Středa 13 Leden 2016

facebook twitter google plus rss

Můj osobní blog, je pro mě místo kde prezentuji svůj názor a pohled na věc.

Banner
Banner
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 
Tweet

Před nějakou dobou jsem se rozhodl vyzkoušet naše dva nejznámější systémy PPP jako inzerent. Nějaké zkušenosti jakožto bloger s nimi mám, zajímalo mě ale, jak na tom jsou systémy Placla a Posts Genius, pokud se zaregistruji jako inzerent a budu přes ně chtít napsat a publikovat články pro své projekty. To co jsem zjistil, předčilo mé očekávání, mělo to ale i svá pozitivy, konečně jsem zjistil, k čemu jsou ty systémy dobré.

Představovat vám systémy PPP jako je Placla a Posts Genius asi nemusím, jsou to prakticky jediné dva „fungující" systémy, kde vám blogeři napíší článek a publikují ho na svých webech. Možná někteří z vás mají s Placlou a nebo s Posts Geniusem své zkušenosti jako bloger. Ano i já jsem přes tyto systémy publikoval na svých webech nějaké články, velmi mě ale zajímalo, jak to bude vypadat, když u nich budu chtít inzerovat. Potřeboval jsem zrovna trochu propagovat jeden projekt a tak jsem se rozhodl, že to vyzkouším.

To co jsem zjistil a na co jsem při inzerování přišel, mi v určitých fázích vyráželo dech, asi jako středověké beranidlo dubovou bránu městských hradeb. Abych vám dostatečně popsal všechny ty hrůzy, které se v obou systémech nacházejí, vezmu je jeden po druhém a začnu systémem, který je zvláště poslední dobou hodně kritizován a neustále je s ním něco v nepořádku.

Dá se inzerovat v systému Posts Genius?

Pokud bych měl jednou větou odpovědět, tak ano dá se v něm inzerovat, otázka ale je, najdu v systému Post Genius nějaký vhodný web, na kterém bych mohl za peníze inzerovat formou článku? Tak tady už bych odpověděl, že nikoli. Abych nehanil všechny weby, které v systému jsou, tak musím říct, že se tam najdou i slušné stránky. Ty ale za 50 korun váš článek publikovat nebudou. Pokud tedy budete hledat nějaký lepší navštěvovaný web, připravte si zhruba 500 korun a víc za slušný článek. Co je tedy v systému Posts Genius za weby? Jsou to převážně internetová odkladiště a čisté PR weby. Najdete tam weby, kde není jeden jediný článek, který by v sobě neměl odkaz, všechno jsou to PR články a tak je samozřejmě jen otázka času, kdy web dostane penalizaci a přijde o rank a v systému končí. Hodnota PR ranku 1 je totiž podmínka toho, aby web mohl být v systému Post Genius.

Jaké největší hrůzy jsem v systému Posts Genius našel?

Pokud čekáte, že zde budu uvádět přímo url, tak se nedočkáte. Každý si to můžete vyzkoušet sám a do systému Posts Genius se podívat. Nicméně našel jsem tam tak nechutné hrůzy, že jsem chvílemi myslel, že toho nechám a budu zvracet. V systému jsou weby, které mají pár článků a všechno to jsou PR články, jsou tam weby a na to pozor, které mají falešný PR! Vše musíte několikrát kontrolovat, našel jsem i weby, které aby neměli jen obsah plný PR článků, tak zbylý obsah nakradli na cizích stránkách a je tedy značně duplicitní. Podíval jsem se u těch největších hrůz i na vlastníky, nestačil jsem se divit, kolik známých trolů z Web Trhu a nebo Web Fairu jsem tam našel. U některých jsem to ale nepředpokládal, že jsou schopni na inzerenty hrát takovou habaďúru.

Můj verdikt systému Post Genius.

