Neděle 1 Únor 2015

facebook twitter google plus rss

Můj osobní blog, je pro mě místo kde prezentuji svůj názor a pohled na věc.

Banner
Banner
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 
Tweet

Redakční systémy, které povětšinou najdete pod zkratkou CMS (content management systém)nabízejí poměrně velkou časovou úsporu práce při správě webu. Redakčních systémů je velmi mnoho, někteří používají vlastní systém, jiní sáhnou po nějakém osvědčeném systému s velkou komunitou uživatelů, jako například WordPress, Joomla a nebo Drupal. Pokud patříte do této skupiny, něco bych pro vás měl.

Tento článek bude určen především uživatelům CMS Joomla, kdo neví co to Joomla je, asi si dnes moc nepočte. Ti z Vás, kteří používají Joomlu a je vcelku jedno kterou verzi, se určitě někdy dostali do situace, kde stáli před rozhodnutím, jestli pro nový web, použít nějakou free šablonu a případně se mořit s její úpravou, vytvářet šablonu úplně novou, což není zrovna jednoduché, no anebo třetí varianta a tou je nákup profesionální šablony. Někdy si řeknete, že vám bude free šablona stačit, většinou u ní ale najdete po nějaké době, několik chyb anebo věcí které vám nevyhovují. Proto je lepší, si koupit profi šablonu a máte na 99% klid.

Pro ty z vás, kteří nemají s nákupem profi šablon pro CMS Joomla problém, mám dnes pěkný tip, jak koupit velmi dobré šablony, za ještě lepší ceny a k tomu jako bonus dostat hromadu rozšíření a českých překladů. Ten kdo radši šáhne po free šabloně, by si měl článek přečíst hlavně proto, aby zjistil, že koupit dobrou šablonu se spoustou výhod, je daleko levnější než by si mohl myslet.

Co byste řekli na profesionální šablony pro CMS Joomla od známých společností jako je Rocket Theme, Gavick Pro a YOO Theme a teď pozor za cenu 299 korun. Neskutečné že, za necelé tři stovky dnes můžete koupit špičkové šablony, kterým free šablony nesají ani po kotníky. Máte legální šablonu, bez zpětných odkazů na výrobce šablony a podobných ptákovin a to za cenu deseti piv. Šablony postavené na vlastních frameworcích s neskutečnou variabilitou a neskutečným množství nastavení. Dovedete si představit třeba to, že máte v CMS šablonu, která skýtá možnost umístění modulů do téměř stovky pozic. Ano skoro 100 pozic v šabloně, neuvěřitelné.

Aby toho nebylo málo, tak máte možnost koupit takovou skvělou šablonu a pokud oželíte nějaké peníze navíc a to konkrétně 499 korun za šablonu, dostanete k ní i všechna potřebná rozšíření, které padnou do šablony jako ulitá. Už žádné dodělávání a upravování modulů, aby v šabloně vypadal dobře a prostě tam zapadl. Teď můžete mít rozšíření, které je pro šablonu jako dělané. Navíc šablony podporují vzhled a kompatibilitu s takovými stálicemi, jako jsou komponenty K2, JoomSocial a nebo CB. Za ten příplatek necelých dvou set korun, dostanete ale zase něco navíc. Jednak je to případný update vaší zakoupené šablony a hlavně, kompletní český překlad. Ten se samozřejmě netýká jen šablony, ale hlavně všech rozšíření, které k šabloně jsou, takže to znamená konec, otřesným nepřeloženým šablonám, kde je každá druhá hláška v angličtině, nebo modulům, které na českém webu komunikují s návštěvníkem anglicky, protože majitel webu byl kolenovrt a hledal free řešení tak dlouho až našel. Sice není česky, ale bylo zadarmo že.

