Noční košile pro babičku si žádá vhodný materiál

by on

Výběr noční košile pro babičku může být docela náročný. Musíme brát do úvahy, že osobnost každého z nás se neustále vyvíjí a tím se mění i priority. odhadnout je, nebývá vždy lehké.

Od určitého životního období se v našem šatníku dostává do popředí pohodlí, před vzhledem a módní aktuálností. Speciálně v případě pyžam a nočních košil.Co ale zůstává, je potřeba ideálně zkombinovat design, cenu a pohodlí.

 

Noční košili pro babičku vybíráme ze 4 základních materiálů

Pro dámy ve zralém věku je materiál všeho co nosí velmi důležitý a při spaní obzvlášť. Dotek příjemné tkaniny napomáhá uvolnit se a snáze tak dojít k vnitřnímu klidu, potřebnému pro kvalitní spánek. Současný trh nabízí hlavně tyto základní možnosti:

  • bavlna
  • flanel
  • satén
  • hedvábí přírodní a umělé

Nejčastěji se můžeme setkat s noční košilí z bavlny či směsového úpletu. Jejich dominance na trhu je samozřejmě dána i dostupnou cenou.

Variací na bavlnu a také velmi oblíbeným materiálem je flanel. Flanel je doslova zdrsněná bavlna, tedy tkanina z čistě přírodních zdrojů, která vyniká svou dokonalou lehkostí. Velmi oceňovanou vlastností je tady přirozené teplo, jež dokáže navodit a udržet po celou noc.Pro naše babičky může být právě tato vlastnost noční košile velmi důležitá. Teplo totiž přináší úlevu pro klouby a spánek je pak kvalitnější.

Dokonalý pocit lehkosti a výjimečnosti pak zase dokáže navodit satén. Je příjemně chladný a při teplých letních nocích dokáže navodit potřebný pocit svěžesti. Navíc díky svému vysokému lesku působí luxusním dojmem a absolutně hladká struktura saténu po těle příjemně klouže.

Ať už si vyberete flanel nebo satén, v obou případech se jedná o kvalitní a oblíbené materiály, které ovšem mají jen určité přednosti a nemusí být vhodné pro každou.

 

A pak je tu hedvábí. jaké zvolit -přírodní, nebo umělé?

Dnešní uměle vytvořené materiály jsou svými vlastnostmi již velmi podobné těm přírodním. Hlavní rozdíl tak mezi nimi tvoří cena. Nejčastěji se protomůžeme setkat s imitací pravého hedvábí, jehož é vlastnosti poskytují ideální kombinaci pro kontakt s naší pokožkou. Umělé hedvábí disponuje těmi nejlepšími vlastnostmi toho pravého a zároveň je jeho údržba jednodušší. Výhodou je také cenová dostupnost a větší trvanlivost.Pravé hedvábí je však v oblasti nočních košil vrcholem luxusu.

 

Nevhodný materiál

Naopak syntetické materiály kromě velmi příjemné ceny neposkytují mnoho výhod. Je proto lepší, když nejsou součástí vašeho nočního ani jiného šatníku. Třeba noční košile z polyesteru brání kůži dýchat, což se projevuje extrémním pocením, které může vést až k dermatologickým problémům.

 

(Ne)vhodná kombinace

Kompromisem mezi cenou a kvalitou může být polo-syntetický materiál, který je většinou kombinací přírodních zdrojů a chemické úpravy. Mezi oblíbené patří:

  • viskóza
  • modal
  • a již zmíněné umělé hedvábí

Všechny tři kombinace se vyrábějí ze dřeva a k dosažení jemnosti podobné tkanině je potřeba mnoho chemických postupů. Přírodní původ a nízká cena je však řadí mezi velmi oblíbené, přestože jejich trvanlivost není tak veliká jako u jiných materiálů a nejsou ani číslem 1 v oblasti ekologie.

 

Noční košile může být pro babičku opravdu ideálním dárkem, ale neměli bychom při výběru zapomenout na její individuální potřeby. Je protodobré vědět, zda dává při spánku přednost teplu nebo příjemnému chladu. Vzhled a cena pak může být už jenom na vás.

Kolik byste byli ochotni vy investovat do noční košile pro babičku? Napište nám do komentáře, zda je podle vás materiál opravdu tím nejdůležitějším faktorem při výběru.

Jan Berky

You may also like

Leave a Comment