Post Geniusu se jako inzerent vyhněte obrovským obloukem, nebezpečí podvodu tam číhá za každým druhým webem, který v systému je. Největší riziko pro vás, je ale samotný provozovatel. Protože vyplácí peníze blogerům se značným zpožděním anebo vůbec, blogeři se tedy brání a odkazy z vašich článků odstraňují. Našel jsem bohužel mnoho blogů, kde byli články a odkazy z nich nefunkční, přitom to byli články ani ne měsíc staré. Opravdu jedním slovem hrůza hrůzoucí. Ten kdo v systému Posts Genius bude inzerovat, právě vyhodil všechny peníze rovnou do kanálu.

Pojďme se ale podívat na dalším systém PPP a tím je známá Placla. Tento systém platí za relativné uznávaný a hlavně důvěryhodný systém. Já jako bloger jsem si v něm nemohl, až na pár maličkostí na nic stěžovat. Jak to tedy vypadá z pohledu inzerenta? Pokud vám ještě není mdlo, ze systému Posts Genius, tak se dobře posaďte, protože se vám asi mdlo udělá.

Dá se inzerovat v systému Placla?

Ano dá, je to i snazší než u konkurence, zde ale musíte být ještě obezřetnější, než v systému Posts Genius. Naprosto jsem nečekal, co mě v Placle čeká za masakr. Nejen v úrovni blogů, ale hlavně v úrovni blogerů a pak také pana majitele. Dobil jsem si tedy kredit, protože jinak v Placle inzerovat nezačnete, nezadáte poptávku, dokud neodešlete peníze. Pokud si ale z nabízených blogů nevyberete, peníze udělali pá pá. Prostě si něco vybrat musíte. Po zkušenostech s PG jsem tedy rozvážně dobil tisíc korun a naivně si myslel, že bych koupil alespoň dva dobré články, které k něčemu budou.

Jak asi všichni víte, Placla má na blogery poměrně hodně vysoké nároky a jen tak nějaký web se do systému nedostane....tedy tak se Placla alespoň tváří. To co mi došlo po zadání poptávky, to bylo horší než noční můra v Elm street. Nabídka PG byla proti tomuto naprostá šperkovnice. Ozvalo se přes sto blogů a já začal pomalu procházet a filtrovat to co mi bylo nabídnuto. Na rovinu vám říkám, bez flašky vizoura do toho už příště nejdu. Co bloger to trol, proč se mi hergot nabízí blog o zahradě, když chci napsat článek o internetovém prohlížeči? To snad není ani normální. Ty weby co jsem viděl, to už snad nechci v životě zažít. Myslíte si snad, že platí pravidla Placla pro minimálně SR3 a Alexu pod 10M? Cháááááááá jeden PR web za druhým, SR2, penalizace PR, Alexa 15M není výjimkou, co to proboha je?

Prokousal jsem se s nechutí nabídkou a vyfiltroval 5 „použitelných" webů, dva z nich chtěli za článek 750 korun, weby byli ale poměrně dobré, otázka je, jak by vypadal článek. Nakonec jsem tedy vybral tři docela obstojné kousky. Nabídku potvrdil a čekal. Během týdne, se mi sešli články, ke schválení, poslední web dodal článek asi hodinu před koncem doby, kterou na to měl, a bylo to na něm znát. No docela to šlo, články jsem schválil a čekal, jak se situace bude vyvíjet dál.

Vyplatilo se mi inzerovat v Placle?

No popravdě ani moc ne, z těch třech webů přišlo za tři měsíce 50 lidí, to je hrůza. O nějakém ranku, který by odkaz nesl, se snad bude dát hovořit po přepočtech, jestli článek nějaké ranky získá, protože majitelé webů články moc nepropagují, nějak v to nedoufám. Trochu mě mrzí, že jsem nezkusil vzít nabídku onoho dražšího článku, myslím, že by to mělo větší efekt. Co jsem ale po nějaké době nezjistil. Další pravidlo Placla vzalo za své asi po měsíci, co byl článek na webu blogem uveřejněn.

Budete mít v Placle větší jistotu?

