Čtvrtek 19 Listopad 2015

facebook twitter google plus rss

Můj osobní blog, je pro mě místo kde prezentuji svůj názor a pohled na věc.

Banner
Banner
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 
Tweet

 Reklama od společnosti Gooogle je pro mnohé majitele webových stránek a internetové podnikatele velmi dobrý business. Je tu ale jeden dost závažný problém, který po roce 2010 velmi mnoho webmasterů od Adsense odřízl. Každý kdo chce na webu mít reklamu od Google, musí být plátcem DPH anebo snad ne?

Jak se to vezme, existuje pár způsobů, jak se registraci k DPH vyhnout a přitom mít na webu reklamu od Googlu. Abyste se nestali plátcem DPH, kvůli poskytnutí služby do jiného státu EU, což je právě poskytnutí prostoru pro Adsense, musíte najít někoho, kdo plátce je a za menší provizi vám výdělek z Adsense přefakturuje. No všechno má samozřejmě své mouchy a tato spolupráce může být potenciální problém jak pro vás, tak pro toho kdo vám kód Adsense ze svého účtu poskytl.

 

Já chci ale dnes psát o tom, jak mít na webu reklamu od Googlu a plátcem DPH se nestát a to zcela legálně. Že nevíte, o co jde, no ani se nedivým. Světe div se, konečně se někdo na ministerstvu financí probudil a s příchodem novely zákona o DPH přicházejí změny k lepšímu. Pokud se rozhodujete, jestli se kvůli Adsense stát plátcem DPH, měli byste určitě počkat. Novela zákona o DPH totiž obsahuje jednu zásadní pasáž, jež si zde dovolím citovat. Celý článek o změnách v zákoně o DPH si přečtěte zde.

 

Od nového roku by se vše mohlo změnit. Pokud vznikne povinnost přiznat DPH u přeshraničních plnění nebo povinnost vykázat poskytnutí přeshraničních služeb s místem plnění v jiném členském státě, nebude se taková osoba již muset registrovat jako „plnohodnotný plátce DPH“. Z tuzemských plnění již nebude muset taková osoba odvádět DPH. Samozřejmě pak nebude mít nárok ani na odpočet daně.

 

Tak a je to tady, co vy na to? Bude mít Sklik razantní odliv majitelů webů? Přejdou všichni zase k Adsense? Půjdete do toho taky? Kolik že zbývá do konce roku dní? ……

Komentáře   

 
LukasP
0 #1 LukasP 2012-07-17 08:54
To by bylo rozhodně zajímavý, uvidíme zda to nakonec klapne, každopádně podle mého názoru by měl sklik rapidní úbytek partnerů. Konečně by se navíc mohlo otestovat co a kde víc funguje.
Citovat
 
 
Lukáš
+1 #2 Lukáš 2012-07-17 12:36
Zajímavá informace, díky za ni.
Nicméně musím říci, že moc nechápu ten humbuk, který se kolem DPH dříve strhl. Přijde mi, že nejvíc to trápí studenty a lidi, kteří si adsense jen přivydělávali nějaké drobné a jinak ani nepodnikali. Jenže v takovém případě nezaplatí ani korunu navíc a papírování, spojené s DPH a souhrným hlášením, dělá tak 1 hodinu a to 1x za 3 měsíce.
Tím samozřejmě ale nechci říci, že mě tenhle nesmysl nenaštval a že mě baví každé čtvrtletí se s tím otravovat, když vím, že jediný efekt je to, že já a několik úředníků máme úplně zbytečnou práci navíc... jen prostě myslím, že to není důvod, aby někdo končil nebo nezačínal s AdSense či affilem.
Citovat
 
 
Josef P.
0 #3 Josef P. 2012-07-17 18:28
Myslím si, že problém plátcovství opravdu řeší převážně studenti a lidé kteří si občas přivydělají, ale jinak nepodnikají. Mě osobně plátcovství naopak vyhovuje, neprodávám ani neobchoduju s koncáky, ale většinou s firmami. Všichni jsou plátci, takže jak pro ně, tak pro mě je to výhodnější, navíc pokud jsou příjmy ze zemí EU, tak je to úplně v pohodě, navíc odpočty a nakupování "bez daně" je super.

