Nevíte, jak poslat zásilku do zahraničí? V našem stručném návodu vám poradíme!

by on

Potřebujete poslat zásilku do zahraničí, ale nemáte s tím žádné zkušenosti? V tom případě se pusťte do čtení našeho stručného návodu, ve kterém jsme pro vás shrnuli ty nejdůležitější oblasti, které byste neměli opomenout. Prozradíme vám, jak postupovat při přípravě balíku, abyste měli jistotu, že jeho obsah zůstane bez poškození. Dozvíte se, jak si vybrat přepravní společnost a jak obvykle probíhá spolupráce. V závěru jsme se zmínili také o standardním postupu v případě reklamací.

 

Úroveň bezpečnosti poslané zásilky do zahraničí je dána způsobem balení

Nejvhodnějším způsobem je balení věcí do kartonových krabic. Rozhodující je zejména jejich velikost. Ta by měla v ideálním případě odpovídat rozměrům věcí, aby nevznikala hluchá místa.

V situacích, kdy posíláte cokoliv křehkého, je vhodné nechat mezi vnitřní stranou krabice a danou věcí dostatečný prostor, kam umístíte výplňový materiál jako například zmuchlané noviny. Není na škodu, pokud na víko krabice napíšete, že je obsahem křehké zboží. Naopak u těžkým předmětů je nutné použít několikavrtvou krabici, která bude svou velikostí přesně kopírovat posílaný předmět.

Pokud posíláte více věcí v rámci  jedné krabice, nezapomeňte každou z nich pečlivě obalit bublinkovou fólií. Na závěr krabici zalepte širokou lepící páskou. Adresy umístěte na horní víko. Do levého horního rohu napište adresu doručovatele a do pravého dolního rohu adresu příjemce.

Tip: S výplňovým materiálem to moc nepřehánějte. Navýšili byste tím hmotnost balíku a platili více na poštovném.

 

Na velikosti balíku záleží!

Ale nejedná se o jediný parametr, který by měl vliv na výši poštovného. Rozhodující jsou také rozměry, váha a místo doručení.

Před odesláním vždy uvádíte hodnotu balíku. Tuto informaci můžete napsat i na víko krabice, ale není to podmínkou. Každá přepravní společnost má stanovenou základní výši, v jaké pojišťuje každou zásilku automaticky. V případě, že má váš balík vyšší hodnotu, je nutné ho připojistit. Pokud by se zásilka po cestě ztratila, nebo ji přepravce nedoručil, dostanete finanční náhradu v hodnotě pojištění.

 

Tipy pro výběr přepravní společnosti

Ze všeho nejprve si zjistěte, jestli některý z přepravců nespustil akční nabídku. Přepravní služby jsou zajisté jednou z oblastí, kde se dá ušetřit, ale nerozhodujte se jen podle ceny. Existuje množství srovnávačů, které porovnávají nabídku přepravců nejen podle výše poštovného, ale také podle země doručení a garantované doby odeslání.

Výši poštovného porovnávejte až v momentě, kdy budete vědět, co vše cena zahrnuje. Některé společnosti mohou služby typu sledování zásilky či opětovné doručení nabízet za příplatek. Přečtěte si o tom, jak by chtěl stát regulovat poštovné zahraničních zásilek.

Nezapomeňte si ověřit, že daná společnost odešle zásilku adresátovi způsobem, který preferujete – doporučeně, na výdejní místo či dobírkou. U přepravců, které zařadíte do užšího výběru, si přečtěte hodnocení.

 

Jak probíhá spolupráce?

  1. Vyberte si přepravní společnost
  2. Zvolte požadovaný způsob doručení
  3. Vyplňte kontaktní formulář
  4. Připravte zásilku k odeslání
  5. Předejte balík doručovateli

Po odeslání dostanete číslo zásilky, pomocí kterého ji můžete sledovat na její trase. V případě zpoždění či poškození zásilky se obraťte neprodleně na přepravní společnost.

 

Když se něco nepovede..

Vhodným způsobem zabalení zvýšíte šanci na bezpečné doručení, ale zároveň tím získáte i argumenty pro případ, že se s obsahem zásilky něco stane a vy budete muset službu reklamovat. Uvidíte, že vám vaše počáteční pečlivost zajistí hladký průběh vyřízení.

Pro účely reklamace budete potřebovat:

  • Číslo zásilky
  • Adresu doručovatele a příjemce
  • Způsob zabalení zásilky
  • Jmenný seznam předmětů a vyčíslení hodnoty
  • Popis poškození

Jak byste postupovali v případě odesílání křehkého zboží?

Mohlo by se vám také líbit

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


CAPTCHA Image
Reload Image