Nebudete, myslel jsem si, že ano. Jako blogera mě to překvapilo, i když po tom co jsem viděl, už tolik ne. Po měsíci se v článku objevila reklama Sklik. Pravidla Placla to jasně zakazují a já s tím mám osobní zkušenost coby bloger. Před zhruba rokem jsem měl nad články reklamní box s reklamou a byl jsem za to inzerentem nařčen a majitelem Placla pokárán a musel jsem reklamu, ač nebyla v článku stáhnout. Nebyl to problém, ten box tam nebyl nějak důležitý, popravdě jsem ho tam ani nechtěl, zapomněl jsem ale tuto kategorii vyjmout ze zobrazovaných a inzerent byl velmi rychlí a hned mě prásknul. Ale jo, je to v pořádku, já do PR článků svých klientů žádnou reklamu nedávám, ani články Sklikem a Adsense reklamou neobklopuji. Nepřijde mi to fér a nedělám to. Když jsem zjistil, že vedle úvodního obrázku na začátku článku a po obou stranách webu jsou reklamní boxy s reklamou, která ještě roluje s článkem dolů, tak jsem si řekl „no to je snad jen vtip ne?" Napsal jsem tedy na podporu a žádal odstranění reklam z článku. Kdybych s tím neměl osobní zkušenost, tak by mě to asi překvapilo méně. Odpověď „Reklamní blok je samostatný blok, u kterého je jasné, že není součástí článku. Toto nepovažujeme za porušení pravidel." To byl poslední hřebík do rakve s nápisem Placla.

Můj verdikt systému Placla

Tak jako byste se měli vyhnout obloukem systému PG, tak se pro jistotu z druhé strany vyhněte systému Placla. Systém, který ještě do nedávna solidně fungoval, je shnilý jako bedna jablek. Navíc se zde také nedočkáte žádné podpory, jako tomu bývalo dříve a jako inzerent budete vydán na pospas blogerům a musíte doufat, že vyberete dobře a že nenarazíte na blogera švidlíře, jinak jste v háji.

Co k tomu dodat závěrem, já osobně články publikuji pro několik zákazníků, nikdy by mě nenapadlo ani ve snu, zkoušet na ně nějaké finty s falešným PR, nebo vkládat jim Sklik nebo Adsense reklamu do článku, či podobné s prominutím sračky. Jak jsem ale zjistil, je třeba si za poctivost nechat asi dobře zaplatit anebo raději klienta odmítnout. Samozřejmosti jako je linkování článků, nebo reporty klientovi, při přepočtu ranků a posun článků ve vyhledávání připadají samozřejmé asi jen mě. To co jsem si vyzkoušel na systémech Placla a Posts Genius jako inzerent, ve mně zanechalo bohužel mnoho negativního, ale zase jsem se poučil a myslím, že mě to ve vztahu k mým klientům posune zase dál. Za sebe tedy musím říct, že s oběma systémy končím a to jednak jako inzerent, ale hlavně jako bloger, protože tam kde není žádné dovolání, viz neplacení blogerů v PG a tam kde je moc alibismu, tak tam já nebudu. Ještě potřebuji zjistit, jak se dají smazat blogy z Placla, protože to asi nijak nejde a rychle pryč.

PS: linky a screeny blogů a nechutností nacházejících se v systémech Posts Genius a Placla, nebudu nikde ventilovat, ačkoli je mám. Jedno vám ale řeknu, když nebudou v systému inzerenti, nebude žádný systém, kdo je tedy pro systém důležitější?

Komentáře   

 
holina
0 #16 holina 2012-09-04 10:11
zrovna jsem přemýšlel, že si nechám nějaký článek vyrobit v postgenius. Tak to na to hodim bobek, asi zkusim chytit někoho na webtrhu, nebo si to rovnou napisu sam :-)
Citovat
 
 
Duben
0 #17 Duben 2012-09-04 10:42
Já zkoušel Placlu jako inzerent pro www.afrodita.name asi před rokem, utratil jsem tisícovku a od té doby jsem zatím nenašel chuť to zkoušet znova.

Ona by spousta těch věcí co se tu kritizuje dala řešit. I když Michal Kubíček říká, že se to nedá uhlídat, tak já bych pár nápadů měl. Ono by stačilo aby inzerent měl možnost nahlásit kliknutím netématickou nabídku. Bloger který by nasbíral hodně negativních reakcí by měl na čas pozastavený přístup, nemohl reagovat na tématicky napsané nabídky apod.

