Projděte si nabídku domů na prodej v Mariánských Lázních a nechte se okouzlit malebným městem s bohatou historií

by on

Uvažujete nad změnou a hledáte město, ve kterém byste mohli realizovat své sny? Podívejte se na inzeráty domů na prodej v Mariánských Lázních a vyberte si místo pro váš nový začátek. V tomto článku vám představíme hlavní přednosti města z pohledu místních obyvatel. Zjistíte, proč toto město patří mezi turistické atrakce a v jakých odvětvích byste mohli najít pracovní uplatnění.

 

Domy na prodej můžete najít ve všech místních částech

Mariánské Lázně o rozloze 51,81 km2 jsou tvořeny 6 místními částmi, mezi které patří Stanoviště, Úšovice, Mariánské Lázně, Hamrníky, Chotěnov-Skláře a Kladská. Ve všech těchto částech lze hledat bydlení, které je atraktivní pro svou blízkost přírody, výbornou občanskou vybavenost i dopravní obslužnost. Na své si zkrátka přijdou osoby, které chtějí žít v historickém jádru města i na klidné periferii.

 

Mariánské Lázně jsou turistickým centrem

Mariánské lázně jsou nejmladším přírůstkem západočeského lázeňského trojúhelníku. Město žije lázeňstvím a cestovním ruchem.

 

Cestovní ruch

Město navštíví ročně na statisíce turistů. V roce 2019 se počet tuzemských i zahraničních hostů vyšplhal na 292 962. Mezi zahraničními turisti jsou nejčastěji Němci, Rusové, Poláci, Rakušané, Číňané a Slováci.

Hlavním lákadlem je Zpívající fontána, která je neodmyslitelným symbolem města stejně jako Kolonáda Maxima Gorkého, která je zároveň nejdelší lázeňskou kolonádou. Další senzací je Park Boheminium, kde najdete na jednom místě miniatury všech významných památek České republiky.

 

Lázeňství

Mariánské Lázně jsou díky množství pramenů vhodným místem pro léčbu širokého spektra nemocí. V okolí města vyvěrá přes 100 pramenů, v samotném městě je to něco kolem 40. Altány a kolonády zastřešující jednotlivé prameny dotvářejí celkovou atmosféru města.

 

PRAMENY Z MARIÁNSKÝCH LÁZNÍ LÉČÍ:

  • Problémy dýchacího ústrojí
  • Nemoci močových cest a ledvin
  • Metabolické onemocnění
  • Nemoci pohybového aparátu
  • Onkologické onemocnění
  • Gynekologické onemocnění

 

Kvalita života z pohledu místních obyvatel

Mariánské Lázně jsou městem s kvalitním životním prostředím, kulturním vyžitím a vyhovujícími podmínkami pro aktivní trávení volného času.

V roce 2015 bylo uskutečněno dotazníkové šetření, které zjišťovalo spokojenost místních. S životem ve městě je spokojeno téměř 80 % obyvatelstva. Nejvíce si pochvalují vysokou kvalitu životního prostředí, čisté ovzduší, úroveň zeleně, udržovanost města a jeho architekturu.

Mladé rodiny si pochvalují dostupné bydlení (v roce 2019 došlo v Karlovarském kraji k nejmenšímu nárůstu cen bytů a nájemného v porovnání s ostatními kraji ČR), vybavenost města z pohledu mateřských i základních škol a množství zeleně, která je k vidění nejen v okrajových částech města, ale i v samotném centru. Město navíc přichází i se startovacími byty pro mladé.

Pro seniory jsou Mariánské Lázně rovněž přívětivým místem pro život, protože nabízí klidné prostředí a kulturní vyžití. Ve městě je domov pro seniory a dům s pečovatelskou službou. Místní si úroveň sociálních služeb pochvalují.

 

Podíl nezaměstnaných a uplatnění na trhu práce

Podíl nezaměstnaných obyvatel města je nižší než celorepublikový průměr. K lednu 2020 byl podíl nezaměstnaných žen 1,87 % a mužů 2,08 %.

Lidé nacházejí uplatnění zejména v lázeňství, službách spojených s ubytováním a pohostinstvím a cestovním ruchu. Jedná se o oblasti, ze kterých město žije. Mezi významná ekonomická odvětví patří také lesnictví a zemědělství.

Mariánské Lázně jsou navíc označeny městem pro byznys. Vyplývá to ze stejnojmenného výzkumu, který se každoročně opakuje. Za úspěchem města stojí především dobré hospodaření radnice.

Myslíte si, že Mariánské Lázně jsou dobrým městem pro život?

Jan Berky

You may also like

Leave a Comment