Klinika plastické chirurgie: je libo hustý plnovous nebo pořádnou chloubu mužství?

by on

Plastické a kosmetické operace jsou v posledních letech stále více podstupovány i muži, co si chtějí tímto způsobem zvýšit sebevědomí a vylepšit svůj zevnějšek. Epilace laserem a další vesměs kosmetické zákroky skutečně mohou nespokojenost s vlastním vzhledem částečně či zcela řešit. Důvodem k zákroku může být ale i vážný zdravotní problém, který jim znemožňuje žít plnohodnotný život. Dnes je ale možné téměř vše a moderní metody dokáží vyřešit i problém s velikostí penisu.

 

Plastická chirurgie neotálí a sleduje současné trendy

Současná doba je éra pokroku a vývoje, a to ve všech sférách lidské působnosti. Tento zdravotní obor není výjimkou, jeho pomoc vyhledávají nejen ženy, ale i opačné pohlaví.

 

Dle průzkumů pánové nejčastěji podstupují tyto 3 zákroky:

1. penoplastiku,

2. liposukci,

3. transplantaci vlasů.

Penoplastika neboli umělé zvětšení penisu je hitem současnosti. A aby ne. Mužská chlouba hrála zásadní roli od počátků lidstva a byla ji připisována božská moc. Tento orgán přitahoval pozornost, vzbuzoval pobouření, ale i respekt. Není proto divu, že se k tomuto zákroku odhodlává čím dál více mužů. Penoplastika zpočátku pouze zvyšovala průměr penisu, nyní již ale existují silikonové implantáty, které dokáží tento orgán i prodloužit.

 

Plastika dokáže vyléčit i psychiku

Psychochirurgie, jak se někdy oboru přezdívá, musí řešit i závažnější případy, než je nespokojenost se svým vzhledem. U žen s rakovinou prsu je v rámci léčby nezbytné odstranit prsní žlázy, což je pro většinu žen traumatizující. S následnou plastickou operací, kdy jsou ňadra opět vymodelována, je třeba nějakou dobu počkat a zákrok představuje velké riziko.

Nejen ženy mohou přijít o symbol svého ženství v podobě ňader, ovšem i muži mohou ztratit svoje mužství z důvodu nemoci. Pro druhé pohlaví to představuje obrovskou psychickou ránu, naštěstí si současná medicína dokáže poradit. Příkladem tomu je případ britského mechanika, který přišel o penis kvůli infekci. Lékaři mu implantovali nový úd na předloktí, a poté ho umístí na původní místo.

 

Pekáč buchet a kanadský dřevorubec

Jedním z poptávaných zákroků je i břišní liposukce za účelem získání vyrýsovaných svalů, které jsou dnes velmi v módě. ovšem je třeba mít na paměti, že kýžený vzhled je potřeba podpořit i cvičením a správnou stravou. Mezi další oblíbené kosmetické úpravy patří transplantace vlasů nebo i vousů.

Jedná se o nenáročné operace, které dodají jedinci větší sebejistotu a lepší sebevědomí.

 

Plastická operace ano či ne?

Estetičtí chirurgové jsou tak trochu sochaři, kteří tvoří svoje dílo dle přání sochy, jsou to umělci, ale zároveň i lékaři, co musí leckdy zachránit lidský život. Moderní medicína prostřednictvím jejich rukou umožňuje mnoha jedincům žít opět plnohodnotný život, zlepší jim sebevědomí a psychicky pomůže. Podstoupení plastické operace se může zdát někomu jako akt marnivosti, snaha předělat přírodu. Může to být ale i cesta, jak se stát opět sám sebou.

A jaký je Váš názor na plastické zákroky, vnímáte je jako komerční záležitost nebo jako naději a příležitost? Kdybyste měli neomezené finanční prostředky, změnili byste na sobě něco? Podělte se s námi o vaše mínění.

Jan Berky

You may also like

Leave a Comment