Kontrola kvality blogů, to je věc kterou bych od provozovatele za jeho provizi přímo očekával. Dokonce bych předpokládal, že u nabídky budou weby kvalitativně označeny (třeba barevným puntíkem červená, žlutá, zelená). Abych věděl, kde je vyšší cena adekvátní.

Já na jasně danou poptávku taky dostal nějaké netématické reakce, chtěl jsem zkusit lowcost nákup, takže jsem nabídky za 500 a výš odmítnul. Přijal jsem ty hodně nízké, kde byla cena od 50 do 200 Kč. Co mě nejvíc překvapilo, že kvalita článků byla za tyhle ceny úplně stejná. Nadpis, kousek textu jak pro zápis do katalogu, odkazy a nic. Obsah těch webů jsem zkouknul a ani jsem nečekal, že by přivedly přímou návštěvnost. Ve výsledku mi přijde pro zpětné odkazy nákup sponzorských článků jako u webu Petra Jeníka, a nebo napsat kvalitní články sám a nabídnout je médiím k použití.

Pokud máte někdo zkušenost s těmi kvalitními dražšími blogy, tak uvítám nějaký tip. Rád bych totiž když už za něco dám peníze, aby ten článek lidi četli, bavili se o něm, třeba ho i nasdíleli. Jinak je to stejné jako psát to křídou na zeď na chodník (i když to by asi mělo pro návštěvnost větší přínos)
Citovat
 
 
Petr Jirásek
0 #18 Petr Jirásek 2012-09-08 23:50
Má zkušenost s těmito systémy - ztráta času.
Citovat
 
 
Pavel
0 #19 Pavel 2012-09-10 21:26
U Placly opravdu chybí rozšíření systému o další funkce, o tom není pochyb. Jinak je to obecně systém dobrý.

Co lidé v drtivé většině případů chtějí? Chtějí odkazy za co nejméně peněz. A proto takových webů bude na Placla vždy nejvíce.

Články, které lidi čtou a povídají si o nich... To jste ovšem v jiných cenách, takové články stojí X desítek tisíc. Musí je napsat kvalitní pisatel a musí být zaplacené umístění ve čteném médiu.

Lidé mají představu, že si dají článek na Novinky.cz a bude to stát pár tisíc. Pak zjistí, že je to pár desítek tisíc, tak hledají levnější alternativu a mají představu, že za pár set korun bude výsledek jen o něco horší.
Citovat
 
 
Marek L.
0 #20 Marek L. 2012-09-12 13:33
Síce sa opakujem, ale chcelo by to nový, kvalitný PPP projekt. Miesto na trhu je, len doposial sa zrejme nikto na nový PPP projekt nenašiel.
Citovat
 
 
Soumar
0 #21 Soumar 2012-09-30 14:12
S Placlou mám velice podobné zkušenosti, i když do poptávky napíšu, že nechci netématicky příbuzné weby, stejně mi všichni odepíší. Je to jak u blbých a Placla by měla jednoznačně inovovat tak, abych si vybral téma a ti, co do něj nespadají, nemohou nabízet. Takto to má třeba Linkmonitor a je to fajn.
Citovat
 
 
Lukáš
0 #22 Lukáš 2012-10-28 16:35
Parádní informace. Když člověk hledá info, tak to každý druhý chválí, aby tam přitáhli lidi. Takhle krásně vyčerpávající recenzi jsem hledal celkem dlouho. Palec nahoru :-)
Citovat
 
 
Erotika
0 #23 Erotika 2012-11-05 20:41
Já jsem zaregistrovaný jako blogger a ono ani inzerenti mnoho nepřispívají ke zvýšení kvality blogů -> kdyby vybírali pouze tématické weby a blogy tak by nebyli takové hnusy. Je ale pravda že blogger musí mít tu sílu a odmítnout některé nabídky ;-)
Citovat
 
 
Counter strike
0 #24 Counter strike 2012-11-10 09:15
dosť ma sklamal tento článok, kedže nedávno som začal používať PG ako bloger a myslel som si že si niečo privyrobím, ale píšeš tu že PG nevypláca peniaze tak to je fakt blbé :sad:
Citovat
 
