Průvodce po horních dílech plavek

by on

Vybrat si horní díly plavek může být někdy opravdu oříšek. E-shopy i kamenné prodejny se s příchodem léta plavkami plní k prasknutí. Jak ale sáhnout po tom, co pro nás bude nejlepší?

Jak si vybrat horní díl plavek?

Schovat nedostatky a zvýraznit přednosti. To a mnohem více dokáže správně zvolení horní díl plavek. Věděli jste, že většina žen nezná správnou velikost své podprsenky? Podprsenka by vám neměla odstávat, ani vás škrtit. Měla by být ve správně poloze, s dobře zvolenou velikostí a tvarem košíčků. Navíc – naše těla se neustále mění. Hormony, věkem, váhou. Co platilo dřív, nemusí platit dnes. Před nákupem se tedy raději přeměřte.

Horní díl plavek podle typu postavy

Při nákupu plavek, především pokud nakupujete na internetu, je důležité znát typ své postavy. Díky vhodně zvoleným střihům můžete zamaskovat bříško, zvýraznit krásná prsa a push-up košíčky dodají sebevědomí každé dámě s plošším hrudníkem. Jaký typ jste vy?

Typ I

Dlouhé útlé tělo, dlouhé ruce i nohy. Ženy s tímto typem postavy bývají často velmi štíhlé, sportovní a s rovným pasem. Pro tyto ženy jsou typická spíše malá ňadra, proto mohou zvolit vyztužené košíčky s push-up efektem, krásného efektu dosáhnout také plavkami s volány. Bát se nemusíte ani výrazných podprsenek s širšími ramínky.

Typ V

Pokud máte postavu do V, možná vás trápí širší ramena a úzké boky. Výraznější vzory, volány a barvy nechejte spíš na spodní díl plavek, hořejšek kupte decentní, s tenkým zavazováním za krk. Určitě nevolte klasická široká podprsenková ramínka, která zvýrazní širší ramena. Ženy s tímto typem postavy mohou zacílit pozornost na dlouhé, štíhlé nohy, kterými se většinou pyšní. U kalhotek zvolte zavazování na bocích.

Typ H

Obdélníkový, širší trup, rovný pas a ramena stejně široká, jako boky. To je definice postavy ve tvaru H. Nebojte se zvýraznit prsa. Můžete na to jít pomocí výrazných barev nebo push-up efektů. Volte spíše tenká ramínka nebo zavazování na krk. Pozornost od rovného pasu taky skvěle zvládnout doplňky v podobě výrazných náhrdelníků a náramků.

Typ A

Aneb hruška. Ženy s touto postavou se pyšní hezky tvarovaným pasem. Problémy mohou mít se širokými boky. Pokud barvy a vzory – jsme jen pro – kombinujte nevýrazný spodní díl s hodně výrazným vrškem. Nechte vyniknout krásný štíhlý pas.

Typ X

Ramena a boky mají stejnou šířku, mezi nimi je útlý pas. Ženy s postavou do X chtějí odlákat pozornost od širších, nízkých boků. Nevolte plavky s vodorovnými pruhy, které opticky rozšíří boky i ramena. Sáhněte klidně po výrazných barvách, horní díl může být opět výrazný a vzorovaný.

Typ O

Jablíčko. Ženy s postavou jablka mají úzká ramena a boky, dlouhé nohy a většinu tuku usazenou v okolí pasu. Proto jsou pro mě vhodné vysoké spodní díly, které zakryjí větší bříško. Vzhledem k úzkým ramenům můžete volit košíčky se širokými ramínky a vzory. Tím odvedete pozornost tam, kam chcete.

Typ 8

Pověstné, ženské přesýpací hodiny. Ženy s touto postavou mají velká prsa a výrazné boky. Sluší jim téměř každý druh plavek. Díky širokým bokům vypadají opticky menší. To spraví vysoce střižené kalhotky. S horních dílů mohou mít jak klasické trojúhelníčky, v případě velkých prsou klasické košíčky s oporou se zavazováním za krk i s klasickými ramínky.

Jak vidíte, každá postava potřebuje něco jiného, pokud z ní chceme vytěžit maximum. Většina z nás je s něčím nespokojená, ale to neznamená, že nenajdeme plavky, ve kterých se budeme cítit skvěle. Pokud chceme být u vody za bohyně, nesmíme zapomínat na doplňky, jako jsou třeba super užitečné slamáky, šperky, brýle. Až si půjdete sednout na dobré frappé, jistě oceníte i plážové šaty.

Jaké plavky máte nejraději vy? Volíte spíš ty méně výrazné nebo jste zastánkyní toho, že k létu patří vzory za každých okolností? Dejte nám vědět!

Jan Berky

You may also like