Úterý 22 Březen 2016

facebook twitter google plus rss

Můj osobní blog, je pro mě místo kde prezentuji svůj názor a pohled na věc.

Banner
Banner
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Tweet

Kdo by po zhlédnutí nadpisu čekal, že napíšu, že se kniha dá využít jako podložka pod nevyvážené piáno, tak to asi nepůjde, už jen proto, že byla vydána jako ebook. O nové knize Michala Kubíčka, 50 způsobů jak získat zpětný odkaz už se toho napsalo celkem dost. Já bych dnes rád napsal spíše o tom, proč jsem si knihu koupil já, co jsem od ní očekával a jestli mé očekávání naplnila. Osobně jsem jeho knihu nekupoval ani tak kvůli odkazům, dá se v ní totiž najít mnohem víc.

 Už před nějakým rokem, kdy Michal avizoval práce na nové knize a spustil web zpetnodkaz.cz jsem se šel podívat, co nového chystá. Když jsem se dozvěděl, že nová kniha bude prodávána jako ebook, tak jsem zbystřil. Asi je dobré napsat něco málo k Michalovi, resp. k tomu proč jsem si knihu předobjednal ještě v době, kdy byla v přípravě.

Michal mimo to, že se již léta pohybuje v oblasti propagace internetových projektů, tak má pro mě pár úžasných vlastností. Jednou z nich je vlastnost, prodat cokoli, komukoli a vymyslet u toho pár nových prodejních cest. Když jsem zjistil, že kniha bude prodávána jako ebook, byl jsem ještě zvědavější, protože elektronická forma knihy, nabízí oproti klasické tištěné formě mnohonásobně více možností. No, a protože Michal by dokázal prodat i hluchoněmé babičce se šedým zákalem nový led televizor a bezdrátová sluchátka :-), zajímalo mě, co nového si na čtenáře vymyslí.

Rád bych něco napsal i k samotné propagaci této knihy. Velmi dobrým tahem určitě bylo, poslat po vydání knihy, několik prvních kousků lidem, kteří píší zajímavé a navštěvované blogy, zásadně ovlivňují svým názorem komunity na internetových fórech a podobně. Než by podobnou práci udělal ve formě komentářů na blozích, trvalo by to podstatně déle, navíc by vypadal trochu jako spamer a budilo by to dojem, že chce svou knihu nacpat úplně všude. Daleko lepší je, když si případnou kritiku slízne sám bloger. Za tohle dávám Michalovi určitě palec nahoru.

Další velmi dobrý krok při propagaci bylo určitě zařazení slev na knihu a spuštění affiliate programu. Když si vezmete jen to, že najednou vlastně začalo ve svém vlastním zájmu, tu knihu propagovat dalších x lidí. Michal nabídl knihu několika firmám a projektům a to jako dárek pro jejich zákazníky anebo formou slevového kupónu na 50% slevu na jeho novou knihu. Firma se samozřejmě o takovém dárku pro své zákazníky velmi ráda zmíní, proč taky ne. Ve výsledku vydělají oba, i firma i Michal. Affiliate program, je další povedená forma propagace a opět jde o výhodu pro obě strany. Blogeři o knize píší, dostanou na knihu slevu a pokud přivedou někoho, kdo si knihu koupí, ještě na tom vydělají. Samozřejmě na tom vydělá i Michal, protože se o knize bude psát a ještě mu blogeři přivedou nové zákazníky a to nejen zákazníky, kteří si koupí jeho knihu. Proč si to myslím, na to přijdete sami, až si knihu dočtete.

Pokud jste tedy dobře sledovali propagaci této nové knihy Michala Kubíčka, tak jste mohli i bez jejího zakoupení načerpat mnoho inspirace a naučit se novým věcem o propagaci produktu. Dalo by se tedy říci, že kniha není jen o odkazech, ale i tom jak propagovat produkt.

Pokud jste si ale knihu koupili, dozvědět jste se mohli daleko víc. Osobně jsem se těšil na to, jak Michal zvládne knihu monetizovat a vydělat na knize další peníze. Peníze z přímého prodeje jsou jasné. Ale za cenu od nějaké stokoruny, do dvou set korun, si na novou jachtu asi nevydělá, to je třeba si uvědomit. Jenže ebook toho nabízí poměrně hodně a následný výdělek z obsahu který je šířen elektronickou formou může dokonce překonat výdělek ze samotného prodeje.

V knize jsou reklamy.

No a? Už jste někdy otevřeli nějakou knihu, nebo oborový katalog, či vzdělávací časopis a nebyla v ní reklama? Já ne, dnes je reklama i v učebnicích a to se nebudeme bavit o tom, že učebnice jsou podstatně dražší a stejně je v nich reklama. Různé pracovní sešity, určené například pro základní školu, za které zaplatíte i několik stovek korun, mají minimálně na bukletu reklamu. Nic proti ničemu, tematická reklama ještě nikoho neurazila. Vezměte si jenom další publikace, které jsou šířené elektronicky. Například elektronické katalogy cestovních kanceláří, reklama je v nich také a mohu vám říct, že rozhodně není zadarmo. Například, jedna vaše pobočka cestovní agentury v katalogu některé naší CK vyjde od 300 do 500 korun za jednu pobočku a zápis. Podívejte se do katalogu, kolik jich tam je.

Reklama tedy v knize jednak ničemu nevadí, je tematická a je naprosto v pořádku že tam je, má to pro čtenáře pozitivní vliv v podobě snížení ceny, nechte inzerenty, ať za vás část ceny za knihu zaplatí.

