikovat veřejně.

Jak jsem právě zjistil, práce pomocí pomodoro jsem vůbec neznal a přesto ho používám

Právě jsem se přes několik blogů proklikal k článku o pauzách při práci, kde člověk využívá techniku „pomodoro" . Tak já jsem zatím pomodoro znal tak maximálně jako výbornou odrůdu rajčat, ale to je tak asi vše. Jak jsem se ale začetl, zjistil jsem, že vlastně přesně takto pracuji už několik let, že je to ale pomodoro, jsem skutečně netušil.