Efektivní pomocník jménem schodolez – stěhování již nebude nikdy problém, pokud použijete tu správnou manipulační techniku

by on

Ne nadarmo se říká, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Tento proces je noční můrou asi každého, kdo už si tím v minulosti prošel. Možná právě proto uvažujete nad tím, že tentokrát využijete služeb stěhovací firmy, která má mnohdy i speciální vybavení jako schodolezy a další manipulační techniku. V tomto článku jsme popsali výhody použití schodišťového přepravníku spolu s možnými oblastmi využití. Dozvíte se, proč je lepší si na stěhování najmout odbornou firmu a sami se do toho nepouštět.

 

Oblasti využití schodolezů s elektrickým pohonem

Schodišťové přepravníky jsou neocenitelnými pomocníky nejen stěhovacích firem, ale také logistických, průmyslových a výrobních společností. Slouží k přemisťování břemen v prostoru s omezených pohybem, kterým je například klasické či točité schodiště.

 

HLAVNÍ VÝHODY:

 • Minimální riziko úrazů
  • Schodolezy zajišťují obsluze maximální bezpečnost i komfort při vynaložení minimálního fyzického úsilí.

 

 • Intuitivní ovládání
  • Jednoduché ovládání, k jehož pochopení stačí pouze krátké úvodní školení.

 

 • Nulové riziko poškození břemen
  • Přenášené břemeno je k povrchu přepravníku připevněno pásy a bezpečně přemístěno z bodu A do bodu B.

 

 • Časová i finanční úspora
  • Práce je provedena rychle a s maximální přesností. Obsluhu obstará jeden člověk, kdežto při manuálním stěhování jsou zapotřebí minimálně dvě osoby.

 

Tip: Podívejte se na stěhovací experiment sdružení Cesta za snem.

 

POMOCÍ SCHODOLEZŮ MŮŽETE PŘESTĚHOVAT:

 • Velké kusy nábytku
 • Břemena kteréhokoliv tvaru, velikosti a s různou povrchovou úpravou
 • Tiskárny, kopírky
 • Okna, dveře
 • Klavír
 • Klimatizační jednotky

 

Schodolezy udělají vše za Vás

Předejděte zraněním a poškození manipulovaného předmětu, ke kterým často dochází při neodborné ruční manipulaci. Nehazardujte se svým zdravím a vezměte si na pomoc přístroj, který pracuje efektivně, rychle a hlavně bezpečně. Přečtěte si, jak zvládnout stěhování bez starostí.

 

Schodolez si můžete pronajmout, nebo poptat služby stěhovací firmy, která tuto techniku při své práci využívá

Mnoho firem nabízejících manipulační techniku umožňuje pronájem schodolezů. Pokud se chcete o stěhování postarat sami, můžete využít této možnosti. V takovém případě se nezapomeňte informovat o způsobu obsluhy.

Další možností je pronájem schodišťového přepravníku spolu s odborně proškolenou obsluhou. Tato varianta bude přirozeně dražší, ale na druhou stranu budete mít jistotu, že se nestane nic manipulovaným předmětům ani Vám.

Také můžete poptat stěhovací společnost, která se postará o vše – tedy nejen o manipulaci v prostoru schodů, ale i stěhování všech dalších věcí na místo určení. Výhodou této možnosti je skutečnost, že má firma bohaté zkušenosti a sama si zajistí veškeré pomůcky, které bude potřebovat.

 

Nezapomeňte ani na koupi speciálních pomůcek určených k manipulaci menších břemen

Pokud si vyberete stěhovací společnost, všechny tyto starosti Vám odpadnou. V opačném případě si nezapomeňte zakoupit stěhovací popruhy. Pomocí těch můžete přemístit menší kusy nábytku a vybavení domácností. Popruhy využijete později také při přemisťování věcí v rámci bytu. Berte na vědomí, že k takové činnosti je potřeba minimálně dvou lidí.

Při koupi popruhů se vždy podívejte i na jejich maximální nosnost a tu při samotném stěhování vždy respektujte.

Nezapomeňte, že předměty bude nutné přemístit i mimo schodiště, proto u firmy poptejte i přepravní vozík spolu s upínacími popruhy. Vždy manipulujte pouze s důkladně upevněnými a zajištěnými břemeny.

Budete-li nábytek stěhovat vlastním autem, určitě se vám budou hodit i kvalitní přepravní boxy a systémy.

Neodborným transportem nábytku můžete napáchat mnoho škod, proto doporučujeme nepřeceňovat své síly a nepodceňovat důležitost stěhovacích pomůcek a manipulační techniky. Odborníci přesně vědí, jak musí při stěhování postupovat tak, aby neohrozili nikoho na zdraví a nepoškodili manipulovaná břemena.

Stěhovali byste se raději sami bez speciální manipulační techniky, nebo byste poptali služby stěhovací společnosti, která by se o vše postarala?

 

Jan Berky

You may also like

Leave a Comment