USB zařízení nebylo rozpoznáno.

by on

Jak tak procházím různé diskuze a poradny, čím dál častěji narážím na téma „zařízení usb nelze rozpoznat“ co mám dělat, nejde mi myšnejde mi čtečka anebo nejde mi fleška. Možná se vám to už stalo a zdárně jste problém vyřešili, ti z vás koho tento poměrně častý jev ještě nezaskočil anebo ano, ale nevíte co s tím, jsem připravil jednoduchý návod, s čím byste měli začít.

On ten usb port někdy dokáže nadělat pěknou paseku, pokud často měníte v portech zařízení usb, je jedno jestli se jedná o mobilčtečku karetmyšusb klíčenkuusb lampičkuusb modem anebo třeba usb redukci paměťové karty. Jakmile prostě často měníte zařízení v portech usb, může se vám z ničeho nic stát, že vám systém napíše hlášku „zařízení usb nebylo rozpoznáno“ a bude vám tlačit do hlavy, že ho máte znovu zapojit atd., aby mohl zařízení detekovat.

 

To vám samozřejmě nepomůže, tak to zkusíte do jiného portu usb a co se stane….nic pořád nefunkční, nastává panikózní stav, kdy vyndáte myš a letíte k jinému kompu jestli tam bude fungovat, a ona tam funguje. No sakra v hlavě se vám množí katastrofální myšlenky typu, odešla deskanotebook v řiti, atd. Ne ne nebojte, většinou se nic z toho nekoná, než se uchýlíte k marným pokusům o přeinstalování ovladačů desky, nebo usb řadiče, či snad dokonce celého systému, vyzkoušejte jednu velmi snadnou a ve většině případů fungující věc.

 

Vypněte počítačodpojte všechny zařízení usb pokud máte notebook tak vyjměte baterii a pokud se vám tato situace stane na stolním počítači, tak vyndejte ze zdroje přívodní kabel. Až budete mít vše odpojené, několikrát se pokuste tlačítkem zapnout počítač, ano čtete dobře, zapněte počítač bez kabelu či baterie, třikrát nebo pětkrát zmáčkněte tlačítko na zapnutí vašeho mazlíka. Kdo by si snad myslel, že se počítač zapne, je asi drobet blázen, samo že se nezapne, ale dojde k rychlému vybití kondenzátorů, které právě při střídání zařízení v usb portech způsobují tyto problémy. Nic víc a nic méně, zapojte kabeláž zpět, naražte baterii a užívejte si pohodového a bezproblémového chodu vašich usb zařízení.  Komu by to náhodou nepomohlo, tak má smůlu a asi mu odešla deska. Věřím, že tento postup vám pomůže a já to nebudu muset neustále psát v diskuzích, ale můžu linkovat tento návod. Usb portům čest.

Mohlo by se vám také líbit

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


CAPTCHA Image
Reload Image