Chystáte se na výběr finálních prvků v rámci zařizování luxusního domu na klíč? V tom případě se seznamte s nabídkou kuchyňských baterií

by on

Výběr kuchyňské baterie a další výbavy do kuchyně a jídelny přijde na řadu v konečné fázi zařizování nového luxusního domu na klíč či po větší přestavbě. Důležitý je samozřejmě design, ale v kuchyni, která patří mezi běžně užívané prostory všech členů domácnosti, nesmíme zapomínat ani na funkčnost, kvalitu a výdrž. Aktuální trh nabízí pestrou škálu dřezových baterií od retro kohoutkové po pákové, stojánkové, nástěnné, s termoregulací i bez. Člověk, který se v tomto odvětví nepohybuje se v široké nabídce lehce ztratí, a proto jsme pro vás sepsali tento článek, abychom vám poradili, Jak si vybrat tu pravou do vaší kuchyně.

 

Výběr kuchyňské baterie dle typu ovládání i interiérového stylu, který při zařizování luxusního domu na klíč preferujete
Ze všeho nejdříve se rozhodněte, zdali chcete průtok vody ovládat pomocí klasických kohoutků nebo moderní páky. Nutno podotknout, že kohoutky se pomalu stávají přežitkem. Pomocí páky se totiž snadněji reguluje teplota vody. Dochází tak zcela logicky k menšímu plýtvání, tudíž se šetří i vaše peněženka.

 

TIP: Nebaví vás čekat, než konečně poteče teplá voda? Zkuste baterii termostatickou – standard v západoevropských domácnostech, který se pomalu prosazuje i na českém trhu! Udrží nastavenou teplotu za každých okolností, bez ohledu na chlad v trubkách.

 

3 místa, kam je možné baterii umístit
Ovládání vyřešeno, nyní se podíváme, jak zajistit kohoutku takovou polohu, aby dobře sloužil ke všem účelům.

Stojánek

Klasiku ve středně velkých kuchyních představuje stojánek. Snadno se připevní k dřezu, ať už ho máte rovný nebo rohový, a obslouží široké okolí.

Pozor ale na výšku stojánku! Měl by měřit alespoň 2 centimetry, aby se vám do dřezu pohodlně vešlo i objemnější nádobí.

 

Na stěnu

Druhá varianta, v letech minulých zřejmě nejoblíbenější, nabízí kuchyňské kohoutky nástěnné. Hodí se, pokud se vám pro stojánek nenaskýtá potřebné místo. I zde však narazíme na úskalí. Zařízení musí přímo pasovat na vývod vody.

Nejčastější rozměry roztečí bývají 1 -1,5 centimetru! Pro jistotu si však otvory přeměřte. Ač tento typ zažil v poslední dobře pokles v oblíbenosti, výrobci na něj nezapomínají a stále je z čeho vybírat.

Na okno

Novinka v oboru si našla svůj domov především v malých kuchyních, kde si majitelé nemohou vybírat, kam umístit dřez, či u romantických duší, které si mytí nádobí chtějí zpříjemnit výhledem z okna. Baterie se namontuje přímo na okno, při otevírání mu tudíž nepřekáží, neboť se pohybuje s ním.

 

Design versus trvanlivost
Abyste zbytečně nevybírali baterie do kuchyně během pár let znovu, dejte si pozor i při koupi kartuše. Obecně se doporučují kartuše keramické před plastovými, které nejsou schopny vydržet takový tlak vody a kohoutek začne pomalu ale jistě prokapávat.

Životnost prodlužuje i správně zvolený výrobní materiál. Samozřejmě zde hraje na první pohled roli spíše design samotné baterie. Ke granitovému dřezu se pořídí granitová, do retro kuchyně se zakoupí kohoutek bronzový. Z praktického důvodu ale ve většině kuchyní najdeme nerez či chrom.

 

3 fígle pro snazší manipulaci

Jako ve sprše

Paní domu s velkou kuchyní a početnou rodinou jistě ocení baterii se sprchovým nástavcem. Nejen, že se tak získá větší prostor pro manipulaci, ale díky šetrné spršce se bude příjemně omývat i zelenina!

 

Bezdotykové

Věčně v provozu, tudíž věčně špinavá. Nedotknete-li se, nemusíte se den co den zbavovat mastnost.  Pro spuštění tekoucí vody stačí jednoduše mávnout rukou před senzorem.

 

Perlivá voda z kohoutku

Pro milovníky kohoutkové vody se nabízí vychytávka v podobě filtrační baterie. Má dva obvody, a tak si sami regulujete, kdy používat vodu užitkovou a kdy si přímo v kuchyni natočit lahodnou perlivou. Není to zdaleka jediná možnost, jak z kohoutku získat pitnou vodu bez závad. Filtry fungují na různých principech a kromě baterie ho lze najít zabudovaný i ve studních či speciálních konvicích

 

Kuchyňskou baterii bychom měli vybírat nejen podle vkusu, ač kohoutek sladěný se zbytkem kuchyně lahodí oku, ale i funkčnosti. Rozmyslete si, kam ho umístíte, jak dlouho a s jakou vytížeností ho budete používat. Teď už se v široké nabídce jen tak neztratíte! Moderní doba nabízí nejrůznější inovace. Podělte se s námi v komentářích, jakou jste do kuchyně zvolili Vy!

Jan Berky

You may also like

Leave a Comment