Plastika Praha – typy operací obličeje a jejich rekonvalescenční doba

by on

Jaké zákroky navrátí vaší tváři mladistvý vzhled a jakých procedur je lepší se vyvarovat? Neriskujte fušařinu. Láká-li vás plastika, Praha hostí více než dost kvalitních klinik, kde vám poradí, které druhy operací jsou pro vás vhodné, jaké po nich zůstávají v obličeji jizvy a kolik času budete potřebovat k návratu do běžného života. Mezitím vám ale neuškodí přečíst si trochu více v tomto článku.

 

Plastika obličeje (facelift) – 3 týdny

Seriózní klinika plastické chirurgie doporučuje facelifting ženám a mužům až po dovršení věku 40 let, kdy s ubývajícím kolagenem ztrácí pleť pružnost a začíná povolovat. Správné načasování je zde vším. Celková plastika obličeje vás dokáže omladit i o celou dekádu, aby však působila přirozeně, bývá vhodné zkombinovat ji s dalšími zákroky – například s operací víček a vypnutím čela.

Dobře zhojená jizva v oblasti uší bývá po úplné rekonvalescenci z faceliftu nenápadná a většinou ji zakrývají vlasy. Plastický chirurg s dostatečnou praxí předejde nadměrnému vypnutí pokožky a svalů, které pak způsobují strnulý výraz obličeje.

Facelift je ideální podstoupit v celkové anestezii. V prvních dnech počítejte s otoky, modřinami a částečnou necitlivostí kůže. Zhruba 8. den po zákroku dojde k vyndání stehů a po dvou týdnech můžete zahájit tlakové masáže bříšky prstů, abyste urychlili změkčení jizev. Nejpozději do tří týdnů budete zase fit, s opalováním ale musíte vydržet minimálně tři měsíce od plastické operace, aby nedošlo k nežádoucí pigmentaci jizviček.

 

Plastická operace víček – 2 týdny

Jemná pleť víček stárne nejrychleji. Oči pak ztrácí jas a v některých případech zhoršují povislá víčka dokonce i vidění. Operatér kliniky plastické chirurgie Praha si musí nejprve pečlivě označit nadbytečnou pokožku, aby přehnaným vypnutím tkáně neomezil mrkání či zavírání očí. Výsledná jizvička bývá po zhojení prakticky neviditelná, protože se nachází v přirozeném ohybu víčka. Po operaci v lokální anestezii, která trvá asi 1,5 hodiny, se můžete odebrat domů, vyhněte se však v několika dalších dnech fyzické námaze a předklánění. Za týden vám vyjmou stehy a do 14 dnů vymizí i poslední modřiny, slzení a otoky kolem očí.

 

Plastická operace nosu – 2 týdny

Nejčastějším požadavkem na plastické chirurgii bývá úprava nosu. Odstranění hrbolů nebo zúžení hrotu dokáže úplně proměnit vzhled člověka. Řada žen se teprve díky plastické operaci nosu zbavila psychických potíží. Stejně tak umí plastika Praha opravit i nosní zlomeniny a deformace po úrazech, které zhoršují dýchání. Mějte však na paměti, že estetické korekce nosů jsou krajně nevhodné pro mladistvé ve vývinu a riziko komplikací vzrůstá též u klientů vysokého věku. Jedná se o náročný zákrok v celkové narkóze, kdy je zevnitř remodelována chrupavka, aniž by vznikaly jizvy na kůži.

Prvních 14 dní chrání „nový“ nos sádra. Po jejím sejmutí se můžete vrátit zpět k běžné činnosti, nicméně další tři týdny vás čeká sádrové pouzdro nasazené přes noc. Běžnou fyzickou zátěž si dopřejte až po dvou měsících. Celý půlrok po plastice nos pravidelně masírujte a vyhněte se opalování. Nezůstávejte ani dlouho na mrazu a stejně tak si odpusťte saunování. Pamatujte, že kompletní vyhojení nosu může u někoho trvat i celý rok.

Jak se stavíte k otázce plastické chirurgie? Byli byste ochotni některou ze zde zmíněných operací podstoupit, nebo se poddáte přirozenému stárnutí? Psát můžete do komentářů!

Jan Berky

You may also like

Leave a Comment