Středa 13 Leden 2016

facebook twitter google plus rss

Můj osobní blog, je pro mě místo kde prezentuji svůj názor a pohled na věc.

Banner
Banner

Virtuální sídla šetří peníze mnoha podnikatelům. Přidáte se k nim?

Uvažujete nad tím, jaké výhody v sobě skrývají virtuální sídla? Rádi byste ušetřili, a navíc si usnadnili svůj náročný podnikatelský život? V tom případě pravděpodobně tato forma sídla symbolizuje to pravé řešení pro vás.

Jak virtuální sídla fungují

Jako se můžete přesvědčit v TOMTO článku, každá obchodní společnost musí mít ze zákona své sídlo. Toto sídlo je poté zapsáno v obchodním rejstříku. Pokud se rozhodnete pro takzvané virtuální sídlo, znamená to, že vám vybraná společnost pronajme svoji adresu. Za tuto službu poté platíte zpravidla měsíční nebo roční paušální sazbu. Ta se pohybuje přibližně v řádech několika set až tisíc korun za měsíc. Záleží na lokalitě.

Obrovskou výhodu virtuálního sídla symbolizuje úspora financí. Podnikatel tak nemusí nutně platit za pronájem celé kanceláře, ve které by se prakticky vůbec fyzicky nezdržoval, nebo jen minimálně. Mnohem výhodnější je proto zaplatit si pouze virtuální sídlo, které jej z finanční stránky zatíží spíše minimálně.

Jelikož jednatelé společnosti nemají povinnost se ve svém sídle fyzicky zdržovat, vznikla tato pro mnoho osob výhodnější varianta. V naší republice funguje již několik let a těší se přitom čím dál větší oblibě.

Za dobrou lokalitu si zaplatíte

Pokud chcete mít prestižní adresu v centru hlavního města, je pochopitelné, že si za ni zaplatíte. K takové variantě se uchylují především podnikatelé, kteří adresu berou jako součást jejich image. Nebo v případě, kdy často komunikují se zahraničními obchodními partnery a chtějí se před nimi předvést v co nejlepším světle.

Čím prestižnější adresu si vyberete, tím větší finanční částku za ni zaplatíte. Pokud si tak vystačíte s virtuální adresou na kraji většího města, vydáte za ni mnohem méně, než za adresu v nejdražší městské části Praha 1.

Pokud byste chtěli vědět, jaké ulice jsou nejžádanější v Brně, můžete si to přečíst v TOMTO článku.

Virtuální sídla poskytují i doplňkové služby

V současné době najdeme na trhu mnoho společností, které služby virtuálních kanceláří nabízejí. Pokud proto máte o takovou službu zájem, můžete si být prakticky jisti, že svoji novou adresu seženete opravdu rychle.

A virtuální sídla neposkytují jen adresu. Samozřejmostí je shromažďování vaší pošty, kterou si pochopitelně musíte vyzvedávat. Pokud máte zájem, nabízejí některá virtuální sídla i možnost krátkodobého pronájmu kanceláře nebo zasedací místnosti. Tuto možnost využijete v případě, že potřebujete sjednat schůzku se svými kolegy nebo obchodními partnery.

Některá virtuální sídla dále nabízí i speciální služby. Mezi ty patří například zarezervování si své vlastní osobní asistentky, která vám pomůže zorganizovat nějaké setkání nebo menší akci v prostorách virtuálního sídla.

Jak si virtuální sídlo vyřídit

V případě, že vás možnost virtuálního sídla zaujala, je postup pro vyřízení opravdu jednoduchý. Stačí jen kontaktovat vybranou společnost a domluvit se na schůzce. Na ní si přitom připravte všechny důležité údaje o vaší společnosti a jednateli.

Pokud chcete celý proces ještě více uspíšit, můžete společnosti tyto údaje poslat předem. Následně dojde k vyhotovení smlouvy o poskytnutí virtuálního sídla, kterou musíte podepsat. Po podpisu smlouvy následně získáte souhlas k umístění sídla. A tento souhlas vám následně pomůže k tomu, aby mohlo dojít k zápisu nového sídla do obchodního rejstříku.

Pokud se někdy později rozhodnete své sídlo změnit, stačí jen jednoduše vypovědět smlouvu. Podmínky pro odstoupení od smlouvy se přitom mohou u každé takové společnosti lišit. Neváhejte si proto přečíst vše potřebné ještě před uzavřením smlouvy, aby vás nic nepřekvapilo.

Myšlenky

Jak napsat ebook
Esho Ebook

Nové komentáře

Výběr webhostingu je při stavbě webu velmi důležitý...

Placla a Kupčlánek s novým vedením zavádí FB Share, nová metrika hodnocení webů.

Jak asi již víte, služby Kupčlánek a Placla změnili majitele. S touto změnou přichází i nová metrika hodnocení webů, kterou v systémech najdete. O co vlastně jde? Kde tuto metriku najdete? A hlavně bude to vůbec k něčemu dobré?

Kdo jsem já?

foto blog Jsem člověk, který má několik koníčků a směrů zájmu. Mezi tyto patří tvorba webu, internet, cestování, jídlo, fotografie a v neposlední řadě auta. Koníčků je dost a času na ně není vždy tolik, kolik bych si představoval. Zde na blogu najdete můj osobní názor na věci, co mě nějak zaujmou a chci je publikovat veřejně.

Jak jsem právě zjistil, práce pomocí pomodoro jsem vůbec neznal a přesto ho používám

Právě jsem se přes několik blogů proklikal k článku o pauzách při práci, kde člověk využívá techniku „pomodoro" . Tak já jsem zatím pomodoro znal tak maximálně jako výbornou odrůdu rajčat, ale to je tak asi vše. Jak jsem se ale začetl, zjistil jsem, že vlastně přesně takto pracuji už několik let, že je to ale pomodoro, jsem skutečně netušil.