Sprchové závěsy:co se za nimi děje ?

by on

Osprchovat se je dnes jednoznačně preferovanější způsob hygieny těla než se ponořit do vany. Je rychlejší, kvůli nižší spotřebě vody levnější a přinejmenším stejně příjemné. Navíc je podle některých studií při dodržení jistých zásad také zdravější. Zvláště v letním období u osob, které sportují nebo se z jiných důvodů více potí.. Existují nějaké vedlejší negativní důsledky sprchování? Ano, strašně se při něm nacáká a horká pára šířící se po koupelně vytváří na stěnách koupelny živnou půdu pro plísně. Naštěstí existuje řešení – sprchový závěs.

 

Kam s ním aneb sprcha ve vaně nebo vana ve sprše?

Architektonicky jsou koupelny řešeny různě. Někde se přímo se sprchovým koutem počítalo, ale daleko častější je stav, kdy je v koupelnách jenom vana, popřípadě je sprcha jako jakýsi provizorní sprchový kout dodatečně zabudována někam, kde se našlo místo. O optimálním řešení, kdy je sprchový kout samostatnou koupelnovou jednotkou se zasouvacími skleněnými dveřmi, si většina domácností může jenom nechat zdát.. Koupelny bývají většinou malé a každý prostor na využití se hodí. Málokdo je ovšem ochoten vzdát se úplně vany. Milovníci sprchování by proto měli věnovat svou pozornost sprchovému závěsu. Ten za pár.korun vykouzlí sprchový kout z vany nebo z libovolného místa v koupelně . Když se nikdo nesprchuje, odhrne se a nezabírá vůbec žádný prostor.

 

Sprchový závěs je sprchový kout za hubičku

Ceny sprchových závěsů se v závislosti na použitém materiálu a pochopitelně i rozměrech pohybují v rozmezí několika set korun. Ve srovnání se sprchovým koutem jsou tedy desetinásobně nižší. Závěs vyžaduje minimální příslušenství – závěsnou tyč a kroužky. Někdy jsou kroužky přímo součástí balení. Je třeba si na to dávat pozor při porovnávání cen různých výrobků. Tyč je obvykle nutné objednat zvlášť, mimo jiné proto, že na její velikost a zakřivení jsou kladeny individuální požadavky. Vhodným doplňkovým zbožím k závěsu je ještě protiskluzová podložka, ale to už je opravdu všechno. Instalace závěsu je mimořádně jednoduchá a stejně jednoduché je závěs zase odstranit,což se o sprchovém koutu rozhodně říci nedá.

 

Bojovník proti plísním, za soukromí a originální vzhled

Je to vlastně jen kus látky zavěšený na tyči, ale přesto mu lze přičíst mnoho důležitých vlastností.

  1. Nejzáslužnější funkcí sprchových závěsů je jejich schopnost eliminovat tvorbu plísní. Jsou vyrobeny z nepropustných protiplísňových materiálů, (polyester, vinyl, nejmodernější EVA/PEVA), které úspěšné brání vodě a páře dostat se mimo závěsem ohraničený prostor. Pokud je závěs důsledně zatahován, nevadí ani, když je koupelna hůře větratelná.
  2. Použité materiály jsou rychloschnoucí, dobře omyvatelné nebo pratelné. Jejich váha je přitom zanedbatelná (cca do 0, 5 kg), takže určitě nezaberou celou pračku a nebude nijak náročné je hned po vyprání zase pověsit. .
  3. Pokud vysloveně nebudete chtít a nevyberete si průhledný materiál, zajišťuje sprchový závěs dokonalé soukromí, což ocení zvláště ty rodiny, které mají jenom jednu koupelnu, nebo koupelnu spojenou s toaletou.
  4. Na trhu je možné najít závěsy v nepřeberném množství různých provedení, od jednobarevných po pestrobarevné, od decentních k odvážným. Závěs, na němž je vyobrazeno např. zvíře v životní velikosti, dodá jinak běžně zařízené koupelně docela jiný rozměr.

Mít možnost zatáhnout za sebou při intimní hygieně závěs je příjemná věc. Protože většina lidí se sprchuje před spaním, představuje chvilka ve sprše nikým nerušený okamžik samoty. V klidu zrekapitulovat celý den a jít do postele s čistým tělem a s čistou hlavou.

 

Máte radši sprchování, nebo koupání? Na co myslíte, když se sprchujete? Jakou máte zkušenost s plísněmi v koupelně?

Jan Berky

You may also like

Leave a Comment