Dalším prvkem je reklama na služby přímo v tipech na získávání odkazů. Jednak jsou tam služby, kde se dá předpokládat, že si provozovatel rád zaplatí za umístění odkazu a to opět z toho důvodu, že jde o ebook, v papírové formě by to nebylo tak efektivní, pokud se ale z knihy hned prokliknete na službu, proč ne. V neposlední řadě jsem byl rád, že se Michal pustil i do vod affiliate marketingu a v knize jsem našel nějaké ti affil odkazy, jeden tedy bravurně zvládnutý, reps. Pro většinu čtenářů začátečníků asi neodhalitelný, osobně bych se ale dohodl přímo s provozovatelem služby, na umístění linku bez parametru, dalo by se to udělat a myslím si, že by to mělo pozitivní vliv na lidi, kterým affil link vadí. Taky jsem si myslel, že jich tam najdu víc, některé služby se k tomu přímo nabízí.

Co dodat závěrem, kniha se mi líbila, je to solidní shrnutí každodenní práce linkguildera a jsou tam věru zajímavé informace, daleko zajímavější ale je, že kniha vám nabídne spoustu nových nápadů na propagaci svých projektů a produktů, navíc se solidní dávkou nástrojů na dodatečnou monetizaci elektronicky šířených knih. Sám jsem se tam dozvěděl nějaké nové praktiky, čekal jsem sice, že tam najdu prvky, které například vídávám anebo používám sám, no ale jak vidno, člověk se má stále co učit. Takže i když si knihu Michala kubíčka nekoupíte, zkuste se podívat a sledovat jak se ta kniha propagovala, protože to je velmi zajímavé a troufnu si říct, že je to námět na další knihu, co ty na to Michale?

Komentáře   

 
Honza
+2 #1 Honza 2012-10-25 13:18
Moc pěkně jsi tu napsal o Michalovi a jeho nové knize a dalším jejím využití.
Citovat
 
 
Jirka
+1 #2 Jirka 2012-11-01 21:31
Pokazde kdyz se nekdo rozhodne vypustit takoveto konkretni informace a sve vlastni zkusenosti mezi verejnost jen blazen po tom neskoci. BTW tvuj blog si pridavam do ctecky :-)
Citovat
 
 
Adam V.
+1 #3 Adam V. 2012-11-30 00:02
K Tvému blogu jsem se dostal přes tento post a musím říct, že si ho dávám do čtečky :-) Velmi pěkně a trefně napsané. Jinak knihu mám a mohu jen doporučit!
Citovat
 
 
Ropák
-4 #4 Ropák 2013-01-19 20:21
A neměla by být ta kniha distrubuovaná zdarma, když tam jsou ty reklamy? Bylo by to tak správné a autor by mohl na těch reklamách i více vydělat, když by předložil, že ty reklamy vidělo mnohem více lidí.

Vždycky jsem měl za to, že něco je buď zadarmo a s reklamama, nebo za peníze a bez nich. Platit za něco těžké prachy a ještě být obtěžován reklama je fakt docela silné kafe.
Citovat
 
 
slavajs
+2 #5 slavajs 2013-06-28 20:52
Děkuji Ti za Tvůj názor na Michalovu knihu. Už ji mám objednanou a těším se na dlouhé večery při čtení, manželka půjde chvilku stranou :D. Jinak díky, Tvůj blog už mám v záložce.
Citovat
 
 
Daniel Papák
0 #6 Daniel Papák 2013-08-27 12:08
to Ropák: 200 kaček ti přijde jako těžké prachy? :D
Podle mě, za ty "těžké prachy" kniha stojí.
Citovat
 

Internet

Jak napsat ebook
Esho Ebook

Kam dál nakouknout?

Potřebuješ texty na své webové projekty? Přes 60 copíků a ceny od 67 kaček, prostě pohoda.

Texty pro weby

Domény .CZ nakupuji tam, kde platím za registraci i prodloužení stále stejně a to 125 kaček, protože cena za prodloužení je důležitá.

Tady nakupuji .CZ domény

Mé weby, včetně tohoto blogu jedou na hostingu za 25 kaček měsíčně a nemám s ním žádný problém.

Tady hostuji blog a weby

 

Pořád si myslíš, že roční náklady na web, doménu a texty musejí být nutně astronomické?

Nové komentáře

Výběr webhostingu je při stavbě webu velmi důležitý...

Placla a Kupčlánek s novým vedením zavádí FB Share, nová metrika hodnocení webů.

Jak asi již víte, služby Kupčlánek a Placla změnili majitele. S touto změnou přichází i nová metrika hodnocení webů, kterou v systémech najdete. O co vlastně jde? Kde tuto metriku najdete? A hlavně bude to vůbec k něčemu dobré?

Kdo jsem já?

foto blog Jsem člověk, který má několik koníčků a směrů zájmu. Mezi tyto patří tvorba webu, internet, cestování, jídlo, fotografie a v neposlední řadě auta. Koníčků je dost a času na ně není vždy tolik, kolik bych si představoval. Zde na blogu najdete můj osobní názor na věci, co mě nějak zaujmou a chci je publikovat veřejně.

Jak jsem právě zjistil, práce pomocí pomodoro jsem vůbec neznal a přesto ho používám

Právě jsem se přes několik blogů proklikal k článku o pauzách při práci, kde člověk využívá techniku „pomodoro" . Tak já jsem zatím pomodoro znal tak maximálně jako výbornou odrůdu rajčat, ale to je tak asi vše. Jak jsem se ale začetl, zjistil jsem, že vlastně přesně takto pracuji už několik let, že je to ale pomodoro, jsem skutečně netušil.