Přemýšlíte o permanentním make-upu rtů? Využijte odborného poradenství!

by on

Permanentní make-up rtů je oblíbená estetická procedura, která může značně usnadnit každodenní život a přinést úsporu drahocenného času nezbytného k líčení. Hlavně však dovede zvýraznit vaši přirozenou krásu, což jistě oceníte ze všeho nejvíc! 

Přemýšlíte o tom, že si tento make-up dopřejete? Podobně jako některá z vašich kamarádek či kolegyň? Výborně! Abyste však měla jistotu, že budete s výsledkem spokojena, v prvé řadě využijte odborného poradenství, které vám v každém kvalitním salonu krásy jistě ochotně poskytnou. Uvidíte, že se to vyplatí!

 

Chcete si dopřát permanentní make-up rtů?

Permanentní make-up rtů je stále populárnější kosmetická technika, která spočívá v aplikaci pigmentu do vrchní vrstvy kůže na rtech. Cílem je vytvoření co nejpřesvědčivější iluze plnějších a symetričtějších rtů, zlepšení jejich barvy a celkové definice. Tento moderní estetický postup je někdy také označován jako kosmetické tetování rtů a může být ideální volbou pro všechny ženy, které trpí ztrátou přirozené pigmentace rtů, které chtějí opravit jejich asymetrii nebo prostě jen hledají způsob, jak vylepšit svůj vzhled. To vše bez nutnosti každodenního líčení.

Chcete si tento make-up dopřát? Nejprve se s někým poraďte! Než se ale dostaneme k tomu, jak důležitá je odborná rada, podíváme se na pár trendů. Možná vás zaujmou.

Nejnovější trendy

Jistě dobře víte, že líčení podléhá trendům. Pokud jde o úpravu rtů, ta rozhodně nezůstává stranou. V posledních letech došlo k velkému vývoji v technikách a v používaných materiálech, bez nichž se aplikace permanentního make-upu neobejde. Proměňuje se rovněž představa o tom, jak by měly rty vypadat. 

Nejnovější trendy se ubírají směrem k přirozenějším a subtilnějším efektům, které vhodně doplňují individuální rysy každé ženy. Mezi nesmírně populární trendy patří technika „ombre“, která kombinuje světlejší a tmavší odstíny pro vytvoření efektu plnějších rtů. Za zmínku stojí rovněž tzv. „full lip tint“, který poskytuje jednolitou barvu a vypadá jako lehce aplikovaná rtěnka. Možná se vám některý z těchto trendů zalíbí.

 

Ze všeho nejdřív si nechte poradit!

Pokud jde o make-up, možná se cítíte jako odborník. Prostě proto, že máte dostatek zkušeností. Věřte ale, že schopný profesionál vám toho může opravdu hodně nabídnout. Platí to téměř bez výjimky. A proto, než se pro permanentní make-up rtů definitivně rozhodnete, nechte si raději poradit. Odborné poradenství, které vám poskytnou v každém solidním salonu krásy, by mělo zahrnovat alespoň tyto základní body:

 • Zhodnocení zdravotního stavu klienta
 • Diskuze o vašich představách a reálných možnostech
 • Výběr vhodné barvy pigmentu na základě tónu vaší pleti
 • Informace o péči po zákroku a o možných vedlejších účincích

A proč je to všechno tak důležité? Hlavně z následujících důvodů:

 • Nedojde k ohrožení vašeho zdraví
 • Procedura bude do značné míry přizpůsobena vašim očekáváním
 • Riziko jakýchkoliv komplikací a nezamýšleného výsledku klesne na minimum
 • Získáte podrobné instrukce, jak o make-up pečovat, aby byl v perfektním stavu co nejdéle

Chcete být atraktivní?

Chcete být nalíčená tak, aby to zvýšilo vaši atraktivitu? Jistě ano. Která žena by o to nestála? Tak dejte pozor! Výběr správné barvy a nejspolehlivější techniky aplikace pigmentu má pro dosažení působivého vzhledu vašich rtů zásadní význam. To je velice důležité pravidlo! Barva by měla především harmonizovat s přirozeným odstínem vašich rtů a vaší pleti, zatímco zvolená technika by měla odpovídat celkovému tvaru a struktuře vašich rtů. Je to opravdu důležité! 

Neodborně provedený zákrok může vést k nelichotivým výsledkům. Špatně zvolená barva, která působí nepřirozeně, vám na půvabu rozhodně nepřidá. A co nerovnoměrně provedená aplikace make-upu? Ta je pak hotovou katastrofou! 

 

O nové rty musíte pečovat!

Správná péče po zákroku je nezbytná pro optimalizaci výsledků a minimalizaci rizika komplikací. O tom není nejmenších pochyb. A asi vás to ani nepřekvapí. V každém kvalitním salonu krásy vás na pravidla takové péče včas upozorní. A věřte, že se tyto pokyny vyplatí dodržovat. Optimální péči po aplikaci permanentního make-upu rtů lze shrnout do těchto bodů:

 • Vyvarujte se slunečního záření
 • Zdržte se používání kosmetiky na ošetřené oblasti
 • Dopřejte rtům náležitou hydrataci
 • Nekonzumujte pikantní a kyselé pokrmy 

A tady máte pár našich tipů pro péči po zákroku:

 • Používejte hydratační balzámy bez barviv
 • Vyhněte se bazénům a saunám ( alespoň v prvních dnech)
 • Pijte s pomocí brčka
 • Vyvarujte se zbytečného dotýkání v oblasti rtů

 

Otázky, fakta a mýty

Některé ženy jsou přesvědčeny, že se bez make-upu zcela obejdou. A možná to tak i je. Někomu přirozenost docela sluší. Jiné dámy a dívky pak mají o způsobech líčení nejrůznější pochyby. Pokud jde o permanentní make-up rtů, existují určité otázky, které si ženy kladou celkem často. Například? Řada z nich se třeba domnívá, že je to velmi bolestivý zákrok, což ale není pravda. S moderními a velmi účinnými anestetiky je diskomfort během procedury minimální. 

Další obavy pak spočívají v tom, že se nelze make-upu už nikdy zbavit. Ani to se samozřejmě nezakládá na pravdě.“Permanentní rty” vám v závislosti na kvalitě provedení a také s ohledem na to, jak o ně budete pečovat, vydrží tak rok až dva. Maximálně pak roky tři. Potom se klidně můžete rozhodnout pro jiný způsob líčení. Je to jen vás! A jestliže se snad k nějaké změně odhodláte naopak dříve, jistě vám v kosmetickém salonu vyjdou vstříc.

Jan Berky

You may also like