Nastřelení vlasů jako řešení alopecie

by on

Nastřelení vlasů neboli transplantace vlasových folikulů je řešením pro klienty trpící alopecií. Jde o problém, který může trápit všechny bez rozdílu pohlaví či věku. Příčin může být hned několik. Genetika, hormonální nerovnováha, nedostatek či přebytek vitamínů nebo dokonce dlouhodobé vystavování se stresu.

Nastřelení vlasů je operace z dílny plastických chirurgů. Díky fyzicky nenáročnému a vcelku jednoduchému zákroku se klientům vrací pocity mládí a spokojenosti. Vypadávání a řídnutí vlasů trápí ženy i muže různého věku, proto není pro nastřelování vlasů, kromě hranice 19 ti let, žádné věkové omezení.

Kliniky zabývající se nastřelováním vlasů v České republice jsou jedněmi z nejvíce vytížených klinik takového typu v Evropě. Ročně se v ČR odoperuje až 300 pacientů s problémy týkajících se vypadávání vlasů. Výhodou metody, která je na těchto klinikách využívána, je zejména skutečnost, že nezanechává žádné jizvy.

Plastická chirurgie vlasů spočívá v přemístění kožních štěpů z míst, kde vlasy či ochlupení rostou, do míst, kde je jejich růst omezen, či zcela zastaven. Takový zákrok nazýváme autotransplantace, protože pacient poskytuje transplantovaný materiál sám sobě.

Cena zákroku se liší podle počtu transplantovaných štěpů. Jeden štěp může poskytnout 1-4 vlasy a najednou je možné aplikovat maximálně 1000 až 1500 takových štěpů.

Cena jednoho štěpu se pohybuje okolo 65-100 kč.

Vysoké procento klinik dnes nabízí své zákroky na splátky. Taková možnost je nejčastěji zprostředkována smluvní bankou. Díky této službě nemusíte na své vytoužené vlasy čekat, až našetříte potřebnou částku.

Fáze zákroku

Nastřelení vlasového kořínku se dělí do tří částí. V první fázi dochází k odebrání štěpů z temene nebo jiné části hlavy, kde je růst vlasů bohatý. Ve fázi druhé připraví chirurg lůžko, které bude štěp přijímat. Jako poslední fáze nastává samotné vkládání štěpu do připravených lůžek. Celý zákrok trvá 2-5 hodin v závislosti na počtu štěpů. Vše je prováděno ambulantně a v lokální anestezii.

 

Před zákrokem

Jako před každou operací, i před nastřelením vlasových lůžek předchází samotnému zákroku jistá předoperační vyšetření. V tomto případě se jedná například o trichograf. Díky němu zjistí chirurg potřebné informace o struktuře klientova vlasu a kůže v oblasti, kde bude zákrok probíhat.

Jako další se provádí kompletní analýza krve se zaměřením na hladinu minerálů a vitamínů v krvi. Jak už jsme si řekli, nedostatek těchto látek může být příčinou nadměrného vypadávání a špatného vyživování vašich vlasů.

Dalším z důležitých faktorů je funkce jater a žlučníku. V orientální medicíně je známo, že problémy s funkcí jater a žlučníku vedou k poruchám správného trávení. V důsledku toho pak může docházet k nedostatečnému vyživení vlasů.

V neposlední řadě je pacient vystaven biorezonanci. Jedná se o moderní vyšetření, díky kterému jsou lékaři schopni zjistit přítomnost bakteriálních či parazitických kultur na kůži klienta.

Před zákrokem je doporučeno nekonzumovat alkohol a kávu alespoň 3 dny. Zároveň se vyžaduje neužívat léky na ředění krve. Díky lokální anestezii je možné, aby pak celý zákrok probíhal ambulantně.

 

Po nastřelení vlasů

  • Výsledky nastřelení štěpů s vlasovými kořínky jsou trvalé.
  • V rámci pooperační péče poskytují kliniky ošetření ultrafiltráty, preparáty z rostlin či homeopatiky pro snadnější a rychlejší regeneraci tkáně.
  • Již 3 dny po zákroku si může klient vlasy a vlasová lůžka opláchnout čistou vodou až postupně může přejít k mytí každý den.
  • Osm dní po zákroku jsou stopy na kůži zcela neznatelné.
  • Od 14. dne po operaci se může klient k pokožce hlavy a vlasům chovat zcela bez omezení. Je možné mýt hlavu šamponem, fénovat, kulmovat či používat různé přípravky jako gely, tužidla a podobně.
  • Barvení vlasů je však možné až po 6 týdnech od operace.

Jak byste se v případě problémů s alopecií rozhodli vy? Je pro Vás bohatý vlasový porost prioritou? Dejte nám vědět.

Jan Berky

You may also like

Leave a Comment