Středa 13 Leden 2016

facebook twitter google plus rss

Můj osobní blog, je pro mě místo kde prezentuji svůj názor a pohled na věc.

Banner
Banner
Hodnocení uživatelů: / 21
NejhoršíNejlepší 
Tweet

Jak při tvorbě webu využít sociální sítě a mít tak nějaké lajky na Facebooku, tvíty na Twitteru a nebo nějaké ty plus jedničky na Googlu a to vše od opravdových lidí? Pokud si myslíte, že budete muset platit nějakému vykukovi za to, že mnohdy podvodně získá lidi z Facebooku a naláká je na nějakou stránku, kterou vám pak prodá atd., tak jste na omylu.

Před pár dny se objevil na internetové scéně nový systém na zvýšení počtu fanoušků na sociálních sítích, to že sociální sítě mají v propagaci webů opravdu svůj význam, není třeba nějak dál omílat. Jak ale mít na webu desítky, stovky nebo tisíce fanoušků tak aby to mělo smysl. Pokud chcete svůj web propagovat pomocí sociální sítě je vcelku jedno, že máte na webu dvacet miniatur fotek lidí z Facebooku a u toho „toto se líbí 3560 lidem“ když ale odkaz na váš web v reálu nikdo z nich nikdy na své zdi nezobrazí.  Vy potřebujete, aby lidé z Facebooku přicházeli na váš web a to budou jedině tehdy, pokud někdo na své zdi uveřejní odkaz na váš web a jeho přátelé se na něj podívají, případně ho lajkují a sdílejí dál, pokud je dobrý.

LikeSystem zvyšte počet fanoušků na svém webu.


Každý z nás asi má na Facebooku nějaké přátele, většinou to ale nestačí k tomu, aby nám úspěšně propagovali web, proto je tu nová služba s názvem LikeSystem, kde si vlastně všichni propagátoři webů pomáhají tím, že jeden druhému lajkují weby. Vypadá to následovně, já mám web, který chci, aby byl na Facebooku vidět, ale mám málo přátel na to, aby web pomocí odkazu na zdi obletěl Facebook, tak si svou stránku zaregistruji do LikeSystemu a už to frčí. Další uživatelé vidí můj web ve výpisu webů, které se dají lajkovat a jejich odkaz se objeví na zdi toho, kdo mu dá „to se mi líbí“ Tak se zaručí, že web nalajkuje například 100 lidí kteří v systému jsou a každý bude mít v přátelích 100 lidí, kterým se na zdi objeví „Toníkovi se líbí tento odkaz“ to už je slušná propagace že jo.


LikeSystem zvyšte počet fanoušků na svém webu.


Stejný postup se dá uplatnit i na sociální systémy jako je Twitter, Google+ nebo Youtube. Teď důležitá informace a otázka kterou si mnozí z vás položí „co za to?“. Zadarmo ani kuře nehrabe, ale v LikeSystemu ano, celý systém je založen právě na spolupráci všech, kdo v systému jsou a pomáhají si s propagací svých webů. Takže k dispozici máte kredity, ty získáte za registraci a za jednotlivé lajkování webů ostatních uživatelů, čím víc webů lajkujete a pomůžete ostatním v podpoře jejich projektů, tím víc kreditů se vám připisuje a tím víc lidí může opětovně klikat na vaše weby a dostávají kredity zase nazpět, takový menší kolotoč. Pro ty, kteří nemají čas a nechtějí lajkovat weby ostatních, je tu i možnost kredity si koupit za opravdu symbolickou částku, ceník je dostupný po registraci do LikeSystému.

Abych to shrnul, myslím že LikeSystem je dobrá věc, kde si webmasteři pomáhají s propagací webů pomocí sociálních sítí. Výhoda je že to dělají dobrovolně a ví, na co klikají a co lajkují a je tak velmi pravděpodobné, že si odkaz na jejich zdi někdo přečte, bude ho sdílet a přijde se na web podívat. Vyzkoušejte LikeSystem nic to nestojí a uvidíte sami, že je to velmi slušný nástroj pro propagaci webu.


Komentáře   

 
Online hry
0 #1 Online hry 2012-03-22 23:43
Otázkou je, jak kvalitní ta propagace bude. Když si představím jak lajkuju třeba 20 divných nepřínosných webů denně, tak mě lidi na sociálních sítích a kamarádi, přestanou sledovat. Logické tedy je, udělat si na to nový účet ... ten neudělá moc parády s propagací, ale můžu přes něj lajkovat. Ale pokud to tak udělá každý, tak bude mít web třeba 1000 lajků, jen je neuvidí vlastně nikdo reálný.