PS: není nad to, když v EU vyděláte 200euro, u nás si za ně něco koupíte a ještě vám z toho stát vrátí DPH. Není to ale vhodné pro každého, to je nutno podotknout. Administrativní zatížení? s dobrým programem žádná práce.
Citovat
 
 
MJ
0 #4 MJ 2012-07-30 14:18
Kdysi jsem nasadil Adsense na zkoušku, pak jak přišla povinnost přihlasit se jako plátce ji z webů odstranil, necméně někde jsem ji zapomněl. Teď koukám na účet a mám tam nějakých 20Euro, z toho 10 za poslední půlrok. Bankovní účet tam mám propojený už od roku 2009, ale nikdy jsem si provizi nenechal vyplatit. někdy od roku 2011 mám ŽL.

Pochybuju že do konce roku se tam nastřádá tolik že by došlo k výplatě.

Jak to legálně vyřešit? Počkat do konce roku jestli ta změna DPH projde? Přihlásit se teď? Pozná FÚ že některé částky jsou mnoho let staré?

Co když reklamu úplně zruším a nikdy si to nenechám vyplatit?

Moji zákazníci jsou z větší čáasti neplátci DPH takže kromě papírování bych jim musel bu´d zdražit a nebo si snížit zisk.
Citovat
 
 
Honza
0 #5 Honza 2012-08-15 22:33
Tuto změnu bych uvítal, a nejen já ale i spousta dalších. Už od začátku mi to přišlo jako blbost se kvůli adSense přihlásit jako plátce DPH.
Citovat
 
 
Matěj
0 #6 Matěj 2014-02-08 09:52
Mě by celkem zajímalo na kolik lidí v životě vůbec přišla nějaká kontrola z finančáku. Já jsem si jednou důkladnou prošel a jejich pointa, to po čem šli, tak bylo, abych řádně zdanil všechny příjmy. Pokud bych měl nějaké administrativní nesrovnalosti, tak to není žádná hrůza. Hrůza je, když jsou příjmy, které nejsou zdaněné. Podle mě finančáky vůbec ani tuto mikrozáležitost s Adsense a povinností být hlášený na DPH neřeší. Přiznává a daní příjmy? Ok, neřešíme ho tak moc. Ale jasné, každý radši půjde jistou cestou. Ale zajímalo by mě, na kolik lidi v životě kontrola přišla. Na Pražáky asi přijde jednou za 1000 let :)
Citovat
 
 
Josef.P
0 #7 Josef.P 2014-02-08 10:46
Z části máš pravdu, já jsem jednou nedal do VIES příjem z AdSense, za dva měsíce telefon z FÚ. To DPH přes hranice, nebo v rámci EU se hlídá dost. Na druhou stranu je to asi podle vytíženosti FÚ a jak jsi napsal, tak v Praze to asi vychází na tisíc let :D Kontrola z FÚ co se zdanění týče podle mého názoru není problém, problém je to DPH.
Citovat
 

Internet

Jak napsat ebook
Esho Ebook

Kam dál nakouknout?

Potřebuješ texty na své webové projekty? Přes 60 copíků a ceny od 67 kaček, prostě pohoda.

Texty pro weby

Domény .CZ nakupuji tam, kde platím za registraci i prodloužení stále stejně a to 125 kaček, protože cena za prodloužení je důležitá.

Tady nakupuji .CZ domény

Mé weby, včetně tohoto blogu jedou na hostingu za 25 kaček měsíčně a nemám s ním žádný problém.

Tady hostuji blog a weby

 

Pořád si myslíš, že roční náklady na web, doménu a texty musejí být nutně astronomické?

Nové komentáře

Výběr webhostingu je při stavbě webu velmi důležitý...

Placla a Kupčlánek s novým vedením zavádí FB Share, nová metrika hodnocení webů.

Jak asi již víte, služby Kupčlánek a Placla změnili majitele. S touto změnou přichází i nová metrika hodnocení webů, kterou v systémech najdete. O co vlastně jde? Kde tuto metriku najdete? A hlavně bude to vůbec k něčemu dobré?

Kdo jsem já?

foto blog Jsem člověk, který má několik koníčků a směrů zájmu. Mezi tyto patří tvorba webu, internet, cestování, jídlo, fotografie a v neposlední řadě auta. Koníčků je dost a času na ně není vždy tolik, kolik bych si představoval. Zde na blogu najdete můj osobní názor na věci, co mě nějak zaujmou a chci je publikovat veřejně.

Jak jsem právě zjistil, práce pomocí pomodoro jsem vůbec neznal a přesto ho používám

Právě jsem se přes několik blogů proklikal k článku o pauzách při práci, kde člověk využívá techniku „pomodoro" . Tak já jsem zatím pomodoro znal tak maximálně jako výbornou odrůdu rajčat, ale to je tak asi vše. Jak jsem se ale začetl, zjistil jsem, že vlastně přesně takto pracuji už několik let, že je to ale pomodoro, jsem skutečně netušil.