Operace prsou? Možností získání krásného poprsí je více

by on

Láká vás operace prsou? Jde vám o pohodlný život bez bolesti zad, nebo spíše o získání sebejistoty pro pózování při selfíčku? Ať už je odpověď jakákoli, pěkná prsa jsou poklad, který si každá z nás právem střeží – a měla by o ně také náležitě pečovat. Prsa jsou krásná v jakýchkoli velikostech a dnes již není v módě nutné nafukovat hrudník k prasknutí. Naštěstí jsme se ocitly v době přirozených tvarů a ekologického myšlení nejen o přírodě, ale i o našich tělech.

 

I bez operace prsa zaslouží respekt

Ano, krásné poprsí, hypnotické tvary, které fascinují jak muže tak ženy. Ráno si před zrcadlem neodpustíme pohled na svá prsa. Milujeme své tělo i přes to, že máme každodenní výhrady ke své váze, barvě a tvaru zubů či k pevnosti našeho pozadí… prsa však jsou na tom jinak. Jsou fascinující svou erotickou přitažlivostí i svým mateřským účelem. Anebo tomu tak není? Jak se zdá, spousta českých žen není se svými prsy spokojena. Řada si dokonce myslí, že jejich vylepšení se promítne i do jejich milostného a kariérního života.

 

Modelace (augmentace) prsou, sen mezi 10 000 – 269 000 Kč

S přihlédnutím k předchozímu odstavci jen otázkou času kdy my, ženy, začneme na internetu prohlížet nabídky klinik estetické medicíny. A je jasné, že investice to bude vždy. Stojí za to? Rozvažte si samy optimální řešení, poraďte se s lékařem, kliniky nabízejí vždy kvalifikovanou konzultaci.

Protože ne každá z nás má takové štěstí, že jí zajímá jen estetické zvětšení prsou o jedno číslo, je třeba mít na mysli pro kterou se hodí jaký zákrok. Některá prsa narostla asymetricky, jiná jsou těžká, povislá, zavinutá, plochá.

Modelace prsou se liší i cenou. Za zvednutí (breast-lift) obvykle zaplatíte 40 – 70 000 Kč. Za nitkový lifting bez anestézie biokompatibilním vláknem kolem 17 000 Kč. Vysoko se ceny například u operací s použitím speciálně upravených kmenových buněk, a při výživě prsou kyslíkem

 

Klasický silikonový implantát

Augmentační mammaplastika zvětší vaše prsa pomocí silikonových implantátů. Je to nejčastější forma plastické operace oblíbená u většiny žen na světě. Zvětšení prsou podstoupily za posledních 35 let více než 3 miliony žen na celém světě a toto číslo roste. Při informační konzultaci s lékařem máte možnost zvolit kulatý nebo kapkovitý tvar implantátu. Současné trendy přejí právě kapkovitému, požaduje ho asi 20% českých žen a 60% amerických.

Augmentace je výhodná pro zvětšení prsou, úpravu povislých, asymetrických či tabulárních prsou, vždy, kdy nám jde o změnu tvaru prsu. Modelace prsů probíhá vysunutím nízko uložených prsních dvorců do normální polohy, vsunutím silikonového implantátu a zmenšení nadbytečného kožního krytu kolem (u malých prsou) a pod dvorcem a v podprsní hraně (u větších).

Tam jsou vedeny řezy a vzniklé malé jizvičky se dobře hojí, výsledek je téměř neviditelný. Jde o cca 2 hodinovou operaci, stejně jako u dalších klasických plastických operací prsou pod celkovou anestezí, následují 1- 2 dny rekonvalescence pod dohledem lékařů na klinice a po té cca 2 týdny klidový režim doma, za 6 týdnů po operaci je kontrola.

 

Kombinace vložení implantátu a liposukce prsu

Tato metoda je osvědčená v případě, kdy hrozí, že by se vložený implantát rýsoval svými okraji v dekoltu. Je nabízena zejména ženám, které si přejí větší poprsí, ale mají tenkou kůži. I vzhledem k tomu, že množství požadovaného vlastního tuku k aplikaci je velmi malé, bývá účinná u štíhlých žen. Kontraindikace je nutná u žen s vážnými onemocněními, zejména po onkologickém onemocnění prsu. Doporučení také platí pro budoucí maminky, ty si mohou s plastikou počkat až po kojení.

 

Oblíbené řešení je varianta 2v1

Zákrok je výhodný, hojně používaný a osvědčený. Spojuje liposukci nadměrných částí těla s jeho vymodelováním, kdy ze získaného tuku pak plastický chirurg zvětší vaše ňadra. S oblibou ho používají ženy se silnými prsními svaly, kdy vložení silikonu může být bolestivé. Zákrok trvá necelé 2 hodiny, jizvy se vedou klasicky jako při jiných modelacích prsou, rekonvalescence je obvykle pohodová. Vlastní tuková tkáň je biokompatibilní a tělo ji neodmítá. Jde o velký pokrok vzhledem k psychice klientek, kdy podstoupí operaci s vědomím využití vlastního fyziologického materiálu pro vytvarování problematických partií.

Co říkáte – která z variant by se vám zamlouvala nejvíce? Nebo jste se svými prsy spokojena tak, jak jsou a ostatním doporučujete totéž? Dejte vědět v komentářích!

Jan Berky

You may also like

Leave a Comment