Vše co byste měli vědět o mikropigmentaci vlasů, abyste docílili žádoucího výsledku s dlouhotrvajícím efektem

by on

Pokud se člověk rozhodne investovat své peníze do zákroku, kterým je permanentní make-up a mikropigmentace vlasů, přirozeně očekává, že výsledkem bude mladistvý a přirozený vzhled, ze kterého se bude moci těšit co nejdéle. Věděli jste, že sami do jisté míry ovlivňujete, jakého výsledku bude dosaženo? Vaše příprava má podstatný vliv na průběh samotné aplikace a proces hojení. Péče po zákroku ovlivňuje kvalitu výsledku a jeho životnost. Inspirujte se našimi tipy a zajistěte, že Vám bude Váš nový vzhled dělat radost co možná nejdéle.

 

V jakém případě byste se měli pro mikropigmentaci vlasů bez váhání rozhodnout

  • Eliminace úplné i částečné alopecie.
  • Úprava růstové linie a optické zmenšení vysokého čela.
  • Odstranění lysých míst.
  • Optické zahuštění vlasů.
  • Optické odstranění jizev

 

Díky zákroku získáte zpět sebevědomí ve Váš vzhled. Budete vypadat mladistvě a upraveně za každé situace. Dočkáte se okamžitého výsledku a již nebudete muset investovat do šampónů a pudrů, které slibují zázraky.

 

Svou přípravou na zákrok do značné míry ovlivňujete průběh aplikace i proces hojení

Jistě chcete, aby byl výsledek co nejlepší, a tak je důležité následovat doporučení, která dostanete od specialisty ještě před samotným zákrokem.

Pamatujte, že zákrok je možné podstoupit pouze v případě, že skalp není zarudlý a zanícený. V oblasti aplikace pigmentu nesmí být spálenina od slunce, vyrážka ani otevřená rána.

Po dobu 14 dnů neužívejte antibiotika. V opačném případě by se mohlo stát, že Vaše tělo odmítne vpravený pigment. Na dobu nejméně 10 dnů před zákrokem vysaďte léky, které ředí krev. Na stejně dlouhou dobu se vyhněte přímému slunci i soláriu.

V průběhu 24 hodin před zákrokem nekonzumujte kořeněná a těžce stravitelná jídla. Vyhněte se alkoholickým, energetickým, kofeinovým i všem dalším stimulačním nápojům. Na pokožku neaplikujte žádnou pečující kosmetiku ani růstová séra. Minimálně 2 hodiny před mikropigmentací vlasů nekuřte.

 

Seznamte se s celkovým průběhem aplikace

Samotnému zákroku předchází vstupní konzultace, v rámci které budete seznámeni s jednotlivými kroky aplikace a podepíšete potřebné dokumenty. Procedura je zcela bezbolestná jelikož jsou na celou oblast nanesena lokální anestetika ve formě krému. Zákrok trvá v průměru hodinu a půl i déle s ohledem na velikost oblasti aplikace. Poté specialista předá už jen doporučení k následné péči.

 

Tip: Přečtěte si o výzkumu vědců, kteří tvrdí, že našli řešení plešatosti.

 

Péči po zákroku byste neměli nikdy podcenit, jelikož se od ní bude odvíjet kvalita výsledku

Svou důsledností ovlivníte nejen kvalitu, ale přispějete tím i k tomu, že bude výsledek dlouhotrvající. Fáze hojení trvá v průměru 7 – 10 dnů, kdy je pigment hodně výrazný. Po uplynutí této doby dojde k úbytku sytosti a barva se ustálí na odstín, který byl původně vybrán.

  • Na oblast aplikace nanášejte pouze přípravek, který vám dá přímo specialista. Žádné jiné přípravky nejsou povoleny.
  • V prvních třech dnech by hlava neměla přijít do přímého kontaktu s vodou.
  • Po celou dobu hojení se neopalujte a nenavštěvujte veřejná koupaliště, sauny a solária. Místo koupelí si dopřejte jen krátkou sprchu.
  • Hojící se oblasti se zbytečně nedotýkejte, netřete ji a neškrábejte.

 

S ohledem na skutečnost, že specialista nikdy dopředu neví, z kolika procent vaše tělo vpravený pigment přijme, musíte počítat s korekcí. Pouze po absolvování korekčního sezení je možné dosáhnout žádoucího výsledného efektu a celou proceduru považovat za dokončenou. Zjistěte, co bývá nejčastější příčinou vypadávání vlasů.

 

Dovedete si představit, že byste takový zákrok podstoupili, nebo je Vám milejší používat růstová séra a další speciální produkty podporující růst vlasů?

Jan Berky

You may also like

Leave a Comment