Máš nějakou zkušenost s kvalitou takovéhle propagace? Přivádí to rozumné lidi a jaký mají bounce rate?
Citovat
 
 
Josef P.
0 #2 Josef P. 2012-03-23 01:21
Určitě je to i tom, nezahlcovat svůj profil například na FB a lajkovat kde co, z osobního profilu lajkuji weby, které by pro lidi co sledují můj FB mohli mít pozitivní přínos, jinak používám jiný účet. Ta skladba fanoušků která se pak u lajkovaného webu vytvoří, je takový mix řekl bych, jsou tam samozřejmě i mrtvé účty, které slouží jen pro lajkování ostatních webů. Nicméně vyzkoušel jsem si párkrát vytvořit skupinu fanoušků tak nějak přirozeně a pak s pomocí LikeSystemu a mám s toho jeden poznatek. Lidí daleko víc lajkují weby, kde vidí nějakou minimální skupinku, které se stránky líbí. Jakmile vidí malé množství lajků, moc se jim nechce. Takže optimálně se mi osvědčilo, vytvořit s pomocí LikeSystemu skupinu, která webu naklikala řekněme 150 lajků a potom jí ze systému vyřadím. Následně propaguji web s již vytvořenou skupinou přes živý profil a je to znatelně lepší, lidé když vidí, kolik jiných lidí lajkovalo tento web, asi je pro ně snažší ho lajknout taky, web se skupinou 150 lajků byl následně samovolně lajkován i ostatními uživateli FB, kdežto web, kde bylo 10 lajků se vůbec nechytal, jako kdyby si lidi řekli, že když se to líbí tak málo lidem, tak se to nelíbí ani jim. Otázkou je, jak moc by se tedy vyplatilo, koupit skupinu, kde bude například 5OOO fanoušků a vyzkoušet je jestli na web přijdou. Osobně na to mám trochu skeptický názor a nejsem si jist jestli zrovna tohle funguje, líbí se mi stránka s recepty a mám její odběr na svůj FB, jakmile jí někdo koupí a začnou se mi na zdi objevovat nějaké jiné zprávy, odběr ruším a je konec. Tak si myslím, že je lepší ty lidi posbírat postupně, sice pomaleji, ale s o to větší relevancí. Ale je to asi na delší úvahu, možná to téma nakousnu v nějakém článku a uvidíme.
Citovat
 
 
lukas
0 #3 lukas 2012-10-25 17:37
Něco podobného jsem hledal, díky za typ. Pro některé weby se fanoušci nahánějí těžko
Citovat
 
 
Filius
0 #4 Filius 2012-10-29 00:13
Osobně to řeším nákupem fanoušků. Služby jako likesystem.cz a další jsou hrozně pomalé. Maximálně desítky fans, a to ještě za dlouhou dobu.
Citovat
 
 
Amanda
0 #5 Amanda 2013-01-24 00:29
To je poprvé co o této službe slyším, možná ji i vyzkouším. Máte s ní už někdo reálné zkušenosti, tedy myslím výsledky a přinos?
Citovat
 
 
Honza
0 #6 Honza 2013-05-14 11:39
Není nad to, získat si fanoušky sám a hezky ručně. :-)
Citovat
 
 
Sazeni.org
+1 #7 Sazeni.org 2013-07-27 23:23
Přesně jak už bylo napsáno, lidé více lajkují něco co již má nějakou základnu a z tohoto pohledu je likesystem docela dobrý. Pak už to chce získavat fanoušky ručně.
Citovat
 

Internet

Jak napsat ebook
Esho Ebook

Kam dál nakouknout?

Potřebuješ texty na své webové projekty? Přes 60 copíků a ceny od 67 kaček, prostě pohoda.

Texty pro weby

Domény .CZ nakupuji tam, kde platím za registraci i prodloužení stále stejně a to 125 kaček, protože cena za prodloužení je důležitá.

Tady nakupuji .CZ domény

Mé weby, včetně tohoto blogu jedou na hostingu za 25 kaček měsíčně a nemám s ním žádný problém.

Tady hostuji blog a weby

 

Pořád si myslíš, že roční náklady na web, doménu a texty musejí být nutně astronomické?

Nové komentáře

Výběr webhostingu je při stavbě webu velmi důležitý...

Placla a Kupčlánek s novým vedením zavádí FB Share, nová metrika hodnocení webů.

Jak asi již víte, služby Kupčlánek a Placla změnili majitele. S touto změnou přichází i nová metrika hodnocení webů, kterou v systémech najdete. O co vlastně jde? Kde tuto metriku najdete? A hlavně bude to vůbec k něčemu dobré?

Kdo jsem já?

foto blog Jsem člověk, který má několik koníčků a směrů zájmu. Mezi tyto patří tvorba webu, internet, cestování, jídlo, fotografie a v neposlední řadě auta. Koníčků je dost a času na ně není vždy tolik, kolik bych si představoval. Zde na blogu najdete můj osobní názor na věci, co mě nějak zaujmou a chci je publikovat veřejně.

Jak jsem právě zjistil, práce pomocí pomodoro jsem vůbec neznal a přesto ho používám

Právě jsem se přes několik blogů proklikal k článku o pauzách při práci, kde člověk využívá techniku „pomodoro" . Tak já jsem zatím pomodoro znal tak maximálně jako výbornou odrůdu rajčat, ale to je tak asi vše. Jak jsem se ale začetl, zjistil jsem, že vlastně přesně takto pracuji už několik let, že je to ale pomodoro, jsem skutečně netušil.