Středa 13 Leden 2016

facebook twitter google plus rss

Můj osobní blog, je pro mě místo kde prezentuji svůj názor a pohled na věc.

Banner
Banner
Hodnocení uživatelů: / 24
NejhoršíNejlepší 
Tweet

 Jak tak procházím různé diskuze a poradny, čím dál častěji narážím na téma „zařízení usb nelze rozpoznat“ co mám dělat, nejde mi myš, nejde mi čtečka anebo nejde mi fleška. Možná se vám to už stalo a zdárně jste problém vyřešili, ti z vás koho tento poměrně častý jev ještě nezaskočil anebo ano, ale nevíte co s tím, jsem připravil jednoduchý návod, s čím byste měli začít.

 On ten usb port někdy dokáže nadělat pěknou paseku, pokud často měníte v portech zařízení usb, je jedno jestli se jedná o mobil, čtečku karet, myš, usb klíčenku, usb lampičku, usb modem anebo třeba usb redukci paměťové karty. Jakmile prostě často měníte zařízení v portech usb, může se vám z ničeho nic stát, že vám systém napíše hlášku „zařízení usb nebylo rozpoznáno“ a bude vám tlačit do hlavy, že ho máte znovu zapojit atd., aby mohl zařízení detekovat.

 

To vám samozřejmě nepomůže, tak to zkusíte do jiného portu usb a co se stane….nic pořád nefunkční, nastává panikózní stav, kdy vyndáte myš a letíte k jinému kompu jestli tam bude fungovat, a ona tam funguje. No sakra v hlavě se vám množí katastrofální myšlenky typu, odešla deska, notebook v řiti, atd. Ne ne nebojte, většinou se nic z toho nekoná, než se uchýlíte k marným pokusům o přeinstalování ovladačů desky, nebo usb řadiče, či snad dokonce celého systému, vyzkoušejte jednu velmi snadnou a ve většině případů fungující věc.

 

Vypněte počítač, odpojte všechny zařízení usb pokud máte notebook tak vyjměte baterii a pokud se vám tato situace stane na stolním počítači, tak vyndejte ze zdroje přívodní kabel. Až budete mít vše odpojené, několikrát se pokuste tlačítkem zapnout počítač, ano čtete dobře, zapněte počítač bez kabelu či baterie, třikrát nebo pětkrát zmáčkněte tlačítko na zapnutí vašeho mazlíka. Kdo by si snad myslel, že se počítač zapne, je asi drobet blázen, samo že se nezapne, ale dojde k rychlému vybití kondenzátorů, které právě při střídání zařízení v usb portech způsobují tyto problémy. Nic víc a nic méně, zapojte kabeláž zpět, naražte baterii a užívejte si pohodového a bezproblémového chodu vašich usb zařízení.  Komu by to náhodou nepomohlo, tak má smůlu a asi mu odešla deska. Věřím, že tento postup vám pomůže a já to nebudu muset neustále psát v diskuzích, ale můžu linkovat tento návod. Usb portům čest.

Komentáře   

 
Zuzka
+3 #16 Zuzka 2014-02-03 20:39
díky moc za radu, vůbec jsem to nečekala, ale rada pomohla!
Citovat
 

Internet

Jak napsat ebook
Esho Ebook

Kam dál nakouknout?

Potřebuješ texty na své webové projekty? Přes 60 copíků a ceny od 67 kaček, prostě pohoda.

Texty pro weby

Domény .CZ nakupuji tam, kde platím za registraci i prodloužení stále stejně a to 125 kaček, protože cena za prodloužení je důležitá.

Tady nakupuji .CZ domény

Mé weby, včetně tohoto blogu jedou na hostingu za 25 kaček měsíčně a nemám s ním žádný problém.

Tady hostuji blog a weby

 

Pořád si myslíš, že roční náklady na web, doménu a texty musejí být nutně astronomické?

Nové komentáře

Výběr webhostingu je při stavbě webu velmi důležitý...

Placla a Kupčlánek s novým vedením zavádí FB Share, nová metrika hodnocení webů.

Jak asi již víte, služby Kupčlánek a Placla změnili majitele. S touto změnou přichází i nová metrika hodnocení webů, kterou v systémech najdete. O co vlastně jde? Kde tuto metriku najdete? A hlavně bude to vůbec k něčemu dobré?

Kdo jsem já?

foto blog Jsem člověk, který má několik koníčků a směrů zájmu. Mezi tyto patří tvorba webu, internet, cestování, jídlo, fotografie a v neposlední řadě auta. Koníčků je dost a času na ně není vždy tolik, kolik bych si představoval. Zde na blogu najdete můj osobní názor na věci, co mě nějak zaujmou a chci je publikovat veřejně.

Jak jsem právě zjistil, práce pomocí pomodoro jsem vůbec neznal a přesto ho používám

Právě jsem se přes několik blogů proklikal k článku o pauzách při práci, kde člověk využívá techniku „pomodoro" . Tak já jsem zatím pomodoro znal tak maximálně jako výbornou odrůdu rajčat, ale to je tak asi vše. Jak jsem se ale začetl, zjistil jsem, že vlastně přesně takto pracuji už několik let, že je to ale pomodoro, jsem skutečně netušil.