Férový affiliate program pro sportovní, zážitkové a adrenalinové weby

by on

Když někdy pročítám podmínky affiliate programů a zkoumám produkt, který se bude propagovat, tak vážně pochybuji o strategii win-win. Dnes bych vám rád ukázal program, který je podmínkami, přístupem, produktem, provizemi a výplatou jeden z těch, kde win-win podle mého názoru bude fungovat.

Jedná se o affiliate program, který by se dal použít na mnoha místech. Pokud máte web, který se věnuje například adrenalinovým sportům, sportům obecně, zážitkový web, diskusní fórum nebo zajímavou skupinu či stránku na Facebooku mohl by tento program být právě pro vás.

Jedná se o prodej sportovního a dalo by se říct, že i adrenalinového produktu, kterým je kiting. Kdo neví, o co jde, tak je to zjednodušeně jízda na snowboardu, lyžích, vodních lyžích, bruslích, kite prkně a já nevím na čem ještě, ovšem s tím, že jako pohon zde funguje kite, neboli malý padák který vás táhne vpřed. Důležité tu je, že tento sport vlastně nemá tak úplně sezonu, provozuje se jak v zimě, tak v létě protože se dá jezdit na ledasčem.

Kurzy kitingu které jsou v nabídce, jsou opravdu různorodé a to od jednodenních až po několikatýdenní trip. Kdo začíná, vybere si například jednodenní kurz pro začátečníky, kdo se kitingu věnuje více, mohl by sáhnout po tripu, nebo vícedenním kurzu. Podle typu kurzu jsou také rozdělené provize. Tady už se dostáváme k tomu zásadnímu a tím je podle mne win-win strategie tohoto programu.

Provize za kite kurzy je nastavena následovně:

 • 1-5 objednávek měsíčně 10% provize
 • 6-10 objednávek měsíčně 15% provize
 • 11 a více objednávek měsíčně 20% provize

Provize za kite trip je nastavena následovně:

 • 1-5 objednávek měsíčně 5% provize
 • 6-10 objednávek měsíčně 7% provize
 • 11 a více objednávek měsíčně 10% provize

Vzhledem k cenám to nejsou špatné parametry, ale tady odměny ještě nekončí. Program totiž odměňuje i za proklik a to za každý jeden proklik 1 koruna. Ve výsledku se tedy můžete dostat na zajímavé peníze z prodeje kurzů. Jako poslední extra bonus je tu pro nově registrované partnery také odměna 500 korun za registraci do programu.

Aby toho nebylo málo, tak spravedlivá strategie pokračuje. Aby se předešlo vychčijónům, tak výplata provize je podmíněna jednak výplatním minimem 1000 korun a dvěma prodeji, takže bezhlavé klikání bude každému úplně na prd, navíc pokud provozovatel zjistí, že jsou prokliky z nějakého auto surfu, přijdete o vše. Poctivým partnerům tohle ale problémy dělat nebude.

Aby partneři byli motivování ještě více, tak v tomto affiliate programu dostává provizi prakticky každý, kdo návštěvníka nějakým způsobem motivoval k nákupu. Neplatí zde tedy pravidlo, že poslední odkazující bere vše. Znáte to, někdo u vás klikne na odkaz, pak se ještě někde podívá na jiný web a tam taky klikne a je to, máte po provizi. Tak tady to nefunguje. Provizi dostává klidně víc lidí, protože provozovatel programu chce být spravedlivý ke všem, kteří se na přivedení návštěvníka podílejí. Samozřejmě, že pokud návštěvníka přivedete jen vy, máte plnou provizi pro sebe. Funguje to zhruba následovně:

Příklad:

Prodej vygeneroval 100 Kč provizi a prodej byl uskutečněn díky 5-ti partnerům. Rozdělíme celkovou provizi následovně:

 • 1. partner: 22 Kč
 • 2. partner: 12 Kč
 • 3. partner: 12 Kč
 • 4. partner: 12 Kč
 • 5. partner: 42 Kč

Takže, dodejte návštěvníkům co nejlepší informace a motivujte je k nákupu ihned, pak budete na provizi sami. Affiliate program nabízí ještě další zajímavý bonus. Pokud uděláte v měsíci 12 a více objednávek, dostanete provizi 20% i zpětně za ty první. Pokud se budeme bavit o letních tripech tak při 12 objednávkách v měsíci + koruna za proklik se můžeme bavit o nějakých 20 tisících na provizích pro vás. Kurzy jsou docela rozjetý a propagujete už zavedený produkt, navíc kite, nabírá na oblibě. Takže kdo to chce vyzkoušet a chce bonus 500 za registraci, směle do toho.

Jan Berky

You may also like

2 komentářů
 1. Roman 5 roky ago

  Díky za článek, jen bych z vlastní zkušenosti řekl, že na webech obecně o sportu to fungovat nebude. Když vezmu za příklad svůj http://www.sportcentral.cz , který přesně spadá do skupiny sport obecně, tak tam chodí několik desítek tisíc lidí měsíčně. Ze zkušenosti odhaduji, že na nabídku kitingu by si kliklo do 10 lidí / měsíc. To vydělá víc i AdSense. Paní, která chodí na zumbu nebo kluk, který hraje fotbal, na tohle nebudou vůbec reagovat (vím, jak reagují na mnohem „masovější“ sporty než je kiting). Myslím, že by to ale skutečně mohlo velmi dobře fungovat na webech o adrenalinových sportech, protože ti lidé často chtějí vyzkoušet i nějaký další.

 2. Josef P. 5 roky ago

  Máš pravdu, pokud na obecné weby o sportu nechodí nějaká skupina adrenalinových nadšenců, nebude to žádná sláva. Weby zaměřené na adrenalinové sporty, nebo adrenalinové zážitky by na tom ale mohli být dobře. A ten tvůj web sportcentral je moc pěknej 8)

Leave a Comment