Jak získat Bitcoin – 5 způsobů, jak přijít k této kryptoměně online i offline

by on

Nadchla Vás myšlenka kryptoměn a nyní se sami zajímáte o to, jak získat Bitcoin? Na následujících řádcích se dozvíte celkem 5 způsobů, jak toho docílit. Vrhněme se tedy bez dalšího otálení na to!

Jak získat Bitcoin? Klasická těžba se běžnému uživateli vyplatí jen trochu

Zatímco v začátcích stačila i běžným kryptonadšencům k těžbě vlastní elektronika a verifikace transakcí nebyla natolik komplikovaná, s postupem doby a rostoucí popularitou Bitcoinu se náročnost matematických operací k dekódování bloku informací zvýšila – a s ní se zvýšily i hardwarové nároky na tuto takzvanou „těžbu“. V současnosti „těží“ ve velkém jen velké sestavy strojů pořízené za tímto účelem, které jsou mimo finanční možnosti běžného uživatele. Těžbou na osobním počítači dnes ztratíte více na elektřině, nežli vyděláte na Bitcoinech. Znamená to tedy, že je těžba pro většinu lidí mrtvá?

Stále je zde ještě možnost přidat se k těžící skupině (tzv. mining poolu). To je skupina lidí, z nichž každý propůjčí výpočetní sílu svého počítače k těžbě Bitcoinu a po vytěžení nového bloku si mezi sebou odměnu rozdělí. Touto cestou si lze stále vydělat, bitcoinovým milionářem se takto nicméně nestanete…

Další alternativa je tzv. cloud mining – v podstatě spočívá v tom, že si u dané společnosti za peníze pronajmete jejich hardware ve vzdáleném datovém centru. Těžbu pak provádí daná společnost a když to dobře půjde, podělí se s vámi o její výsledky.

Podrobněji je o těžbě bitcoinu pojednáno v tomto článku.

 

Nákup online zůstává nadále nejsnadnější možností

Nejlehčím způsobem, jak přijít k Bitcoinu, je koupit jej. A nejschůdnější cestou je v tom případě některá z online kryptoburz, na níž se bitcoin prodává či kupuje. Burz zaměřených tímto směrem je vícero, každá nabízí trochu odlišné služby. Spousta z nich požaduje po uživatelích registraci i s osobními informacemi, což nemusí být po chuti těm, kdo si přejí zůstat anonymní. Je také nutno počítat s tím, že burzy si za své služby budou účtovat poplatky.

Mezi nejpopulárnější burzy, na nichž lze zakoupit Bitcoin, patří například:

  • S vlastní peněženkou, vysokou bezpečností a intuitivním ovládáním představuje ideální možnost pro začátečníky.
  • Online platforma, kde nakupující a prodávající mohou směňovat bitcoin za různé ceny v různých měnách i jiných kryptoměnách. Vhodná je spíše pro ty, kteří se v problematice orientují více.
  • Pokud vlastníte jinou kryptoměnu nežli Bitcoin, na této burze ji za Bitoin můžete směnit. Fiat měny zde nejsou přijímány, pro začátečníky tedy není tato burza úplně nejvhodnější.

Podrobnější přehled kryptoburz, směnáren a aktuálních kurzů najdete zde.

 

Spojte se s nadšenci do kryptoměn ve svém okolí

Že nikoho takového neznáte? Třeba je to právě Váš soused! Existují servery, jako například localbitcoins.com, díky nimž můžete zjistit, zdali někdo ve Vašem okolí nechce zrovna prodat Bitcoin. Na čem se následně dohodnete, to již bude zcela na Vás.

Zkuste bitcoinové automaty

Možná máte štěstí a ve Vašem městě se nachází automat na bitcoin. Do těchto automatů vložíte platební kartu a zvolíte částku Bitcoinu, která bude následně odeslána na adresu vaší Bitcoinové peněženky. V Česku najdete takové automaty ponejvíce v Praze a Brně, pár jich je ale i v Liberci, Plzni, Ostravě, Hradci Králové a dalších městech. Počítejte ale s tím, že zaplatíte poplatek, který bude o něco vyšší než v ostatních případech.

 

Nechte se v Bitcoinech zaplatit

Zřejmá varianta, která řadě lidí uniká – pokud máte vlastní podnik, e-shop či zaměstnavatele, který je této myšlence nakloněn, můžete se nechat vyplácet v kryptoměnách. Existují aplikace, které integrují platby v kryptoměnách přímo do Vašeho byznysu, takže pokud si troufnete, směle do toho!

 

Víte o dalších způsobech, jak získat Bitcoin? Rádi si je vyslechneme – sem s nimi! Máte nějaké zkušenosti s výše uvedenými způsoby? Jak se Vám osvědčily?

Jan Berky

You may also like

Leave a Comment