6 TOP způsobů, jak se zbavit chloupků na břiše. Které jsou bez bolesti a podráždění kůže?

by on

Jak se zbavit chloupků na břiše? Tuto otázku vyhledává na webových stránkách poměrně hodně mužů i žen. Lze odstraňovat chloupky opravdu účinně? Jak odstraňovat chloupky bezbolestně? Nebo dokonce trvale? Jaké jsou nejmodernější postupy a možnosti? Víme vše!

Epilace voskem – lze to i bezbolestně?

Epilace voskem patří mezi oblíbené varianty odstraňování chloupků. Mezi její výhody patří fakt, že chloupky vytrhává celé i s kořínky, takže se prodlužuje frekvence mezi jednotlivými procedurami na několik týdnů. S tou bezbolestností to již tak jisté není. Trhání chloupků a obzvláště na citlivé pokožce břicha se bez bolesti neobejde. Pozitivum ale vidíme v tom, že procedura strhnutí je poměrně rychlá. O některých voscích jejich výrobci tvrdí, že epilace s nimi je bezbolestná.

Depilační krém – jak vybrat ten správný a jak ho používat?

Použití depilačního krému je opravdu bezbolestné. Odstraňuje se totiž pouze vrchní část chloupků, která vykukuje nad kůži. Tato procedura je příjemná a při aplikaci krému většinou nedochází k žádnému podráždění pokožky. Pomocí přiložené špachtle se změklé chloupky dají bez problému seškrábnout. Zde však při neopatrnosti hrozí lehké podráždění kůže.

Elektrický epilátor – opravdu bez bolesti?

Oblíbené trhací strojky mají také svoje příznivce. Mezi jejich výhody patří relativně dlouhá doba mezi jednotlivými epilacemi. Strojek vytrhává chloupky i s kořínkem. Chloupky se však neoslabují, takže se znovu obnoví a vyrostou na stejném místě ve stejné kvalitě i barvě. Bez bolesti si to v případě trhání strojkem tak nějak neumíme představit. Možná s použitím nějakého umrtvujícího prostředku.

IPL depilace – znáte ji?

Depilace pomoci pulsního světla patří mezi oblíbené způsoby, jak pro domácí použití, tak také při použití v profesionálních salonech. Mezi mýty, které se o tomto způsobu depilace šíří, patří, že IPL depilace může popálit kůži, naštěstí to ale není pravda. Díky ošetření IPL epilátorem se růst nových chloupků lehce zpomaluje, nejde však o trvalé odstranění chloupků.

Laserová epilace – jak probíhá? Má nějaká rizika?

Laserová epilace patří mezi nejmodernější způsoby odstraňování nechtěného ochlupení. Pomocí laseru je možné epilovat v podstatě úplně všechna ochlupená místa na těle. Jedinou výjimkou je pokožka v nejbližším očním okolí. Zrak je při laserové epilaci vždy pečlivě chráněn pomoci brýlí. 

Průběh epilace laserem je velice příjemný. Je totiž bezbolestný. Přestože tato metoda likviduje chloupek včetně kořínku, nejedná se o žádné vytrhávání nebo invazivní proceduru. Laserová epilace je stále oblíbenější a vyhledávanou metodou pro svoji maximální efektivitu. Jak funguje? Po vstupní konzultaci, kdy odborný personal zhodnotí rozsah procedury, je pokožka pro jistotu ošetřena znecitlivujicim  prostředkem. 

Na základě typu ochlupení, jeho barvě a síle bude také určen počet návštěv, které povedou k výraznému oslabení růstu tmavých chloupků. Každá další procedura oslabí část chloupků a zmenší jejich schopnost regenerace.  

Trvalá epilace – co to je a jaké jsou její možnosti? 

Pokud chcete skutečně trvalou epilaci, máte pouze jednu možnost a tou je laserová epilace. Stačí se po absolvování kompletní laserové epilace konkrétního místa jednou až dvakrát ročně objednat na takzvanou udržovací proceduru. Ta zajistí, že chloupky budou opravdu dokonale oslabené a nebudou schopné dorůstat ve svém původním přirozeném vzhledu. Trvalá epilace se používá také na odstranění nechtěných chloupků na intimních místech. Zarostlý klín prostě není v módě.

Už jste vyzkoušeli, jak se dá bezbolestně zbavit chloupků na břiše a mít tak hladkou a hebkou pokožku?

Jan Berky

You may also like