Jestli jste si mysleli, že to je za těch 499 korun moc věcí a že to není možné, opak je pravdou, je toho ještě víc. Za tyhle peníze, totiž získáte přístup k téměř dvěma stovkám českých překladů, těch nejpoužívanějších komponent, modulů a pluginů pro CMS Joomla. Ano i tohle je možný. Tak co, ještě se vám pořád zdá hledání a upravování free šablon, jako dobrý tah?

fenris

No a jako třešničku na dortu bych přidal možnost zakoupení profi verze nejlepší formulářové komponenty, které nemá obdoby a tou je samozřejmě RSForm Pro. Jestli jste se s ní někdy setkali, dáte mi za pravdu, že výroba formulářů v této komponentě nemá konkurenci, je snad něco co jste kdy v RSForm Pro neudělali? Asi ne, že. No a tuhle profi verzi, s kompletním překladem teď můžete mít za 299 korun. Ale kdo se chce jít prohrabávat free komponentami v angličtině anebo němčině a hledat jakou použije, prosím, přeji příjemnou zábavu.

No a těm, kteří si uvědomí, že nákup profi šablony, nemusí znamenat investici tisíců korun, jako nákup šablony přesně na míru a už nechtějí prohledávat free šablony, bych mohl taky asi napsat, kde se taková šablona dá koupit že. Takže koho, článek zaujal, podívejte se na web Roberta Jindráka, alias Fenrise a kochejte se, čtěte, vybírejte a užívejte si radosti s profi šablonou. Uvidíte, jak se vám bude lépe dýchat a tvořit.

Ps: Jo a abych nezapomněl, pokud chcete objednat, tak Robert jede od 3.8. na dovolenou a na netu nebude, takže objednávky vyřídí až 12.8. až bude zpět, to jen abyste se nedivili, že to trvá.

Komentáře   

 
Marian Kosela
0 #1 Marian Kosela 2012-09-15 15:59
Dekuji za perfektni clanek.
Citovat
 

Internet

Jak napsat ebook
Esho Ebook

Kam dál nakouknout?

Potřebuješ texty na své webové projekty? Přes 60 copíků a ceny od 67 kaček, prostě pohoda.

Texty pro weby

Domény .CZ nakupuji tam, kde platím za registraci i prodloužení stále stejně a to 125 kaček, protože cena za prodloužení je důležitá.

Tady nakupuji .CZ domény

Mé weby, včetně tohoto blogu jedou na hostingu za 25 kaček měsíčně a nemám s ním žádný problém.

Tady hostuji blog a weby

 

Pořád si myslíš, že roční náklady na web, doménu a texty musejí být nutně astronomické?

Nové komentáře

Výběr webhostingu je při stavbě webu velmi důležitý...

Placla a Kupčlánek s novým vedením zavádí FB Share, nová metrika hodnocení webů.

Jak asi již víte, služby Kupčlánek a Placla změnili majitele. S touto změnou přichází i nová metrika hodnocení webů, kterou v systémech najdete. O co vlastně jde? Kde tuto metriku najdete? A hlavně bude to vůbec k něčemu dobré?

Kdo jsem já?

foto blog Jsem člověk, který má několik koníčků a směrů zájmu. Mezi tyto patří tvorba webu, internet, cestování, jídlo, fotografie a v neposlední řadě auta. Koníčků je dost a času na ně není vždy tolik, kolik bych si představoval. Zde na blogu najdete můj osobní názor na věci, co mě nějak zaujmou a chci je publikovat veřejně.

Jak jsem právě zjistil, práce pomocí pomodoro jsem vůbec neznal a přesto ho používám

Právě jsem se přes několik blogů proklikal k článku o pauzách při práci, kde člověk využívá techniku „pomodoro" . Tak já jsem zatím pomodoro znal tak maximálně jako výbornou odrůdu rajčat, ale to je tak asi vše. Jak jsem se ale začetl, zjistil jsem, že vlastně přesně takto pracuji už několik let, že je to ale pomodoro, jsem skutečně netušil.