Klinika plastické chirurgie – vše, co by vás mohlo na toto téma zajímat

by on

Návštěva kliniky plastické chirurgie už dávno neznamená jen krásná prsa nebo tvář bez vrásek. Plastické operace byly dříve spojovány především s úpravami poprsí a touhou po dokonalém vzhledu . Toto již dávno neplatí, plastická chirurgie je dnes oborem který pomáhá navracet chuť a spokojenost do života třeba lidem po úrazech či lidem bojujícím s onkologickým onemocněním. Může ale pomoci třeba i při odstranění tetování. Ať už se jedná o kosmetické úpravy, korekce jizev nebo pomoc v boji s vráskami, služby plastické chirurgie může být v mnoha ohledech doslova požehnáním.

 

S čím kliniky plastické chirurgie a chirurgové nejčastěji pomáhají

Mezi nejčastější zákroky patří korekce vývojových vad, úrazů nebo stavů po dokončení jiné léčby.

Pomoc plastických chirurgů v těchto případech může být mnohem zásadnější než se na první pohled zdá. Lidé řešící takový problém se často ze strachu sami vyčleňují ze společnosti a právě podstoupení chirurgického zákroku na klinice plastické chirurgie jim může pomoci jak v pracovním tak v soukromém životě. Zde je pak velkým přínosem citlivý přístup plastického chirurga.

U žen bývají nejčastějšími rekonstrukčními zákroky hlavně rekonstrukce prsu po prodělaném onkologickém nemocnění. Dále pak chirurgické úpravy rozestupu břišních svalů po porodu.

Většina těch zdravotních zákroků bývá hrazena zdravotními pojišťovnami.

 

Klinika plastické chirurgie a její výběr a 3 kritéria na, která zaměřit při výběru

Než se rozhodnete pro konkrétní kliniku plastické chirurgie, měli byste si položit otázku co vlastně od zákroku očekáváte a kdo jej bude provádět. Asi nikdo z nás se nechce dobrovolně svěřit do rukou nezkušeného plastického chirurga a proto by bylo dobré si vámi vybranou kliniku případně kliniky prověřit.

  • Prvním kritériem by měla být odbornost plastického chirurga, chcete mít přece jistotu, že se s vaší problematikou nesetkává poprvé a nabídne vám nejlepší řešení. Dobrý plastický chirurg by měl být zároveň tak trochu psycholog a umět vysvětlit důvod proč třeba vámi zvolený typ řešení vašeho problému nedoporučuje a navrhnout vám lepší.
  • Za druhé je to prostředí kliniky , mělo by na vás působit příjemným a bezpečným dojmem. Pokud máte už při první návštěvě pocit, že je něco špatně, není to dobrý ukazatel.
  • Za třetí jsou to recenze předchozích klientů. Pokud má klinika nebo chirurg špatné recenze, je vhodné se poohlédnout jinde.

 

Když se rozhodujete pro případný zákrok na Klinice plastické chirurgie

Pokud jste dospěli k rozhodnutí, že možná potřebujete nějaký ten chirurgický nebo estetický zákrok a vybrali jste si svou kliniku plastické chirurgie, ještě jednou zvažte zda jste si jistí, že takový zákrok potřebujete. Řada chirurgických úprav je nevratná (i když mnoho z nich jde ještě opravit), proto dobře zvažte svá pro a proti nebo začtete s nějakým méně invazivním zákrokem. Pokud jste však pevně rozhodnuti, svěřte se do vždy rukou odborníků a profesionálů, aby výsledek korespondoval s vaším přáním.

Jak jsme si zde již dnes řekli, plastická chirurgie dokáže být ohromným přínosem v případě korekce nedostatků tam, kde příroda pochybila, i pomocníkem při návratu do běžného života pro ty, kdo bojovali se zákeřnou nemocí nebo se stali obětí úrazu s jehož následky se musí vyrovnávat. Stále se však jedná o chirurgický zásah a je potřeba k němu přistupovat citlivě a s respektem, proto je vhodné se svěřit do rukou profesionálů, kteří mají s danou problematikou bohaté zkušenosti.

Zaujal vás náš článek? Jak se k otázce chirurgického vylepšení vzhledu stavíte vy? Budeme rádi, když se s námi v komentářích podělíte o váš názor.

Jan Berky

You may also like

Leave a Comment