 
Josef P.
0 #25 Josef P. 2012-11-10 10:23
Zrovna v těchto dnech se diskutovalo na Webdealu právě o platbách ze systému PG, no někomu už peníze konečně po několika měsících přišli. Nikdy ale nevíš, jestli ty peníze vlastně někdy uvidíš.
Citovat
 
 
dokec
0 #26 dokec 2012-12-22 10:53
Díky za ušetřený čas :-)
Doufejme v lepší zítřky, je to škoda, zrovna jsem se tam chystal regnout :D ale nervy mám jen jedny a nemám čas na podobné probírání se lavinou netématických možností :D
Citovat
 
 
JK
0 #27 JK 2012-12-22 23:06
Nebojte, když to tu tak čtu, tak na počátku ledna se snad dočkáte nového PPP systému, který zaplní místo na trhu a bude mít filtrování, vůli něco dokázat a starat se o inzerenty - náš zákazník, náš pán... Není nad "PROzákaznický" přístup a to si nejmenovaný pán z PlaCla neuvědomuje...
Citovat
 
 
Martin
0 #28 Martin 2013-06-10 09:28
Díky!
Citovat
 
 
Gangster
0 #29 Gangster 2013-08-19 14:30
Placla jednoznačně jedničkou na trhu. Škoda jen přísných podmínek pro akceptaci webu. Otázkou je jak s ní zahýbou nově vznikající konkurence.
Citovat
 
 
Petr
0 #30 Petr 2013-12-15 19:12
Ahoj, provozuji podobný systém i když na jiné bázi. Poptávky po reklamě (článek, odkaz, banner, post) jsou kompletně zdarma. Rozdeleni podle temat. Prodej inzerce je přes VIP účet, který stojí stovku mesicne. Komuniakce je mezi uzivateli naprimo, bez provize. Zkuste: www.linkmonitor.cz/ budu rad za feedback
Citovat
 

Internet

Jak napsat ebook
Esho Ebook

Kam dál nakouknout?

Potřebuješ texty na své webové projekty? Přes 60 copíků a ceny od 67 kaček, prostě pohoda.

Texty pro weby

Domény .CZ nakupuji tam, kde platím za registraci i prodloužení stále stejně a to 125 kaček, protože cena za prodloužení je důležitá.

Tady nakupuji .CZ domény

Mé weby, včetně tohoto blogu jedou na hostingu za 25 kaček měsíčně a nemám s ním žádný problém.

Tady hostuji blog a weby

 

Pořád si myslíš, že roční náklady na web, doménu a texty musejí být nutně astronomické?

Nové komentáře

Výběr webhostingu je při stavbě webu velmi důležitý...

Placla a Kupčlánek s novým vedením zavádí FB Share, nová metrika hodnocení webů.

Jak asi již víte, služby Kupčlánek a Placla změnili majitele. S touto změnou přichází i nová metrika hodnocení webů, kterou v systémech najdete. O co vlastně jde? Kde tuto metriku najdete? A hlavně bude to vůbec k něčemu dobré?

Kdo jsem já?

foto blog Jsem člověk, který má několik koníčků a směrů zájmu. Mezi tyto patří tvorba webu, internet, cestování, jídlo, fotografie a v neposlední řadě auta. Koníčků je dost a času na ně není vždy tolik, kolik bych si představoval. Zde na blogu najdete můj osobní názor na věci, co mě nějak zaujmou a chci je publikovat veřejně.

Jak jsem právě zjistil, práce pomocí pomodoro jsem vůbec neznal a přesto ho používám

Právě jsem se přes několik blogů proklikal k článku o pauzách při práci, kde člověk využívá techniku „pomodoro" . Tak já jsem zatím pomodoro znal tak maximálně jako výbornou odrůdu rajčat, ale to je tak asi vše. Jak jsem se ale začetl, zjistil jsem, že vlastně přesně takto pracuji už několik let, že je to ale pomodoro, jsem skutečně netušil.